rośliny

Artykuły - Rośliny (126)

Filmy - Rośliny (36)

 • Rośliny przyjazne pszczołom. Jak zasiać łąkę kwietną?

  W obliczu zmniejszającej się liczby pszczół miodnych warto zadbać o to, by w swoim ogrodzie zasiać rośliny miododajne. W dzisiejszym odcinku „Co z tego wyrośnie” Łukasz Skop opowiedział, które kwiaty są im przyjazne oraz jak zasiać łąkę kwietną. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sekretne życie roślin

  Urszula Zajączkowska to poetka i botaniczka. Studiuje wzrost i anatomię roślin. – Świat roślin jest niedostępny dla wrażliwości człowieka, to odrębne światy zamieszkujące Ziemię – powiedziała. Czy rośliny mają różne charaktery? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ciepła zima zdezorientowała rośliny. Jak wpłynie to na uprawy?

  Późnojesienne i zimowe kwitnienie roślin, które naturalnie zakwitają wiosną, nie powinno nas cieszyć. Rośliny, które nie zahartują się przed zimą, mogą przemarznąć i i nie dać kwiatu wiosną. We Włoszech dojrzały już truskawki – w tym roku jest najcieplejsza zima od 250 lat. Jakie będą tego skutki? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała prowadząca program „Wymarzone ogrody” w HGTV Olga Piórkowska. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Anna Wojtala i rośliny dobre na wszystko

  W studiu programu Anna Wojtala zaprezentowała rośliny, które najlepiej poprawiają nastrój. – Każda roślina przynosi nam szczęście, ponieważ jest symbolem odrodzenia – wyjaśniła. Jakie rośliny pomogą nam w miłości? (Dzień Dobry TVN/x-news)