Robert Altman

Synonimy:
Altman Robert,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Robert Altman (26)

 • Najważniejsze wydarzenia roku

  Najważniejsze wydarzenia roku

  Amerykański Instytut Filmowy (AFI) podsumował mijający rok. Doceniono Clinta Eastwooda. Nie zapomniano o Robercie Altmanie.
 • Aktorzy składają hołd Altmanowi

  Aktorzy składają hołd Altmanowi

  Już w kilka godzin po śmierci Roberta Altmana ("Gosford Park", "The Company"), pracujący z nim aktorzy wspominali jednego z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów. "Co za dżentelmen, co za facet, co za dobry człowiek" - mówiła grająca w jego ostatnim filmie "A Praire Home Companion" Meryl Streep.
 • Katarzyna Figura wspomina Altmana

  Katarzyna Figura wspomina Altmana

  "Wrażliwość i otwartość Roberta Altmana na innych ludzi i kultury pozwalała mu tworzyć niepowtarzalne dzieła - uważa aktorka Katarzyna Figura, która zagrała w dwóch filmach zmarłego we wtorek (21 listopada) reżysera.
 • Robert Altman nie żyje

  Robert Altman nie żyje

  Amerykański reżyser filmowy Robert Altman zmarł we wtorek, 21 listopada, w szpitalu w Los Angeles. O śmierci filmowca poinformowała jego wytwórnia. Miał 81 lat.
 • Robert Altman o absurdalnym konkursie

  Robert Altman o absurdalnym konkursie

  Wyobrażacie sobie, że Robert Altman ("Gosford Park", "The Company"), pomimo swych 80 lat, nadal kręci filmy? Amerykański weteran przygotowuje się do kolejnego obrazu w swej bogatej karierze, który opowie o uczestnikach nietypowego konkursu
 • Robert Altman: Zamki z piasku

  Robert Altman: Zamki z piasku

  Honorowego Oscara za całokształt twórczości, zwanego także nagrodą pocieszenia, otrzymał w tym roku Robert Altman ("Na skróty", "Gosford Park", "Gracz"). Amerykański reżyser podczas pełnego wzruszenia przemówienia, porównał realizację filmów do budowania zamków na piasku. "Budujesz, a potem patrzysz na fale przypływu i patrzysz jak to wszystko odpływa" - powiedział twórca "A Praire Home Companion".
 • Honorowy Oscar dla Altmana

  Honorowy Oscar dla Altmana

  79-letni Robert Altman ("Gosford Park", "The Company"), legenda amerykańskiego kina, otrzyma honorowego Oscara - poinformowała w środę, 11 stycznia, Amerykańska Akademia Filmowa. Altman, choć ceniony przez krytyków, tak naprawdę jest hollywoodzkim outsiderem - w swej twórczości bywa bardzo surowy dla Amerykanów.
 • Robert Altman znowu reżyseruje

  Robert Altman znowu reżyseruje

  Robert Altman ("Company", "Gosford Park") wyreżyseruje w Wielkiej Brytanii film "The Tortoise and the Hare". Zdjęcia rozpoczną się w Londynie na początku 2006 roku.