rezerwy walutowe

Artykuły - Rezerwy walutowe (22)

 • Lekarstwo na koszmary? Złoto

  Lekarstwo na koszmary? Złoto

  Banki centralne coraz częściej sygnalizują, że będą bronić swych gospodarek przed ucieczką kapitału, a rządów przed niewypłacalnością. I gromadzą coraz większe rezerwy w walutach zagranicznych, a także - złoto.
 • NBP może zdywersyfikować rezerwy walutowe!

  NBP może zdywersyfikować rezerwy walutowe!

  Narodowy Bank Polski może zdywersyfikować strukturę rezerw dewizowych o nowe klasy aktywów, z uwagi na preferencje ryzyka i płynności przyjęte przez bank - wynika z artykułu autorstwa pracownic NBP w publikacji wydanej w czwartek przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS).
 • NBP: Na koniec marca oficjalne aktywa rezerwowe Polski wyniosły 100,8 mld euro

  NBP: Na koniec marca oficjalne aktywa rezerwowe Polski wyniosły 100,8 mld euro

  Na koniec marca 2019 r. oficjalne aktywa rezerwowe Polski zarządzane przez NBP wynosiły 100,8 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 113 mld dol. - wynika z piątkowego komunikatu Narodowego Banku Polskiego.
 • Zakup złota przez NBP krokiem w dobrą stronę

  Zakup złota przez NBP krokiem w dobrą stronę

  Zwiększenie rezerw złota przez NBP to krok w dobrym kierunku w kwestii zarządzania aktywami rezerwowymi - mówi Kamil Zubelewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej. Dodaje, że propozycja wprowadzenia dłuższych operacji otwartego rynku to dobry pomysł.
 • Rezerwy w walutach we wrześniu wyższe niż w sierpniu

  Rezerwy w walutach we wrześniu wyższe niż w sierpniu

  Na koniec września br. poziom rezerw wyrażony w euro wynosił 94,4 mld euro i był o 2,2 mld euro wyższy niż na koniec sierpnia - podał w piątek NBP w komunikacie o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych.
 • NBP powrócił do lokowania na rynku złota

  NBP powrócił do lokowania na rynku złota

  NBP, dostrzegając poprawę kondycji globalnego sektora finansowego, powrócił do lokowania złota na rynku międzybankowym - podało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelacje poselską.
 • Spada zaufanie do rosyjskiej waluty

  Spada zaufanie do rosyjskiej waluty

  Koniec tygodnia na rynku finansowym upłynął pod znakiem spekulacji na temat znaczenia sankcji nałożonych przez Rosję na kraje Zachodu.
 • MF wymieniło w 2013 r. na rynku walutowym 13,1 mld euro

  Ministerstwo Finansów wymieniło w 2013 roku na rynku walutowym środki o wartości 13,1 mld euro - poinformował resort w komunikacie.
 • NBP ma na celowniku osiem walut

  NBP ma na celowniku osiem walut

  Obecnie NBP, w ramach zarządzania rezerwami dewizowymi, inwestuje środki w ośmiu walutach: dolarze amerykańskim, euro, funcie brytyjskim, koronie norweskiej, dolarze australijskim, dolarze nowozelandzkim, realu brazylijskim i peso meksykańskim - wynika z raportu NBP "Europejska dekada NBP. 10 lat członkostwa w ESBC".
 • NBP obawia się o nasze rezerwy

  NBP obawia się o nasze rezerwy

  - NBP nie chce doprowadzać do szybkiego wzrostu rezerw walutowych, bo ich utrzymywanie jest kosztowne - poinformował prezes NBP Marek Belka.