rozliczenia PIT

Synonimy:
Rozliczamy PIT, rozliczanie PITów rozliczenie pit rozliczenie z podatku 2013 rozlicznie pit-u
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rozliczenia PIT (139)

Filmy - Rozliczenia PIT (9)

 • Twój PIT rozliczy za ciebie urzędnik. Ministerstwo Finansów wprowadza ułatwienia

  Czasochłonne, kłopotliwe, stresujące – czy rozliczanie podatku musi być właśnie takie? Otóż nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło kolejne ułatwienie: teraz zeznanie podatkowe (PIT-37) może sporządzić za nas pracownik urzędu skarbowego.
 • Łatwo będzie o błąd przy wypełnianiu PIT

  Kwota wolna od podatku została podwyższona, ale system podatkowy jest bardziej skomplikowany i łatwiej będzie popełnić błąd przy wypełnianiu PIT. Dotyczy to osób o dochodach powyżej 6,6 tys. zł i poniżej 11 tys. zł rocznie.
 • Fiskus zacznie przeprowadzać elektroniczne kontrole

  Od początku lipca urzędy skarbowe zaczną przeprowadzać elektroniczne kontrole skarbowe z wykorzystaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego. W przypadku nieprzekazania do kontroli pliku w formacie JPK lub przekazania pliku zawierającego błędy przedsiębiorcom grozi odpowiedzialność karno-skarbowa.
 • Złożysz PIT przez internet - szybciej dostaniesz zwrot

  System e-Deklaracje umożliwia złożenie PIT bez ruszania się z domu. To łatwy, szybki i wygodny sposób rozliczenia się z fiskusem. – Osoby, które składają deklaracje podstawowe, czyli PIT-37, PIT-36 czy PIT-36L, nawet PIT-38 ze zbycia akcji czy udziałów w spółkach, mogą rozliczyć się przez internet – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dominika Dragan-Berestecka, doradca podatkowy z Kancelarii Ożóg i Wspólnicy.