Biznes - robotyzacja

Artykuły - Robotyzacja (10)

 • Dziś ulga na roboty, a jutro... podatki?

  Dziś ulga na roboty, a jutro... podatki?

  Proponowana przez resort rozwoju ulga dla firm stawiających na robotyzację to ostatni dzwonek, aby przedsiębiorcy odrobili zapóźnienie w tej dziedzinie przynajmniej na tle naszego regionu. Jednak o ile dziś roboty przyniosą ulgę, to w kolejnych latach mogą stać się źródłem kosztów, ponieważ być może trzeba będzie je opodatkować, aby płaciły... np. składki na ZUS.
 • Nowa ulga podatkowa wejdzie w życie od 2021 roku

  Nowa ulga podatkowa wejdzie w życie od 2021 roku

  Resorty finansów i rozwoju przygotowują ulgę na robotyzację - przedsiębiorcy będą mogli dodatkowo odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od wielkości i rodzaju branży. Rozwiązanie ma wejść w życie 1 stycznia 2021 r. i obowiązywać do końca 2025 r.
 • Będzie nowa ulga podatkowa na zakup robotów

  Będzie nowa ulga podatkowa na zakup robotów

  Resort finansów przygotowuje nowe przepisy dotyczące ulgi na robotyzację. Projekt zmian ma zostać przyjęty w trzecim kwartale 2020 roku, podaje Prawo.pl. Ulga ma zacząć obowiązywać od 2021 roku.
 • Roboty: Nie zastąpią ludzi, tylko im pomogą

  Roboty: Nie zastąpią ludzi, tylko im pomogą

  Roboty nie zastąpią nas w pracy tylko uczynią ją łatwiejszą i bezpieczniejszą - przekonywali w Londynie eksperci Międzynarodowej Federacji Robotyki (International Federation of Robotics, IRF).
 • Na świecie dwa mln robotów przemysłowych. A co z Polską?

  Na świecie dwa mln robotów przemysłowych. A co z Polską?

  Na świecie do 2022 roku przybędzie niemal dwa mln robotów przemysłowych. Ile z nich znajdzie się w Polsce? Wskaźnik gęstości robotów w przeliczeniu na 10 tys. osób zatrudnionych przy produkcji przemysłowej w Polsce wynosi obecnie zaledwie 42.
 • Wysokie koszty wdrożeniowe wstrzymują w Polsce rozwój sztucznej inteligencji

  Wysokie koszty wdrożeniowe wstrzymują w Polsce rozwój sztucznej inteligencji

  Na rodzimym rynku najszybciej mogą rozwinąć się technologie pozwalające sieciom na optymalizację ich działań i podnoszenie poziomu satysfakcji klientów. W punktach sprzedaży, w których obsługa jest prosta i nie wymaga interakcji ze sprzedawcami, pracownicy będą stopniowo zastępowani robotami. Ale zmiany będą powolne. Winne temu będą wysokie koszty.
 • Czy sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje rynek bukmacherski?

  Czy sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje rynek bukmacherski?

  Jeszcze przed rozpoczęciem niezbyt udanego dla piłkarskiej reprezentacji Polski Mundialu w Rosji, świat obiegła wiadomość, że algorytm sztucznej inteligencji, na podstawie symulacji, zdołał przewidzieć zwycięzcę, który sięgnie po Puchar Świata. Czy w najbliższej przyszłości sztuczna inteligencja może znacząco wpłynąć na rozwój rynku zakładów wzajemnych?
 • Maszyny robią maszyny - coraz lepiej i coraz taniej

  Maszyny robią maszyny - coraz lepiej i coraz taniej

  Automatyzacja i robotyzacja dotarła pod strzechy. Miniroboty mogą z powodzeniem być stosowane nawet w małych firmach, a ich ceny nie stanowią już wielkiego obciążenia inwestycyjnego. Polskie firmy przemysłowe dostrzegają tę szansę, nadrabiają zaległości, lecz nadal pozostają daleko w tyle za liderami i średnimi wskaźnikami europejskimi.
 • Speedfactory. Adidas przywraca produkcję "Made in Germany"

  Speedfactory. Adidas przywraca produkcję "Made in Germany"

  Producenci artykułów sportowych idą z postępem robotyki i automatyki. Roboty i drukarki 3D będą w przyszłości produkować obuwie i odzież. Taki przyszłościowy model testuje obecnie Adidas we własnej fabryce w Niemczech.
 • Robotyzacja w produkcji samochodów - czy to się opłaca?

  Robotyzacja w produkcji samochodów - czy to się opłaca?

  Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne coraz chętniej sięgają po rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki. W przypadku przemysłu motoryzacyjnego innowacyjne rozwiązania to konieczność dyktowana przez warunki pracy czy tempo narzucone przez branżę. Czy robotyzacja w tej branży jest opłacalna? Jak wpływa ona na produkcję?