rowery

Artykuły - Rowery (70)

 • "Handelsblatt": Czy produkcja zacznie wracać do Europy?

  "Handelsblatt": Czy produkcja zacznie wracać do Europy?

  Producent rowerów dziecięcych Woom przeniesie 40 proc. produkcji z Azji do Polski. Czy inni pójdą jego śladem? – zastanawia się "Handelsblatt".
 • Firmy wynajmują rowery dla pracowników

  Firmy wynajmują rowery dla pracowników

  Coraz więcej firm wynajmuje rowery dla pracowników, w ramach benefitów. Przybywa też stojaków rowerowych zlokalizowanych przy biurowcach oraz ładowarek rowerów elektrycznych.
 • Crossowy, trekkingowy, szosówka – czym różnią się rodzaje rowerów i jaki wybrać?

  Crossowy, trekkingowy, szosówka – czym różnią się rodzaje rowerów i jaki wybrać?

  Rodzajów rowerów jest całe mnóstwo: crossowy, trekkingowy, szosówka... Jest w czym wybierać. Choć tak naprawdę możemy z nich korzystać w dowolnych warunkach, każdy z nich ma jednak określone zastosowanie. Warto więc przed zakupem przyjrzeć się poszczególnym typom rowerów i zastanowić, jaki z nich będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom.
 • Rynek rowerowy: To nie będzie rok nadwyżek towarowych

  Rynek rowerowy: To nie będzie rok nadwyżek towarowych

  - Branża rowerowa w najbliższych dziesięciu latach jest skazana na sukces. Wystarczy podążać za trendami, żeby odnotowywać wzrost - mówi Interii Jacek Zieziulewicz, dyrektor handlowy i członek zarządu Dadelo, największego rowerowego sklepu internetowego w Polsce i opowiada o tym, jak koronawirus wpłynął na rynek jednośladów.
 • "Zielone miasto" to miasto rowerów

  "Zielone miasto" to miasto rowerów

  Rower ma szansę stać się środkiem transportu, który pomoże miastom w walce ze smogiem i przyspieszy drogę metropolii do neutralności klimatycznej. Żeby tak się stało, potrzeba jednak zachęt, które skłonią Polaków do porzucenia aut na rzecz jednośladów na krótkich dystansach. Motywacja finansowa, rozwój infrastruktury i budowanie świadomości, to kluczowe elementy układanki na które wskazuje ekspert Dadelo.
 • Czas na "dwa koła". Polacy przesiadają się na rowery

  Czas na "dwa koła". Polacy przesiadają się na rowery

  Wzrost zamożności społeczeństwa, dbałość o zdrowy tryb życia i rozwój infrastruktury, to tylko niektóre z elementów przyczyniających się do rosnącej popularności rowerów w Polsce. - Rynek polski staje się coraz bardziej dojrzały w aspekcie modelu użytkowania roweru - ocenia Jacek Zieziulewicz z Dadelo i opowiada o najnowszych trendach.
 • Zawieruszyński, prezes Dadelo: Będziemy szybko rosnąć

  Zawieruszyński, prezes Dadelo: Będziemy szybko rosnąć

  W ramach oferty publicznej (IPO) Dadelo planuje pozyskać 72,8-82,8 mln zł na realizację strategii rozwoju. Zapisy na akcje trwają. Prezes spółki Ryszard Zawieruszyński tłumaczy w rozmowie z Interią jaki ma pomysł na najbliższe lata, dlaczego nie obawia się Allegro czy Amazona i gdzie widzi przewagi konkurencyjne swojego biznesu nad resztą rynku.
 • Miejskie rowery na zakręcie. Branża podsumowuje sezon

  Miejskie rowery na zakręcie. Branża podsumowuje sezon

  Koronawirus uderzył w rowery miejskie. Branża odnotowała znaczący spadek liczby wypożyczeń nawet o kilkadziesiąt procent. W największych miastach liczba wypożyczeń rowerów miejskich od maja do sierpnia br. była niższa w porównaniu z analogicznym okresem z 2019 roku.
 • Rowerzyści długo czekali na takie innowacyjne rozwiązanie

  Rowerzyści długo czekali na takie innowacyjne rozwiązanie

  Marka Cowboy, znana z produkcji elektrycznych rowerów, postanowiła przenieść do swoich pojazdów technologie dotychczas dostępne tylko w samochodach. Mowa o systemach wykrywania awarii oraz wypadków.
 • Mapy Google ułatwiają życie rowerzystom

  Mapy Google ułatwiają życie rowerzystom

  Popularne mapy integrują punkty wypożyczania rowerów z najlepszymi trasami. Dzięki temu łatwiej będzie nam zaplanować swoją przejażdżkę.

Filmy - Rowery (8)

 • Najwięksi truciciele środowiska

  Niemcy lubią jazdę rowerem, starannie segregują śmieci, wzorowo dbają o środowisko. Angelę Merkel okrzyknięto nawet mianem "kanclerz klimatu". Ale czy Niemcy dalej są wzorem do naśladowania?
 • Złapać oddech w Himalajach - niezwykły wyczyn Bartosza Huzarskiego.

  4 grudnia miała miejsce światowa premiera filmu dokumentalnego Catching Breath o niezwykłym wyzwaniu jakiego podjęło się czworo śmiałków – pokonanie rowerem najwyższej drogi na świecie i pobicie rekordu trasy.
 • Amsterdam. Rowerowa stolica Europy

  Amsterdam jest nie tylko stolicą Holandii, lecz także europejską stolicą rowerzystów. W tym mieście jest ok. 900 tysięcy rowerów więcej niż mieszkańców śródmieścia. Już w 2001 roku właśnie w Amsterdamie wybudowano przy dworcu pierwszy na świecie wielopoziomowy garaż dla rowerów. Tu nawet muzea zwiedza się nie schodząc z jednośladu!
 • Kultura jazdy rowerzystów. Gdzie jest ich miejsce?

  W dzisiejszym odcinku zapytaliśmy Polaków, co sądzą o rowerzystach i ich kulturze jazdy. Zobaczcie, co do powiedzenia mają piesi i kierowcy!