robusta

Artykuły - Robusta (3)

 • Arabica i robusta - dwa światy

  Arabica i robusta - dwa światy

  Kawa to egzotyczny surowiec, który jednak cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Na tym rynku widoczne są wyraźne trendy, które pozwalają na ciekawe możliwości lokowania kapitału. Na świecie powstaje coraz więcej instrumentów finansowych opartych o notowania kawy.
 • Czy za kawę będziemy płacić mniej?

  Czy za kawę będziemy płacić mniej?

  Oczywiście w przypadku kawy mamy bardzo podobną sytuację jak w przypadku cen ropy oraz cen benzyny na stacjach benzynowych. Końcowa cena benzyny to jedynie ok. 30-40% samej ceny ropy naftowej. W przypadku kawy wiele czynników jak np. transport, czy końcowy kurs walutowy wpływa na końcowy produkt w sklepach, czy kawiarniach.
 • Obama odwołał recesję, Polsce grosi kryzys kawowy

  Obama odwołał recesję, Polsce grosi kryzys kawowy

  - Stany Zjednoczone mają kryzys gospodarczy za sobą - oświadczył Barack Obama podczas swojego dorocznego orędzia o stanie państwa. Każdy kij ma jednak dwa końce - w najbliższych miesiącach umacniający się dolar będzie uderzał w polski import spoza strefy euro. Zdaniem analityków surowcowych drogi dolar może uderzyć w importerów kawy.

Filmy - Robusta (1)

 • Tak powstaje najlepsza kawa!

  Włosi mówią, że - aby przygotować najlepszą kawę - trzeba zastosować zasadę "czterech M". Na czym ona polega i jak wprowadzać ją w życie? O tym rozmawialiśmy z włoskimi mistrzami, przed którymi sztuka przyrządzania kawy doskonałej nie ma tajemnic! Zobaczcie - i posłuchajcie...