reszta

Artykuły - Reszta (99)

 • Czechy doganiają strefę euro, reszta krajów Europy Środkowej w tyle

  Czechy doganiają strefę euro, reszta krajów Europy Środkowej w tyle

  Spośród wszystkich krajów Europy Środkowej gospodarka Republiki Czeskiej, podobnie jak gospodarka Polski, rozwija się w ostatnim czasie w imponującym tempie 3,6-4 proc. w skali rocznej. Tempo to jest więc ponaddwukrotnie wyższe od średniego tempa wzrostu całej strefy euro (1,7 proc.) i całej Unii Europejskiej. Szybciej rozwijały się w tym roku tylko Rumunia (8,6 proc.) i Łotwa (6,2 proc.). W dalszym jednak ciągu siła nabywcza przeciętnego mieszkańca naszego kraju równa się tylko 48 proc. siły nabywczej mieszkańców Europy.
 • Swetry, które odchudzają

  Swetry, które odchudzają

  To nieprawda, że rzeczy z dzianiny nie służą krągłym sylwetkom. Mamy sposoby na to, by wyglądać w nich świetnie i czuć się bardzo kobieco.
 • Nieudany początek roku dla funduszy akcji powiązanych z rynkiem nieruchomości

  Nieudany początek roku dla funduszy akcji powiązanych z rynkiem nieruchomości

  Tylko jeden z funduszy lokujących w akcje przedsiębiorstw powiązanych z rynkiem nieruchomości zdołał zakończyć styczeń zwyżką. Reszta traciła, nawet ponad 4 proc. Wokół spółek budowlanych oraz deweloperów, zwłaszcza na polskim rynku, klimat pozostaje w dalszym ciągu słaby.
 • Intuicja jest naukowo udowodniona

  Intuicja jest naukowo udowodniona

  - Intuicja sprowadza nas na manowce, jeżeli chodzi o rachunek prawdopodobieństwa i analityczne kalkulacje, natomiast w ocenach holistycznych, a takimi są na przykład oceny relacji z innymi ludźmi, intuicja się bardzo przydaje - mówi prof. Rafał Ohme, ekspert w dziedzinie psychologii perswazji, emocji i podświadomości.
 • Genesis: Umarł król...

  Genesis: Umarł król...

  Dla wielu odejście Petera Gabriela z Genesis w 1975 roku oznaczało koniec tego zespołu. Historia pokazała, że stało się inaczej. Nowym początkiem dla Genesis był wydany 35 lat temu album "A Trick of the Tail".
 • DM IDM SA wskazuje swoich faworytów na 2011 r.

  Analitycy DM IDM SA w raporcie z 2 stycznia wskazują Lotos, PKN Orlen, PKO BP, Getin Holding, BPH, Puławy, NFI Octavę, PGF, Cersanit i Tell jako spółki, które potencjalnie mogą zachowywać się w 2011 roku lepiej niż reszta rynku.
 • Część składki OFE na budżet, reszta na akcje

  Część składki, która jest przez OFE inwestowana w polski dług, powinna pozostać w budżecie państwa, resztę OFE inwestowałoby w akcje - powiedziała Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej.
 • Kołtoń: Kadra, Smuda, krytyka, czyli samo życie

  W tym tygodniu kadra leci do Ameryki Północnej, gdzie zagra z USA i rezerwami Ekwadoru. Dlaczego w tych terminach nie gramy w Europie, a najlepiej w Polsce?! W lutym odbyło się losowanie eliminacji EURO 2012 i od tego czasu wiadomo, że 17 listopada odbędą się tylko dwa mecze o punkty. A reszta drużyn ze Starego Kontynentu gra towarzysko. My do Poznania zaprosiliśmy Wybrzeże Kości Słoniowej...
 • Twórca Microsoft kontra reszta świata

  Twórca Microsoft kontra reszta świata

  Paul Allen, który wraz z Billem Gatesem stworzył Microsoft, wypowiada sądową wojnę 11 gigantom branży internetowej, w tym m.in. Apple, Google oraz Facebook.
 • Tylko niemieckie, reszta to złom!

  Tylko niemieckie, reszta to złom!

  W Polsce od lat utrzymuje się trend, że samochód jest synonimem dobra luksusowego i symbolem miejsca zajmowanego w drabinie społecznej, a i - oczywiście - jak coś nie jest niemieckie, to się do niczego nie nadaje.(*)

Filmy - Reszta (1)

 • Górniak, Doda, Ibisz i... reszta

  Czołówka gwiazd polskiej piosenki pojawiła się na festiwalu TOP Trendy w Sopocie. Zobacz ich okiem naszych operatorów!