rice

Artykuły - Rice (195)

 • Republikanie przeciwni nominacji Susan Rice na sekretarza stanu

  Wpływowi republikańscy senatorowie, którzy zapowiadali zablokowanie ewentualnej nominacji ambasador w ONZ Susan Rice na sekretarza stanu w związku ze sprawą ataku na konsulat USA w Bengazi, po spotkaniu z nią sugerowali, że nadal sprzeciwiają się nominacji.
 • Spekulacje na temat roszad personalnych w rządzie Obamy

  Spekulacje na temat roszad personalnych w rządzie Obamy

  W mediach w USA pojawiły się kolejne spekulacje na temat zmian w gabinecie prezydenta Baracka Obamy po wyborach. Według doniesień, następczynią Hillary Clinton na stanowisku sekretarza stanu miałaby być Susan Rice, a nowym szefem Pentagonu senator John Kerry.
 • Mistrzyni olimpijska straciła sponsora

  Mistrzyni olimpijska straciła sponsora

  Potrójna mistrzyni olimpijska w pływaniu Stephanie Rice straciła umowę sponsorską z Jaguarem. Słynny producent samochodów zdecydował się na ten krok, po tym jak Australijka na jednym z portali społecznościowych użyła słowa "pedały" pisząc o rugbistach z RPA.
 • Pramatka Ewa żyła 200 tys. lat temu

  Pramatka Ewa, od której pochodzą współcześni ludzie, żyła 200 tys. lat temu - dowodzą wyniki badań opublikowane w "Theoretical Population Biology". Badania prowadzone były przez naukowców z Politechniki Śląskiej w Gliwicach i z Rice University w Teksasie.
 • Cicha, niepozorna, uwielbiana w Irlandii

  Cicha, niepozorna, uwielbiana w Irlandii

  "Hipnotyzująca muzyka" - zachwycał się "The Times". Irlandka Lisa Hannigan, która przez siedem lat śpiewała u boku Damiena Rice'a, dziś nie chce o nim rozmawiać. Albumem "Sea Sew" zaczęła nowy etap. Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem w ojczyźnie Lisy, teraz ukazała się w Polsce. Udało nam się spotkać i porozmawiać z artystką.
 • Najpiękniejszy utwór?

  Najpiękniejszy utwór?

  Są takie chwile, kiedy zawołanie "Alleluja!" ("Chwalcie Pana") pochodzące z języka hebrajskiego brzmi wyjątkowo gorzko, a nawet ironicznie. Wiedział o tym Leonard Cohen, pisząc utwór "Hallelujah" w 1984 roku, wiedzieli też interpretujący tę piosenkę kolejni artyści.
 • Pływackie MŚ: Australia osłabiona

  Pływackie MŚ: Australia osłabiona

  Choroby i dolegliwości, choćby takie, jak banalne pociąganie nosem, mogą osłabić ekipę pływacką Australii i jej możliwości medalowe na mistrzostwach świata w Rzymie, zaczynających się w stolicy Włoch w najbliższą niedzielę.
 • Raport: Rice akceptowała waterboarding

  Raport: Rice akceptowała waterboarding

  Brutalna metoda przesłuchań, tzw. waterboarding, stosowana przez CIA do przesłuchiwania schwytanych członków Al-Kaidy, była akceptowana od co najmniej połowy 2002 roku przez ówczesną sekretarz stanu USA Condoleezzę Rice - wynika z raportu amerykańskiego Senatu.
 • Atomowe wsparcie budżetu Kim Dzong Ila

  Atomowe wsparcie budżetu Kim Dzong Ila

  Korea Północna twierdzi, że prowadzi "pokojowy program kosmiczny", a kosmos jest "otwarty dla wszystkich krajów świata". "Trzeba być idiotą, by wierzyć Północnym Koreańczykom", jak mawiała była sekretarz stanu USA, Condie Rice.
 • C. Rice napisze trzy książki - zarobi 2,5 mln dol.

  C. Rice napisze trzy książki - zarobi 2,5 mln dol.

  Była amerykańska sekretarz stanu w administracji George'a W. Busha Condoleezza Rice podpisała kontrakt na opublikowanie do 2012 r. trzech książek - powiadomiła w niedzielę oficyna wydawnicza Crown Publishers.