rozkład jazdy PKP

Synonimy:
nowe rozkłady, nowy rozkład rozkład rozkład jazdy rozkład jazdy pociągów rozkład kolejowy rozkłady jazdy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rozkład jazdy PKP (114)

 • 11 marca korekta rozkładu jazdy

  11 marca korekta rozkładu jazdy

  Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach.
 • W czerwcu korekta rozkładu jazdy pociągów

  W czerwcu korekta rozkładu jazdy pociągów

  Korekta rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie od niedzieli 11 czerwca. Na przejazdy trasami, na których podróżnych czekają utrudnienia, kolejarze obniżą ceny biletów - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, które odpowiadają za zarządzanie siecią linii kolejowych w Polsce.
 • PKP: Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

  PKP: Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

  Od niedzieli 13 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Skróceniu uległ czas przejazdu na wielu trasach, m.in. z Krakowa do Gdyni, a na torach pojawiły się nowe pociągi.
 • Pasażer zaciśnie zęby. PKP wprowadza nowy rozkład jazdy

  Pasażer zaciśnie zęby. PKP wprowadza nowy rozkład jazdy

  W najbliższą niedzielę wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów pasażerskich. Powstała pod dyktando rekordowych remontów.
 • Nowy rozkład Intercity: Bydgoszcz, Leszno, Gliwice stracą EIC do Warszawy

  Nowy rozkład Intercity: Bydgoszcz, Leszno, Gliwice stracą EIC do Warszawy

  Wprowadzenie do ruchu pociągów Pendolino znacząco zmniejszy liczbę pociągów kategorii EIC uruchamianych przez PKP Intercity. Ucierpi na tym kilka ośrodków, które stracą bezpośrednie połączenia kategorii EIC z Warszawą.
 • Od dziś obowiązuje nowy wakacyjny rozkład jazdy pociągów

  Od dziś obowiązuje nowy wakacyjny rozkład jazdy pociągów

  Od dziś zaczyna obowiązywać kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów. W wakacyjnej zmianie do siatki połączeń wracają pociągi kursujące do Zakopanego, czy na Półwysep Helski. Utrudnienia będą jednak nadal odczuwać podróżujący m.in. między Łodzią a Warszawą. Wakacyjny rozkład będzie obowiązywał do 1 września.
 • Zmiana czasu. Kolej przypomina pasażerom o przestawieniu zegarków

  Zmiana czasu. Kolej przypomina pasażerom o przestawieniu zegarków

  W nocy z soboty na niedzielę przesuniemy wskazówki zegarów z godz. 2 na 3 przechodząc na czas letni. Kolejarze przypominają o przestawieniu zegarków, ponieważ 22 nocne pociągi pozornie będą jechać godzinę dłużej niż wynika z rozkładu.
 • Marcowa korekta rozkładu jazdy

  Marcowa korekta rozkładu jazdy

  Od niedzieli, 9 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Plakaty z informacją o zmianie dostępne są na peronach, dworcach oraz w internecie. Zmiany związane są z szerokim zakresem modernizacji i remontów linii oraz obiektów kolejowych.
 • Nowy rozkład na kolei już jutro

  Nowy rozkład na kolei już jutro

  Kolejarze ostrzegają: to będzie bardzo trudny rok. Jutro wchodzi w życie nowy, zimowy rozkład jazdy pociągów.
 • Jarocin Festiwal 2013: Zobacz szczegółową rozpiskę

  Jarocin Festiwal 2013: Zobacz szczegółową rozpiskę

  Poznaliśmy godzinowy rozkład tegorocznego Jarocin Festiwalu. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.

Filmy - Rozkład jazdy PKP (6)

 • Spór o ciało świętej. Gdzie powinna spoczywać Bernadeta Soubirous?

  Lourdes na południu Francji to miejsce znane nie tylko katolikom. To właśnie tu, w 1858 r., 14-letnia Bernadeta Soubirous doznała kilkunastu objawień maryjnych, uznanych później przez Kościół. Sama Bernadeta po śmierci zaliczona została w poczet świętych. Podczas badań medycznych przeprowadzanych w ramach procesu kanonizacyjnego okazało się, że jej ciało nie uległo rozkładowi... Co jednak ciekawe, Bernadeta spoczęła nie w miejscu, które rozsławiła swoimi wizjami – a w oddalonym o 700 km od Lourdes klasztorze w Nevers. Wielu pielgrzymów przybywających do Lourdes nie kryje zaskoczenia tym faktem. Ale to sama Bernadeta wybrała życie w Nevers, chcąc uciec przed rozgłosem. W 1866 r. przywdziała habit zakonny i wstąpiła do tamtejszego klasztoru. Pozostała tam aż do swojej śmierci (1879 r.). Nie brak takich, którzy uważają, że ta wielka święta Kościoła katolickiego powinna spoczywać w swojej rodzinnej miejscowości. – Jej historia nie jest związana z Nevers, a Lourdes – przekonują. Ale mieszkańcy Nevers nawet nie chcą słyszeć o odebraniu im ciała Bernadety. W grę wchodzą nie tylko względy duchowe, ale także – a może przede wszystkim – ekonomiczne: według danych z 2012 r., pielgrzymki do kaplicy z ciałem Bernadety przynoszą miastu... ponad 2,5 miliona euro rocznie! Polecamy też: Tajemnice Całunu Turyńskiego. Dowód na zmartwychwstanie Chrystusa?
 • Uwaga podróżni! Zmiany w rozkładzie PKP w całym kraju

  W nocy z soboty na niedzielę wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów PKP. W przypadku Intercity zwiększy się liczba połączeń, w tym także tych międzynarodowych. Przewozy Regionalne uruchamiają nowe REGIOekspresy, a Koleje Mazowieckie połączą Okęcie z Modlinem. Dla pasażerów przygotowano akcję informacyjną – od ulotek po informatorów na peronach. Zmiany komentuje Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.
 • Będzie korekta rozkładu jazdy PKP?

  Mija miesiąc od wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy PKP. Jak wygląda sytuacja i co dalej - sprawdzał to Paweł Świąder (RMF FM).
 • Dziury w siatce kolejowych połączeń

  PKP usunęło kilka połączeń w godzinach szczytu. Okrojony rozkład jazdy będzie obowiązywał przez trzy miesiące. Sprawę badał Paweł Świąder (RMF).