Robert Więckiewicz

Artykuły - Robert Więckiewicz (187)

 • "Romantik" z Więckiewiczem na festiwalu w Toronto

  "Romantik" z Więckiewiczem na festiwalu w Toronto

  "Romantik" Mateusza Rakowicza zakwalifikował się do konkursu ShortCuts 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Będzie to pierwszy zagraniczny pokaz produkcji, która powstała w ramach drugiej edycji projektu Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich i L.e. G.R.E.C - "Warszawa-Paryż".
 • Robert Więckiewicz w filmie "Noc w Paryżu"

  Robert Więckiewicz w filmie "Noc w Paryżu"

  1 listopada padł ostatni klaps na planie krótkometrażowego filmu "Noc w Paryżu“ Mateusza Rakowicza. Główne role w produkcji zagrali Robert Więckiewicz i Justyna Wasilewska. Fabuła powstaje w ramach projektu "Warszawa-Paryż“ organizowanego przez Studio Munka działające przy Stworzyszeniu Filmowców Polskich i jego francuskiego odpowiednika - G.R.E.C.
 • To był duet: Foremniak żoną gangstera Więckiewicza

  To był duet: Foremniak żoną gangstera Więckiewicza

  Jego kariera po premierze filmu rozkwitła, jej - przeciwnie.
 • Robert Więckiewicz: Wyjątkowa rola

  Robert Więckiewicz: Wyjątkowa rola

  Wierzę, że opowieść o Edwardzie daje szanse na refleksje o tym, jak zwolnić i cieszyć się światem - mówi Robert Więckiewicz, który wciela się w główną rolę w filmie "Król życia", fabularnym debiucie znanego operatora, Jerzego Zielińskiego.
 • Krzyształowicz nakręci serial "Krakau"

  Krzyształowicz nakręci serial "Krakau"

  Marcin Krzyształowicz, twórca obsypanej nagrodami "Obławy", przygotowuje się do realizacji serialowego thrillera, którego akcja rozgrywa się w 1944 roku w wojennym Berlinie i okupowanym Krakowie. Jedną z głównych ról w "Krakau" zagra Robert Więckiewicz.
 • Robert Więckiewicz wężem w dubbingu "Małego księcia"

  Robert Więckiewicz wężem w dubbingu "Małego księcia"

  Robert Więckiewicz dołączył do polskiej obsady "Małego Księcia". W wysokobudżetowej ekranizacji jednej z najukochańszych książek wszech czasów zdubbingował Węża, któremu w angielskiej wersji językowej głos podkładał sam Benicio del Toro.
 • Dr Misio "Hipster": Płonie tęcza na Placu Zbawiciela

  Dr Misio "Hipster": Płonie tęcza na Placu Zbawiciela

  Poniżej możecie zobaczyć zapowiadany już przez nas teledysk "Hipster" grupy Dr Misio, na czele której stoi Arkadiusz Jakubik.
 • Robert Więckiewicz: Wystarczy myśleć, to metoda na życie

  Robert Więckiewicz: Wystarczy myśleć, to metoda na życie

  "Dużo myślałem o Teodorze Szackim i w ten sposób przygotowywałem się do roli. W ogóle dobrze jest myśleć. Myślenie to jedna z moich metod na życie" - mówi Robert Więckiewicz, który w filmowej adaptacji powieści Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy" wcielił się w kultowego polskiego prokuratora.
 • Robert Więckiewicz nagrodzony na festiwalu w Tokio

  Robert Więckiewicz nagrodzony na festiwalu w Tokio

  Robert Więckiewicz otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio. Wyróżniono go za postać Jurusia w filmie Wojciecha Smarzowskigo "Pod Mocnym Aniołem" na podstawie powieści Jerzego Pilcha.

Zdjęcia - Robert Więckiewicz (120)

 • film.interia.pl
  Robert Więckiewicz: Nie zabiega o popularność
 • film.interia.pl
  Robert Więckiewicz: Nie zabiega o popularność
 • film.interia.pl
  Robert Więckiewicz: Nie zabiega o popularność
 • film.interia.pl
  Robert Więckiewicz: Nie zabiega o popularność
 • film.interia.pl
  Robert Więckiewicz: Nie zabiega o popularność
 • film.interia.pl
  Robert Więckiewicz: Nie zabiega o popularność

Filmy - Robert Więckiewicz (37)

 • Robert Więckiewicz lubi kryminały

  Podoba mi się to, że Teodor Szacki jest konkretny. Mówi, działa i zachowuje się konkretnie. Nie bije piany. Jest zdecydowany, stanowczy. To facet, który ma jaja i to lubię w nim najbardziej – mówi Robert Więckiewicz, który w filmowej adaptacji powieści Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy" wcielił się w kultowego polskiego prokuratora. Film w reżyserii Borysa Lankosza trafi na ekrany polskich kin 30 stycznia 2015 roku.
 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Doskonały Więckiewicz

  Jest pewne, że gra Roberta Więckiewicza w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" przejdzie do historii, nie tylko kina. Po pokazie prasowym jego kreację oceniano jako "lepszą od oryginału". Najnowszy zwiastun filmu ujawnia kolejne sceny z udziałem Więckiewicza. Lech Wałęsa w jego wykonaniu to kreacja na miarę Oscara.
 • Janusz Głowacki: Nie ma dramatu bez śmieszności

  Andrzej Wajda powiedział mi, że jego film o Lechu Wałęsie nie będzie monumentem ani kapliczką - mówi Janusz Głowacki, scenarzysta filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
 • Maciej Stuhr mówi do Więckiewicza: "synu"

  Wiele kostiumów miałem na sobie w życiu, ale w takim umundurowaniu jeszcze nie występowałem" – mówi złapany na planie filmu "Wałęsa" Maciej Stuhr. "Jest to dla mnie podwójny zaszczyt. Debiutuję w świętobliwej roli, jak i po raz pierwszy gram w filmie Andrzeja Wajdy". W filmie "Wałęsa" aktor gra księdza, bliskiego powiernika Lecha Wałęsy (Robert Więckiewicz). Stuhr przyznaje, że oglądając swojego kolegę w akcji oniemiał z wrażenia. "Znam go od tylu lat, ale kiedy go zobaczyłem, nie mogłem się normalnie odezwać. To jest coś niesamowitego - on się po prostu przeistoczył w Wałęsę" – opowiadał z zachwytem.