Film - reprezentacja Polski

Synonimy:
kadra, kadra narodowa Orły
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Reprezentacja Polski (45)

 • Nowy serial twórców "Ally McBeal"

  Nowy serial twórców "Ally McBeal"

  Przed nami premiera superprodukcji! Po raz pierwszy polscy widzowie zobaczą serial "Orły z Bostonu".
 • "Orły z Bostonu" w Polsacie

  "Orły z Bostonu" w Polsacie

  W połowie czerwca 2010 roku telewizja Polsat rozpocznie emisję nowego serialu obyczajowego "Orły z Bostonu", który koncentruje się na zawodowym i prywatnym życiu wysoko opłacanych prawników z renomowanej kancelarii adwokackiej w Bostonie.
 • "Rewers" triumfatorem Orłów

  Film "Rewers" Borysa Lankosza został największym wygranym gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych, zdobywając aż 8 Orłów.
 • Dla kogo Orzeł? Zdecyduj!

  Dla kogo Orzeł? Zdecyduj!

  Do niedzieli, 28 lutego, można głosować przez internet na laureata Nagrody Publiczności dla najlepszego polskiego filmu w plebiscycie Polskich Nagród Filmowych Orły 2010. Do wyboru są trzy tytuły: "Rewers", "Dom zły" i "Wojna polsko-ruska".
 • Dla kogo Orły 2010? Kandydaci

  Dla kogo Orły 2010? Kandydaci

  Rozpoczęły się przygotowania do XII edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2010, przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Na liście produkcji, które mają szanse na nominacje, znalazło się aż 30 tytułów.
 • Orły 2009: Polskie Oscary wręczone!

  Orły 2009: Polskie Oscary wręczone!

  Film Małgorzaty Szumowskiej "33 sceny z życia" został uznany najlepszą polską produkcją minionego roku. Wśród aktorów triumfowali Jadwiga Janowska-Cieślak i Krzysztof Stroiński, bohaterowie obrazu "Rysa". W poniedziałek, 9 marca, w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2009.
 • Pierwszy laureat Orła 2009

  Pierwszy laureat Orła 2009

  Wybitny operator Jerzy Wójcik, współtwórca "polskiej szkoły filmowej", autor zdjęć do najsłynniejszych polskich filmów lat 50. i 60., znakomity pedagog, został pierwszym laureatem Polskich Nagród Filmowych Orły 2009 - Nagrody za Osiągnięcia Życia - ogłoszono w środę w Warszawie.
 • Holland na czele Akademii Filmowej

  Holland na czele Akademii Filmowej

  Reżyser Agnieszka Holland stanęła na czele Polskiej Akademii Filmowej - ogłoszono w poniedziałek, 14 kwietnia, w Warszawie, podczas ceremonii wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2008.
 • Wręczono polskie Oscary

  Wręczono polskie Oscary

  Niespodzianek nie było. "Katyń" Andrzeja Wajdy został uznany najlepszą polską produkcją 2008 roku. Cieszyć może się również Andrzej Jakimowski, który za "Sztuczki" otrzymał dwa Orły - dla najlepszego reżysera oraz nagrodę publiczności. Wręczenie Polskich Nagród Filmowych odbyło się w poniedziałek wieczorem, 14 kwietnia, w Warszawie.
 • Kto otrzyma Orły 2008?

  Kto otrzyma Orły 2008?

  Reżyser Andrzej Wajda, aktorka Danuta Szaflarska i kompozytor Krzysztof Penderecki są wśród artystów nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły 2008.