menway - rocznica

Artykuły - Rocznica (6)

 • Lhotse 1989. Trzydzieści lat od śmierci Jerzego Kukuczki

  Lhotse 1989. Trzydzieści lat od śmierci Jerzego Kukuczki

  Był jednym z najwybitniejszych himalaistów, jakich widział świat. Trzydzieści lat temu, 24 października 1989 roku, w wypadku na południowej ścianie Lhotse zginął Jerzy Kukuczka. Drugi, po Reinholdzie Messnerze, zdobywca korony Himalajów i Karakorum w historii.
 • Egoista - futurystyczny bolid Lamborghini

  Egoista - futurystyczny bolid Lamborghini

  Jest ekscentryczny, futurystyczny i egoistyczny, bo przeznaczony tylko dla jednej osoby. Lamborghini Egoista to prototypowy concept car, który powstał dokładnie w 50. rocznicę istnienia legendarnego włoskiego producenta sportowych samochodów.
 • Już nigdy nie zapomnisz o rocznicy związku...

  Już nigdy nie zapomnisz o rocznicy związku...

  ... albo o numerze telefonu do właśnie poznanej dziewczyny, czy też o planowanym wyjściu na piwo z kolegami. Dla tych, którym pamięć co chwilę płata stresujące figle, mamy dobrą wiadomość - możesz nauczyć się skutecznego zapamiętywania, i to bez wychodzenia z domu.
 • Na AIDS nie umrzesz

  Na AIDS nie umrzesz

  "Mam raka gejów. Umrę. I ty też umrzesz" - tak mawiał (podobno) jeden z pierwszych mężczyzn, który zachorował na AIDS. W tym roku mija 30 lat odkąd choroba ta została oficjalnie opisana. W tym czasie miliony ludzi na całym świecie zmarły, miliony zmagają się z chorobą. Co się zmieniło? Dziś nikt już nie musi umierać.
 • Rocznica norweskich homoseksualistów

  Rocznica norweskich homoseksualistów

  11 czerwca 2008 Norwegia, jako szósty kraj na świecie zalegalizowała małżeństwa jednopłciowe. W Europie małżeństwa jednopłciowe są legalne w 5 krajach
 • 40. rocznica podboju Księżyca

  40. rocznica podboju Księżyca

  Czterdzieści lat temu Neil Armstrong, jako pierwszy człowiek postawił stopę na Księżycu, urzeczywistniając jedno z najstarszych marzeń ludzkości i dając Stanom Zjednoczonym przewagę w kosmicznej rywalizacji ze Związkiem Radzieckim.