rolnictwo

Artykuły - Rolnictwo (703)

Filmy - Rolnictwo (33)

 • Ogromne straty dla rolników. Ucierpiało 50 tys. upraw

  Prawie 50 tysięcy hektarów upraw ucierpiało w Kolumbii przez niskie temperatury. Każdego ranka pokrywa je mróz, a temperatura nawet po wzejściu słońca jest niekorzystna dla roślin i zwierząt.
 • Zgnilec amerykański. Groźna choroba atakuje pszczoły

  Na terenie Małopolski i w województwie podlaskim pojawiły się niepokojące tablice ostrzegające: Uwaga! Zgnilec amerykański pszczół. Obszar zapowietrzony”. Nie ma powodu do paniki, bo to choroba która nie zagraża bezpośrednio ludziom, jednak sprawa jest poważna, ponieważ jest to ogromny problem dla pszczelarzy, ale także sadowników.
 • Rynek zdrowej żywności rośnie – konsumenci chcą ekologicznych produktów

  Świadomość konsumencka w Polsce stale rośnie. Coraz częściej zwraca się uwagę na zdrowy tryb życia. Kampanie, które są temu poświęcone, trwają już od kilku lat. Temat ten był poruszany z producentami – sieci handlowe chcą umieszczać takie produkty w swoich sklepach oraz informować o właściwościach wyrobów organicznych i BIO.
 • Grupa Azoty robi kolejny krok w stronę integracji

  Cztery kluczowe spółki Grupy Azoty: z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna - podpisały Umowę o współdziałaniu i tym samym zacieśniają współpracę m.in w obszarze handlu nawozami.Kluczowym celem podpisanej umowy jest pogłębienie współpracy, pozwalające na działanie spółek grupy jak jeden organizm gospodarczy.Współdziałanie spółek pozwoli na umocnienie relacji z klientami. W efekcie podpisanej umowy grupa będzie realizowała jednolitą strategię i politykę handlową, której towarzyszyła będzie konsolidacja i koordynacja działań marketingowych pod wspólną marką.