Róża

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Róża (Film (2011) Reż.Wojciech Smarzowski) , Róża

Artykuły - Róża (11)

 • Złote Taśmy dla "Róży" i 'Miłości"

  Złote Taśmy dla "Róży" i 'Miłości"

  "Róża" Wojciecha Smarzowskiego i "Miłość" Michaela Hanekego zostały uhonorowane Złotymi Taśmami dla najlepszych zdaniem krytyków filmów wprowadzonych do polskich kin w 2012 r. Nagrody przyznało Samodzielne Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
 • Róża triumfuje we Włoszech

  Róża triumfuje we Włoszech

  Film "Róża" Wojciecha Smarzowskiego wygrał festiwal w mieście Viareggio w Toskanii na północy Włoch. Polski dramat został jednogłośnie uznany przez jury festiwalu Europacinema za najlepszy z 12 europejskich filmów.
 • Dorociński nagrodzony w Indiach

  Dorociński nagrodzony w Indiach

  Marcin Dorociński otrzymał nagrodę za główną rolę męską w filmie "Róża" na międzynarodowym festiwalu filmowym w Goa. Międzynarodowy konkurs wygrał indyjski film "Anhey Ghore Da Daan" (Jałmużna dla ślepego konia).
 • Pachnidło - prawdziwa historia

  Pachnidło - prawdziwa historia

  Czy myślałaś kiedyś o drogocennych olejkach wyrabianych tradycyjnymi metodami z aromatycznych kwiatów róż zerwanych w ogrodach Indii? Czy wiesz, jak marnie w porównaniu do nich wypadają syntetyczne perfumy kupione w supermarkecie?
 • "Róża" z Tarnowską Nagrodą Filmową

  "Róża" z Tarnowską Nagrodą Filmową

  Film "Róża" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego został uhonorowany nagrodą Grand Prix podczas 26. Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Fabularnych w Tarnowie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w niedzielę, 29 kwietnia, w tarnowskim Teatrze im. Kudwika Solskiego.
 • Najlepsi w drugim planie

  Najlepsi w drugim planie

  Podczas ceremonii rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, która odbyła się 19 marca w Warszawie, w kategorii najlepsi aktorzy drugoplanowi triumfowali Kinga Preis za kreację w obrazie "W ciemności" oraz Jacek Braciak za rolę w "Róży".
 • Kulesza i Smarzowski: To miły moment

  Kulesza i Smarzowski: To miły moment

  Tegoroczna gala wręczenia polskich nagród Filmowych Orły 2012 należała do "Róży". Film Wojciecha Smarzowskiego zdobył w sumie aż siedem nagród. Razem z reżyserem cenną statuetkę odebrała także Agata Kulesza, odtwórczyni roli tytułowej.
 • Orły: Triumf "Róży"

  Orły: Triumf "Róży"

  "Róża" okazała się triumfatorem 14. rozdania Polskich Nagród Filmowych Orłów. Dzieło Wojciecha Smarzowskiego zwyciężyło m.in. w najważniejszych kategoriach: film, reżyseria, scenariusz i główna rola kobieca. Obraz zdobył również nagrodę publiczności.
 • Zło u Smarzowskiego

  Zło u Smarzowskiego

  Bieszczadzka wieś, dwie płaszczyzny czasowe, kryminalna zagadka, czarny humor - to "Dom zły" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Poczuć tę mroczną atmosferę będzie można w czwartek, 8 marca, na antenie TVP2 o godz. 21:40, w cyklu "Kocham kino".
 • Dorociński nagrodzony w Portugalii

  Dorociński nagrodzony w Portugalii

  Marcin Dorociński zdobył nagrodę dla Najlepszego Aktora Festiwalu w Fantasporto w Porto, gdzie "Róża" Wojtka Smarzowskiego brała udział w konkursie Directors Week - poinformował dystrybutor obrazu - firma Monolith Films.

Filmy - Róża (6)