rozmowa kwalifikacyjna

Artykuły - Rozmowa kwalifikacyjna (69)

 • Rekrutacja po nowemu. Teraz kandydatów zaprasza się do "Grobowca Faraona" lub "Laboratorium Tesli"

  Rekrutacja po nowemu. Teraz kandydatów zaprasza się do "Grobowca Faraona" lub "Laboratorium Tesli"

  Firmy znalazły alternatywną metodę rekrutacji, która bada posiadanie cech charakteru, potrzebnych na danym stanowisku.
 • Rewolucja cyfrowa w branży rekrutacyjnej

  Rewolucja cyfrowa w branży rekrutacyjnej

  ​Branżę rekrutacyjną czeka rewolucja cyfrowa - przekonuje Michał Młynarczyk, prezes Grupy Devonshire. Krótkie nagrane wiadomości przesłane do pracodawcy powoli zastępują tradycyjne rozmowy kwalifikacyjne. Już niedługo proces rekrutacyjny przeniesie się do telefonów komórkowych. Ogłoszenia o pracę, podobnie jak inne produkty marketingowe, będą konkurowały o uwagę potencjalnych pracowników. Tylko inwestycje w nowe sposoby dotarcia do kandydatów pozwolą na znalezienie tych najlepszych.
 • Trzy błędy, które popełniamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Trzy błędy, które popełniamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Wychodzisz ze spotkania z potencjalnym pracodawcą i jesteś przekonany, że poszło ci świetnie. Byłeś pewny siebie i swobodny, dużo mówiłeś i robiłeś inteligentne miny. A jednak telefon najpierw długo milczy, a ostatecznie otrzymujesz odpowiedź odmowną. Nie możesz zrozumieć dlaczego? Razem z rekruterami wskazujemy najczęściej popełniane nieświadomie błędy kandydatów podczas rozmów kwalifikacyjnych.
 • Trzy błędy, które popełniamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Trzy błędy, które popełniamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Wychodzisz ze spotkania z potencjalnym pracodawcą i jesteś przekonany, że poszło ci świetnie. Byłeś pewny siebie i swobodny, dużo mówiłeś i robiłeś inteligentne miny. A jednak telefon najpierw długo milczy, a ostatecznie otrzymujesz odpowiedź odmowną.
 • Rozmowa kwalifikacyjna: Nie potrafimy dobrze się przygotować

  Rozmowa kwalifikacyjna: Nie potrafimy dobrze się przygotować

  90 procent rodaków stresuje się rozmową kwalifikacyjną. Takie statystyki nie dziwią, gdyż do rozmowy nie potrafimy się dobrze przygotować.
 • ​Co zrobić, aby dostać pracę w firmie, w której od zawsze chciałeś pracować?

  ​Co zrobić, aby dostać pracę w firmie, w której od zawsze chciałeś pracować?

  Na pewno zgodzisz się, że poszukiwanie pracy jest trudne i czasochłonne. Najpierw musisz stworzyć skuteczne CV, a to zajmuje czas. Później szukasz interesujących ogłoszeń i jeśli spodobasz się pracodawcom, przeznaczasz mnóstwo czasu na chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne.
 • Speed recruiting, czyli pięć minut na rozmowę kwalifikacyjną

  Speed recruiting, czyli pięć minut na rozmowę kwalifikacyjną

  Speed recruiting, czyli pięć minut na ocenę kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ma być nowym sposobem firmy na znalezienie nowego pracownika. To oszczędność czasu każdej ze stron?
 • 5 pytań, które usłyszysz podczas rozmowy rekrutacyjnej

  5 pytań, które usłyszysz podczas rozmowy rekrutacyjnej

  Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z bardziej stresujących momentów procesu rekrutacji. Podczas spotkań z rekruterami często słyszymy te same pytania. Mimo to, wiele osób nie do końca wie, jakich odpowiedzi udzielić, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Co mówić, a o czym lepiej nie wspominać?
 • Blisko połowa Polaków ubarwia swoje CV

  Blisko połowa Polaków ubarwia swoje CV

  Lepsza niż rzeczywista znajomość języków obcych, bogatsze doświadczenie zawodowe oraz więcej umiejętności dodatkowych - to najczęstsze przekłamania w CV. Z badań wynika, że w procesie rekrutacji z prawdą mija się aż 44 proc. kandydatów. Kłamstwo ma jednak krótkie nogi, poza tym rekruterzy coraz lepiej wiedzą, jak je rozpoznać. Złapanie kandydata na kłamstwie może przesądzić o wyniku rekrutacji.
 • Trudne pytania na rozmowie rekrutacyjnej? Nie daj się zaskoczyć

  Trudne pytania na rozmowie rekrutacyjnej? Nie daj się zaskoczyć

  Rozmowa kwalifikacyjna stresuje zawsze, nawet jeśli jesteśmy doświadczonymi graczami. Na szczęście na ten stres można się przygotować. Jak odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania rekrutacyjne i nie dać się zaskoczyć rekruterowi? Przygotowaliśmy dla was porady ekspertów.

Filmy - Rozmowa kwalifikacyjna (5)

 • Rekrutacja po nowemu. Teraz kandydatów zaprasza się do „Grobowca Faraona” lub „Laboratorium Tesli”

  Firmy znalazły alternatywną metodę rekrutacji, która bada posiadanie cech charakteru, potrzebnych na danym stanowisku. Escape Room pozwala np. ustalić, czy kandydat na szefa potrafi kierować grupą, efektywnie komunikować się z nią i wspierać. Pokazuje, jak zachowuje się w chwili porażki i czy umie wpływać na zespół. Atmosfera zabawy pomaga zapomnieć uczestnikom o trwającym teście i skupić się na zadaniu. To stwarza niemal naturalne warunki do oceny kompetencji na każdym szczeblu zawodowym. Jednocześnie można sprawdzić predyspozycje zawodowe nawet 5 osób, zamkniętych razem w pokoju zagadek.
 • Co założyć na rozmowę kwalifikacyjną

  Jakie wybrać ubrania, żeby czuć się pewnie, profesjonalnie i swobodnie? Radzi Małgorzata Kuniewicz, stylistka i personal shopper.
 • Źle napisane CV przekreśla szanse na pracę. Musi być dopasowane do konkretnej firmy

  Nieumiejętnie napisane CV obniża szanse na otrzymanie pracy. Życiorys powinien być czytelny, zawarte w nim informacje prawdziwe, żeby dokument nie trafił do kosza, tylko w gąszczu innych został zauważony przez potencjalnego pracodawcę. CV powinno być też dopasowane do konkretnej firmy, w której kandydat stara się o pracę. Wiedza na temat danej organizacji jest również kluczowa podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Przy pisaniu CV można bazować na gotowych szablonach, ale trzeba je wykorzystać kreatywnie, a nie tylko bezmyślnie kopiować. Życiorys to wizytówka kandydata na dane stanowisko i jednocześnie pierwszy test. Eksperci radzą, by nie wysyłać tego samego CV do kilku pracodawców, tylko dostosowywać dokument do wymagań konkretnej firmy. Zły numer referencyjny oferty czy nazwa innej firmy zamieszczone w dokumencie sprawią, że nasze podanie już na samym starcie wyląduje w koszu. Podczas bezpośredniego spotkania z aplikantem na dane stanowisko często się okazuje, że informacje zawarte w CV i liście motywacyjnym zupełnie nie mają pokrycia w rzeczywistości. Z badań naukowców z Craig School of Business w Kalifornii wynika, że od 40 do 70 proc. kandydatów ubarwia swoje CV. Kłamstwa najczęściej dotyczą poziomu znajomości języka obcego oraz zakresu obowiązków w poprzednim miejscu pracy.
 • Pracowniku, ty też powinieneś przeprowadzić ze swoim przyszłym pracodawcą rozmowę kwalifikacyjną

  Rynek kandydata powoduje, że coraz bardziej to pracodawcy muszą zabiegać o pracowników niż pracownicy o pracę. Dlatego też nie warto podejmować pracy pierwszej z brzegu. Przed podpisaniem umowy z przyszłym szefem należy starannie ocenić zarówno jego samego, jak i firmę.