Roman Giedrojć

Artykuły - Roman Giedrojć (0)

 • PIP bije na alarm, firmy oszukują na stawkach

  PIP bije na alarm, firmy oszukują na stawkach

  W 28 proc. skontrolowanych firm inspektorzy PIP stwierdzili nieprawidłowości przy stosowaniu przepisów o minimalnej stawce godzinowej - poinformował dziś Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć. Jak dodał, stawkę zaniżano w nie więcej niż 10 proc. skontrolowanych firm.
 • Dzień Wszystkich Świętych bez zmasowanych kontroli

  Dzień Wszystkich Świętych bez zmasowanych kontroli

  Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć zapowiada, że 1 listopada nie będzie zmasowanych kontroli w placówkach handlowych.
 • PiP zapowiada masowe kontrole

  PiP zapowiada masowe kontrole

  W święto 15 sierpnia Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi kontrole placówek handlowych w całym kraju - zapowiada Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć. Minister Giedrojć przypomina w rozmowie z IAR, że w święta obowiązuje zakaz zatrudniania w handlu pracowników, a za ladą może stanąć jedynie właściciel sklepu lub osoba zatrudniona na innej podstawie niż umowa o pracę.
 • Prezes Kopalni Soli Wieliczka odwołany, szefowa PIP złożyła dymisję

  Prezes Kopalni Soli Wieliczka odwołany, szefowa PIP złożyła dymisję

  Rada nadzorcza Kopalni Soli Wieliczka zdecydowała w piątek o odwołaniu prezesa spółki Kajetana d'Obyrna. Przestanie on pełnić to stanowisko od 1 lutego. Wszczęto już postępowanie kwalifikacyjne mające na celu wyłonienie nowego prezesa kopalni. Tymczasem Iwona Hickiewicz, szefowa Państwowej Inspekcji Pracy, złożyła dymisję. Jej miejsce ma zająć Roman Giedrojć, radny PiS.