Rocketman (2019)

Artykuły - Rocketman (2019) (14)

 • Oscary 2020: Elton John z nagrodą za najlepszą piosenkę

  Oscary 2020: Elton John z nagrodą za najlepszą piosenkę

  Do swojej bogatej kolekcji nagród Elton John dorzucił kolejnego Oscara za najlepszą piosenkę. W 1995 r. triumfował z przebojem "Can You Feel the Love Tonight" z "Króla lwa".
 • Rami Malek mógł powtórzyć rolę Freddie'ego Mercury'ego?

  Rami Malek mógł powtórzyć rolę Freddie'ego Mercury'ego?

  Rola wokalisty zespołu Queen, Freddie'ego Mercury'ego, okazała się dla Ramiego Maleka przełomem w karierze. Występ w biografii artysty "Bohemian Rhapsody" przyniósł mu szereg nagród, w tym Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Okazało się, że Malek mógł ponownie wcielić się w Mercury'ego. Wszystko za sprawą "Rocketmana".
 • "Rocketman": Być jak Elton John

  "Rocketman": Być jak Elton John

  Gdy zobaczyłem, jak Taron Egerton śpiewa i gra, złapałem się na myśli, że nie patrzę na niego. Patrzę na siebie - tak Elton John opisywał pierwsze spotkanie z grającym go w filmie "Rocketman" Dextera Fletchera walijskim aktorem. Obraz wszedł w piątek, 7 czerwca, na ekrany polskich kin.
 • Biografia Eltona Johna ocenzurowana w Rosji

  Biografia Eltona Johna ocenzurowana w Rosji

  "Rocketman", biografia Eltona Johna, wejdzie do rosyjskich kin w okrojonej wersji. Tamtejszy dystrybutor pozbawił jej scen gejowskiego seksu i pocałunków. Decyzja ta spotkała się ze stanowczą reakcją piosenkarza oraz twórców filmu.
 • "Rocketman": Ukryty za kostiumami

  "Rocketman": Ukryty za kostiumami

  Kostiumy często bywają drugoplanowymi aktorami. Jednak w filmie "Rocketman" stanowią one ważne tło do opowiedzenia historii Eltona Johna.
 • "Rocketman" [recenzja]: I'm still standing

  "Rocketman" [recenzja]: I'm still standing

  Nie bez sentymentu oglądałem w Cannes film "Rocketman", opowiadający o życiu i karierze Eltona Johna. Kilka lat temu, jako członek ekipy technicznej, miałem okazję pracować przy jego koncercie w Polsce. Wszystko, co działo się za kulisami przechodziło najśmielsze wyobrażenia. Backstage był miejscem uświęconym - ludzie od kostiumów, makijażu, choreografii, scenografii oraz setki innych osób zaangażowanych w to wydarzenie, uczestniczyło w magicznym rytuale. Dziś emocje odżyły, a to za sprawą filmu, który rzucił canneńską publiczność na kolana.
 • Taron Egerton: "Rocketman" nie jest typowym filmem biograficznym

  Taron Egerton: "Rocketman" nie jest typowym filmem biograficznym

  "Rocketman" nie jest typowym filmem biograficznym. Pojawiają się w nim elementy fantastyczne - powiedział Taron Egerton, który w filmie Dextera Fletchera zagrał Eltona Johna. Obraz został zaprezentowany podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes poza konkursem głównym.
 • Elton John i Taron Egerton razem: Posłuchaj "(I'm Gonna) Love Me Again" z filmu "Rocketman"

  Elton John i Taron Egerton razem: Posłuchaj "(I'm Gonna) Love Me Again" z filmu "Rocketman"

  "(I’m Gonna) Love Me Again" to premierowa piosenka, która powstała specjalnie na potrzeby filmu "Rocketman". Autorami utworu są Elton John i Bernie Taupin, a wykonują go sam Elton oraz Taron Egerton, odtwórca głównej roli w filmie.
 • "Rocketman": Żywy pomnik Eltona Johna

  "Rocketman": Żywy pomnik Eltona Johna

  Dexter Fletcher stworzył żywy pomnik gwiazdora muzyki pop Eltona Johna - tak krytycy opisują film "Rocketman", którego premiera odbyła się na festiwalu filmowym w Cannes. Słynny muzyk i grający go Taron Egerton zostali nagrodzeni przez publiczność Grand Theatre Lumiere owacją na stojąco.
 • "Rocketman": Mąż Eltona Johna nie rozpoznaje "potwora na ekranie"

  "Rocketman": Mąż Eltona Johna nie rozpoznaje "potwora na ekranie"

  Seans "Rocketmana", biografii Eltona Johna, był nieprzyjemnym doznaniem dla męża piosenkarza, Davida Furnisha. Mężczyzna nie wierzył, że gwiazdor mógł być kiedyś takim "potworem".

Filmy - Rocketman (2019) (4)