Róża

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Róża (Film (2011) Reż.Wojciech Smarzowski) , Róża (tytuł filmu Wojciecha Smarzowskiego)

Artykuły - Róża (66)

Filmy - Róża (4)

 • Mydełka różane i ziołowe - jak je zrobić?

  Sklepy oferują dziś najróżniejsze typy mydeł, a jednymi z najpopularniejszych są mydła różane i te o ziołowym zapachu. W kilka chwil można zrobić samodzielnie takie mydła - produkcja domowego mydła nie jest trudna, a robienie go może przynieść tylko radość. Satysfakcja z samodzielnego zrobienia również będzie ogromna! Zobaczcie, jak zrobić domowe mydło różane i ziołowe.
 • Niezwykłe właściwości wody różanej

  Woda różana to jeden z najcenniejszych naturalnych kosmetyków. Jest ceniona za swoje właściwości odmładzające, nawilżające i uelastyczniające skórę. Ten specyfik wywodzi się z krajów Bliskiego Wschodu, a jego najszlachetniejsza odmiana produkowana jest w Omanie, z płatków róż damasceńskich kwitnących na zboczach gór Al-Hadżar. W procesie produkcji wykorzystywana jest metoda znana od stuleci, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Lokalni wytwórcy wody różanej - mieszkańcy maleńkich wiosek położonych w górach Al-Hadżar - stosują ją również jako środek zwalczający łupież i łagodzący podrażnienia skóry głowy. Woda różana ma również pobudzać włosy do wzrostu i poprawiać ich kondycję. Potencjał tego specyfiku dostrzegły już luksusowe salony spa, które oferują swoim klientom liczne zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem wody z płatków damasceńskich róż.
 • "Róża"

  Lato 1945 roku. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem.
 • "Nie zakładałem, że ten film będzie inny"

  Wszedłem w tę historię z całym dobrodziejstwem, a jak już wszedłem to się zagłębiłem w tych Mazurów. Natomiast nie jest tak, że nosiłem w sobie ten temat wcześniej. To się samo wydarzyło - tak o swoim nowym filmie "Róża" mówi reżyser Wojciech Smarzowski.