RMF FM

Artykuły - RMF FM (1829)

Filmy - RMF FM (248)

 • Romaszewska w Porannej rozmowie RMF (13.12.16)

  "Uważam, że jest to absurdalne. (…) Podstawową rzeczą jest to, że nie ma żadnych związków pomiędzy dzisiejszą rzeczywistością a rzeczywistością stanu wojennego. Po prostu nie ma. Nie ma co opowiadać głupot" - mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM działaczka opozycji demokratycznej w PRL Agnieszka Romaszewska-Guzy, komentując planowane dzisiaj, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, manifestacje przeciwko rządom PiS. Odnosząc się do postaci posła Stanisława Piotrowicza, stwierdziła: "Uważam, że on nie jest jakąś osobą odrażającą moralnie. (…) Skaza jest, ale mamy więcej ludzi ze skazą w naszym życiu politycznym we wszystkich partiach". Pytana, czy ludzie poprzedniego systemu, np. tajni współpracownicy SB, powinni być dzisiaj w życiu publicznym, podkreśliła: "Minęło tak wiele lat, że troszkę jest to już musztarda po obiedzie. To oczywiście nie znaczy, że nie ma znaczenia, co człowiek robił - moim zdaniem, to ma znaczenie - ale ma znaczenie również to, co robił przez ostatnie 27 lat".
 • Kopacz o reformie oświaty: 10 proc. samorządów nie spłaciło jeszcze budowy gimnazjów

  "Likwidacja gimnazjów spowoduje, że ktoś będzie musiał za to zapłacić" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Ewa Kopacz. W ten sposób odniosła się do wprowadzanej przez rząd reformy oświaty. "Około 10 proc. samorządów, które budowały te gimnazja, nie spłaciło jeszcze kredytów zaciągniętych na budowę. Kto za to zapłaci?" - pyta była premier i dodaje: "Zastanówmy się, gdzie tkwi problem: dlaczego nikt z rządzących dzisiaj nie dał żadnej odpowiedzi, dlaczego teraz i dlaczego tak szybko. (...) Na to pytanie odpowiedział tylko prezydent Andrzej Duda: "Dlatego jest potrzebna reforma, żebyśmy dzisiaj uczyli polskie dzieci prawdziwej historii, w której będzie napisane, kto jest zdrajcą, a kto jest patriotą."
 • Jurek o Trybunale Konstytucyjnym: PiS dał się wciągnąć w pułapkę zastawioną przez PO

  Posłowie PiS „dali się wciągnąć w pułapkę zastawioną przez PO, którą opozycja dziś efektywnie gra” – stwierdził w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Marek Jurek, dodając, że postawa parlamentarzystów w sprawie Trybunału Konstytucyjnego to „cynizm bardzo naiwny”. Eurodeputowany ocenił też pierwszą kadencję Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej. „Tak jak PiS jest w sposób oczywisty lepszy od PO, tak Tusk jest lepszym przewodniczącym niż Van Rompuy” – porównywał byłego premiera z jego.
 • Prof. Andrzej Rzepliński: Przeciwko Trybunałowi prowadzona jest wojenka

  „Są to wyłącznie insynuacje” – powiedział w Porannej Rozmowie RMF FM Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński odpowiadając na zarzut, że jest liderem opozycji. „Prezes TK to nie jest prezes spółki akcyjnej, ma ten sam mandat co pozostali” - stwierdził . Według polityków PiS Zgromadzenie Ogólne Sędziów zignoruje zapisy nowej ustawy o TK i będzie się kierowało wewnętrznym regulaminem. "Sędziowie potrafią liczyć do trzech, do dwóch, wiedzą co znaczy liczba jeden" - skomentował tę sprawę rozmówca Roberta Mazurka. W jaki sposób wybrany zostanie jego następca? „I don’t know” - enigmatycznie odpowiedział sędzia. Uznał też, że nie ma mowy o upolitycznieniu TK. "Ja jestem po prostu sędzią i prezesem” - stwierdził, dodając, że nie jest liderem opozycji. „Co ja mam wspólnego z KOD-em i ich demonstracjami?"- pytał retorycznie na antenie RMF FM.