rock'n'roll

Artykuły - Rock'n'roll (54)

 • Epitafium na śmierć rock'n'rolla

  Epitafium na śmierć rock'n'rolla

  W połowie września do księgarń trafiła książka "Epitafium na śmierć rock'n'rolla" Franciszka Walickiego, nie bez powodu nazywanego ojcem polskiego rock'n'rolla.
 • 50 lat The Rolling Stones w jednej kolekcji

  50 lat The Rolling Stones w jednej kolekcji

  Zespół The Rolling Stones wypuszcza wydawnictwo, które ma uświetnić 50. rocznicę ich powstania.
 • "Rock'n'roll zawsze karmił się skandalami i wybrykami"

  "Rock'n'roll zawsze karmił się skandalami i wybrykami"

  To już 20 lat... W maju 1992 roku ukazał się debiutancki album zespołu Wilki, który za sprawą takich przebojów, jak "Son Of The Blue Sky" czy "Eli lama sabachtani" szybko wywindował zespół Roberta Gawlińskiego na szczyty popularności. Polskę owładnęła prawdziwa "wilkomania", leżaki na straganach uginały się pod pirackimi kopiami płyty "Wilki", a lider zespołu szybko zaznał, co oznacza życie w rock'n'rollowym tempie.
 • Gwiazda pop chce wskrzesić rock'n'rolla

  Gwiazda pop chce wskrzesić rock'n'rolla

  To żadna tajemnica, że rock od dawna przegrywa konkurencję na listach przebojów z piosenkami popowymi czy hiphopowymi. "To się może zmienić" - zapowiada amerykańska wokalistka Ke$ha, gotowa przywrócić rock'n'rollowi dawną chwałę.
 • "Gunsi" i "Papryczki" wśród legend rocka

  "Gunsi" i "Papryczki" wśród legend rocka

  Znamy już artystów, którzy w kwietniu podczas uroczystej gali zostaną przyjęci w poczet największych legend muzyki rockowej. Do Rockandrollowego Salonu Sław dołączą Guns N' Roses, Red Hot Chili Peppers, Faces, Laura Nyro, Donovan i Beastie Boys.
 • Niezłe ziółko, czyli "great rock'n'roll swindle" z Pawłem Z.

  Miało być miło i fajnie, wyszedł skandal i zamieszanie. Kobranocka w Belfaście nie zagra - przynajmniej w terminie, ogłaszanym od dłuższego czasu również i na naszych łamach, zaś wokół organizatora koncertu pojawia się coraz więcej pytań.
 • Britney Spears najgorsza

  Britney Spears najgorsza

  Nowa wersja przeboju "I Love Rock'n'Roll" w wykonaniu Britney Spears znalazła się na szczycie listy najgorszych coverów wszech czasów.
 • Rock'n'roll wiecznie żywy

  Rock'n'roll wiecznie żywy

  Black Rebel Motorcycle Club "Beat The Devil's Tattoo", Vagrant
 • Doda: Nie ma granic strachu i wstydu!

  Doda: Nie ma granic strachu i wstydu!

  Występem w Toruniu (już oprotestowanym) swoją trasę koncertową dziś (30 kwietnia) rozpoczyna Doda. W sieci pojawił się film zapowiadający "Rock'n'Roll Palace Tour", na którym wokalistka ma ponoć zaprezentować oprawę dotychczas znaną tylko z występów zachodnich gwiazd.
 • 31-letnia Japonka na szczycie

  31-letnia Japonka na szczycie

  W Japonii nazywają ją "cesarzową popu". 1. miejsce zestawienia najpopularniejszych płyt na świecie zajęła Ayumi Hamasaki z albumem "Rock'n'Roll Circus".

Filmy - Rock'n'roll (1)

 • Rock'n'roll to bunt i świeżość

  Jestem ciągle na przekór - podkreśla Marek Piekarczyk. Wokalista opowiada nam, czym dla niego jest rock'n'roll i dlaczego jego zdaniem piosenki Niebiesko-Czarnych czy Testu nie są w jego wydaniu bigbitowymi ramotkami.