rolls

Artykuły - Rolls (26)

 • Rolls-Royce i Safran Transmission Systems otworzyły nowy zakład lotniczy

  Rolls-Royce i Safran Transmission Systems otworzyły nowy zakład lotniczy

  Aero Gearbox International (AGI), spółka powołana przez firmy Rolls-Royce i Safran Transmission Systems otworzyła nowy zakład produkcyjny w Ropczycach koło Rzeszowa (woj. podkarpackie). W fabryce powstawać będą układy przeniesienia napędu do wszystkich cywilnych silników lotniczych Rolls-Royce'a nowej generacji.
 • Morawiecki: Rolls Royce zainwestuje w Polsce

  Koncern Rolls Royce zainwestuje w Polsce - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział PAP w Londynie, zakłady badawcze i wdrożeniowe koncernu mają powstać w Ropczycach pod Rzeszowem i stworzyć nawet 3 tys. miejsc pracy.
 • PGZ i Rolls Royce zbadają możliwości współpracy

  PGZ i Rolls Royce zbadają możliwości współpracy

  Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls Royce ocenią możliwości współpracy w branżach morskiej, lotniczej, systemów napędowych i sektorze energetycznym. Ramową umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Warszawie.
 • BMW ostrzega Rolls-Royce'a przed Brexitem

  BMW ostrzega Rolls-Royce'a przed Brexitem

  Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW, właściciel Rolls-Royce'a, ostrzega pracowników brytyjskiej firmy przed ryzykiem Brexitu.
 • Branża motoryzacyjna zanotowała dobre półrocze

  Branża motoryzacyjna zanotowała dobre półrocze

  W I półroczu 2015 r. w Europie rosła sprzedaż aut, napędzana dobrą koniunkturą na rynkach podstawowych. Tymczasem, kryzys w gospodarce chińskiej ostro uderza w sprzedaż rolls-royce'ów .
 • Rolls-Royce wypływa na wielką wodę bezzałogowymi statkami

  Rolls-Royce wypływa na wielką wodę bezzałogowymi statkami

  Bezzałogowe urządzenia latające służące do transportu lekkich towarów powoli wchodzą na rynek, ale prawdziwy przełom w branży dopiero nadchodzi. Słynąca z ekskluzywnych produktów firma Rolls-Royce planuje podbić morza i oceany, wypuszczając na rynek bezzałogowe statki towarowe.
 • Oblodzenie silników dreamlinera może prowadzić do awaryjnego lądowania

  Oblodzenie silników dreamlinera może prowadzić do awaryjnego lądowania

  Amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) poinformowała w środę, że przypadki oblodzenia silników General Electric w samolotach Boeinga: 787 Dreamliner i 747-8 mogą prowadzić do przymusowych lądowań. Polskie dreamlinery są wyposażone w napęd Rolls-Royce'a.
 • PLL LOT: Rolls-Royce wymieni jeden z silników dreamlinera PLL LOT

  PLL LOT: Rolls-Royce wymieni jeden z silników dreamlinera PLL LOT

  Firma Rolls-Royce wymieni jeden z silników samolotu Boeing 787 Dreamliner PLL LOT - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik spółki Marek Kłuciński. Chodzi o maszynę uziemioną na lotnisku w Chicago. Koszt wymiany poniesie Rolls-Royce.
 • Zawarcie umowy znaczącej ze spółkami Grupy Rolls-Royce

  Raport bieżący nr 97/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd MAKRUM S.A. (Spółka) informuje, iż w okresie od dnia 28.05.2012 r. Spółka zawarła ze spółkami Grupy Rolls-Royce Marine Companies (Grupa RR) (w skład której wchodzą m.in.: Rolls-Royce Marine AS, Rolls-Royce Marine AB i Rolls-Royce Poland Sp. z o.o.) umowy na łączną wartość 12 228 311,93 PLN (suma kontraktów zawieranych w PLN oraz w EURO wg kursu z daty potwierdzania zamówie
 • Zawarcie umowy znaczącej ze spółkami Grupy Rolls-Royce

  Raport bieżący nr 40/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe MAKRUM S.A. (Spółka) informuje, iż w okresie od dnia 20.12.2011 r. Spółka zawarła ze spółkami Grupy Rolls-Royce Marine Companies (Grupa RR) (w skład której wchodzą m.in.: Rolls-Royce Marine AS i Rolls-Royce Poland Sp. z o.o.) umowy na łączną wartość 7 379 469,48PLN (suma kontraktów zawieranych w PLN oraz w EURO wg kursu z daty potwierdzania zamówień). Przedmiotem tych umów było