rolnictwo

Artykuły - Rolnictwo (126)

Filmy - Rolnictwo (31)

 • Rynek zdrowej żywności rośnie – konsumenci chcą ekologicznych produktów

  Świadomość konsumencka w Polsce stale rośnie. Coraz częściej zwraca się uwagę na zdrowy tryb życia. Kampanie, które są temu poświęcone, trwają już od kilku lat. Temat ten był poruszany z producentami – sieci handlowe chcą umieszczać takie produkty w swoich sklepach oraz informować o właściwościach wyrobów organicznych i BIO.
 • Grupa Azoty robi kolejny krok w stronę integracji

  Cztery kluczowe spółki Grupy Azoty: z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna - podpisały Umowę o współdziałaniu i tym samym zacieśniają współpracę m.in w obszarze handlu nawozami.Kluczowym celem podpisanej umowy jest pogłębienie współpracy, pozwalające na działanie spółek grupy jak jeden organizm gospodarczy.Współdziałanie spółek pozwoli na umocnienie relacji z klientami. W efekcie podpisanej umowy grupa będzie realizowała jednolitą strategię i politykę handlową, której towarzyszyła będzie konsolidacja i koordynacja działań marketingowych pod wspólną marką.
 • "Musimy rozpowszechnić ubezpieczenia"

  Zaczynamy angażować Pocztę Polską w ubezpieczenia rolnicze. Musimy być tam, gdzie nie były do tej pory oferowane produkty finansowe, w tym na wsi – mówi minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
 • Te algi zrewolucjonizują rolnictwo?

  W tych pojemnikach wypełnionych morską wodą rozwijają się mikroskopijne glony, które być może zrewolucjonizują rolnictwo. Po dwóch tygodniach hodowli są wyławiane i stopniowo suszone. Otrzymany w ten sposób proszek zawiera wyjątkową substancję o właściwościach silnego naturalnego pestycydu.