Euro 2012 - Rosja

Artykuły - Rosja (12)

 • Capello trenerem Rosji? "Zalecam cierpliwość"

  Capello trenerem Rosji? "Zalecam cierpliwość"

  Włoski szkoleniowiec Fabio Capello nie jest jeszcze selekcjonerem reprezentacji Rosji. Minister sportu Witalij Mutko zalecił dziennikarzom i niektórym zawodnikom cierpliwość w ogłaszaniu personalnych rewelacji. Sborna po Euro 2012 została bez trenera.
 • Fabio Capello selekcjonerem piłkarzy Rosji

  Fabio Capello selekcjonerem piłkarzy Rosji

  Włoch Fabio Capello został nowym trenerem reprezentacji Rosji - poinformowała w poniedziałek krajowa federacja piłkarska. Szkoleniowiec zastąpił Holendra Dicka Advocaata, którego kontrakt wygasł po mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie.
 • MSZ Rosji domaga się jak najszybszego powrotu kibiców

  MSZ Federacji Rosyjskiej "stanowczo podkreśliło" konieczność uregulowania problemów, związanych z jak najszybszym powrotem do Rosji rosyjskich kibiców zatrzymanych w Polsce w wyniku incydentów, do jakich doszło podczas piłkarskich mistrzostw Europy.
 • Światowe media: Plama na turnieju, winni polscy chuligani

  Światowe media: Plama na turnieju, winni polscy chuligani

  ​"Najgorsza zmora UEFA - rzeczywistością", "plama na turnieju", "mdły posmak Euro" - tak światowe media oceniają wtorkowe wybryki pseudokibiców związane z meczem Polska -Rosja. Podkreślają jednocześnie znakomitą, wspólną zabawę kibiców na stadionie i w Strefie Kibica.
 • Tusk: Policja była skuteczna. Pamiętacie starcia Holendrów i Anglików w 2000 roku?

  Tusk: Policja była skuteczna. Pamiętacie starcia Holendrów i Anglików w 2000 roku?

  Policja działała skutecznie, szybko i bez zbędnej brutalności - ocenił premier Donald Tusk, komentując zajścia na warszawskich ulicach przy okazji meczu Polska-Rosja. Premier nie wykluczył, że może jeszcze dojść do zatrzymań w związku z tymi zdarzeniami.
 • BBC: Polska - Rosja najlepszym meczem na EURO 2012

  BBC: Polska - Rosja najlepszym meczem na EURO 2012

  "Mecz Polska-Rosja jest genialnym antidotum na przemoc, która miała miejsce przed meczem" - opublikowała na swoim koncie twitterowym BBC wpis swojego dziennikarza sportowego Richarda Conwaya.
 • Polska - Rosja: Więcej niż mecz

  Polska - Rosja: Więcej niż mecz

  Polska ma swoje pięć minut na europejskiej scenie: jest współgospodarzem prestiżowego turnieju, jakim są piłkarskie mistrzostwa Starego Kontynentu. Tutejsze władze liczą na to, że Euro stanie się okazją do zaprezentowania potencjału kraju, który niedawno dopiero zyskał poczucie własnej wartości. Jest tylko jeden problem, w dodatku dobrze znany: Rosja - pisze Joanna Berendt na łamach "New York Timesa".
 • Warszawa: Rosjanie uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

  Warszawa: Rosjanie uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

  Trener reprezentacji Rosji Dick Advocaat oraz szef piłkarskiej federacji Rosji Siergiej Fursenko złożyli w niedzielę o godz. 10. kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, która znajduje się na Pałacu Prezydenckim; uczcili też pamięć ofiar minutą ciszy.
 • Rosja komentuje: To byli profesorowie bez lasek

  Rosja komentuje: To byli profesorowie bez lasek

  To byli profesorowie bez lasek - tak postawę rosyjskiej reprezentacji w meczu Euro 2012 z Czechami (4:1) ocenił w sobotę moskiewski "Sport-Express". Z kolei "Sowietskij Sport" podkreślił, że cztery piłki w bramce Petra Cecha czynią ze Sbornej faworyta grupy A.
 • Rosjanie wyśmiewają polską ulotkę na Euro 2012

  Rosjanie wyśmiewają polską ulotkę na Euro 2012

  Rosyjskie media - w tym "Sowieckij Sport" - wyśmiewają ulotkę, jaką na polskiej granicy celnicy wręczają rosyjskim kibicom jadącym na mecze Euro 2012. Broszura zawiera pięć zasad bezpiecznego i zdrowego zachowania podczas mistrzostw. Według Rosjan, roi się w niej od błędów ortograficznych i gramatycznych.