rozstępy

Artykuły - Rozstępy (26)

 • Sposoby na rozstępy

  Sposoby na rozstępy

  Kosmetyki odbudowują włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za elastyczność skóry. Dzięki temu problem z uciążliwymi rozstępami rozwiążemy w łatwy i delikatny sposób.
 • Jak się pozbyć rozstępów

  Jak się pozbyć rozstępów

  „Nie jestem gruba, a mimo to na biodrach i biuście mam już rozstępy. Pojawiły się, gdy szybko przytyłam o rozmiar. Czy da się ich pozbyć? Jak im zapobiec w przyszłości?”.
 • Dietą w rozstępy

  Dietą w rozstępy

  Ich pojawienie się jest z reguły bezobjawowe, ale może być połączone z delikatnym odczuciem swędzenia, sporadycznie odczuwa się także pieczenie. Z reguły pojawiają się na brzuchu, piersiach, ale wiele osób skarży się również na nieestetyczny wygląd skóry bioder, pośladków i wewnętrznej strony ud.
 • 4 sposoby na rozstępy

  4 sposoby na rozstępy

  Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. Jak nie dopuścić do ich pojawienia się.
 • Nivelazione – skuteczna redukcja rozstępów

  Nivelazione – skuteczna redukcja rozstępów

  Połączona siła kwasu migdałowego, aktywatora modelowania sylwetki oraz Hydroxyprolisilane CN to skuteczne rozwiązanie problemu rozstępów. Kwasowy reduktor Nivelazine to innowacyjna propozycja, która zmniejszy widoczność istniejących rozstępów jednocześnie zapobiegając powstawaniu nowych, a dodatkowo wygładza skórę przywracając ciału atrakcyjny wygląd.
 • Pięć sposobów na pozbycie się rozstępów

  Pięć sposobów na pozbycie się rozstępów

  Skuteczne domowe sposoby na pozbycie się rozstępów.
 • Dlaczego powstają niedoskonałości skóry?

  Dlaczego powstają niedoskonałości skóry?

  Ciało żadnej z nas nie jest idealne. Części zmian, na przykład blizn, nie da się uniknąć. Są jednak i takie, których pojawieniu można zapobiec lub sprawić, że będą mniej widoczne.
 • Nie tylko u kobiet w ciąży

  Nie tylko u kobiet w ciąży

  Powszechnie sądzi się, że rozstępy to przypadłość kobiet w ciąży, lub po porodzie.
 • Zapobiegaj rozstępom

  Zapobiegaj rozstępom

  Ciąża jest największym wyzwaniem dla skóry na brzuchu. To właśnie w tym miejscu najbardziej się ona rozciąga.
 • 4 rady, jak uniknąć rozstępów

  4 rady, jak uniknąć rozstępów

  1. Codziennie smaruj brzuch, uda i piersi specjalnymi preparatami dla przyszłych mam. Silnie nawilżą skórę i uelastycznią ją, dzięki czemu stanie się bardziej odporna na rozciąganie. 2. Raz w tygodniu rób peeling ciała: dzięki złuszczaniu naskórka kosmetyki przeciw rozstępom lepiej zadziałają. 3. Dbaj o to, by twoja dieta obfitowała w witaminy i pij 2 litry płynów dziennie. W ten sposób poprawisz kondycję skóry od wewnątrz. 4.

Filmy - Rozstępy (2)

 • Domowy sposób na rozstępy skórne

  Rozstępy na skórze to poważny problem, który trudno zlikwidować, a dotyczy coraz większej liczby kobiet. Problem estetyczny - te cienkie, różowe paski, otoczone zdrową skórą, wyglądają nieciekawie, a najbardziej boją się ich młode mamy. Można oczywiście kupować drogie środki, które niestety nie zawsze są skuteczne. Teraz mamy dla was domowy sposób na rozstępy - rewelacyjnie pomaga w walce z rozstępami. Zobaczcie, jakie to proste!
 • Piękna na wiosnę! Jak walczyć z rozstępami?

  Rozstępy to wrzecionowate, zwłókniałe pasma tkanki łącznej, które różnią się kolorem i strukturą od otaczającej je skóry. Najczęściej występują na skórze ud, brzucha i piersi, a w przypadku osób intensywnie uprawiających kulturystykę lub inne sporty siłowe – na wewnętrznej stronie ramion, wewnętrznej stronie ud, klatce piersiowej oraz barkach. Rozstępy powstają w wyniku intensywnego rozciągnięcia skóry w krótkim czasie i zerwania sieci włókien kolagenowych. – Rozstępy są problemem dotyczącym właściwie 99 proc. kobiet. Zazwyczaj pojawiają się już w okresie dojrzewania. Kiedy następują hormonalne zmiany w organizmie kobiety, często pojawia się także raptowny przyrost wagi, nastolatki zaczynają także bardziej zwracać uwagę na swój wygląd i często raptownie się odchudzać – mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając. Rozstępy całkowicie da się usunąć tylko metodą operacyjną, można jednak zmniejszyć ich widoczność. Z pomocą przychodzą kobietom zabiegi medycyny estetycznej, a ich skuteczność jest największa w początkowym stadium powstawania rozstępów, gdy mają one kolor czerwony lub fioletowy. Dobre efekty dają głębokie peelingi, dermabrazja i mezoterapia. – Warty uwagi jest zabieg z wykorzystanie urządzania DermaPen, czyli wibrującego długopisu zakończonego wieloma igłami. Dzięki jego budowie możemy, poruszając urządzeniem, precyzyjnie nakłuwać wybrane miejsca na odpowiednią głębokość. Później jeszcze możemy to połączyć z naświetlaniem czerwoną lampą LED-ową, która przyspiesza gojenie i stymuluje produkcję kolagenu. To mogą być zabiegi łączone lub wykonywane niezależnie, ale wykonywane seryjnie potrafią zwęzić rozstępy – mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając. W walce z rozstępami skuteczny jest także laser frakcyjny. Jego światło wnika głęboko w skórę i prowadzi do uszkodzenia komórek kolagenowych oraz stymulacji procesów ich regeneracji. W ten sposób powstają nowe włókna kolagenowe. Laser frakcyjny sprawdza się zwłaszcza w przypadku śwież