reportaż

Artykuły - Reportaż (44)

 • Herkules poruszył serca Polaków. Dziękujemy za waszą pomoc!

  Herkules poruszył serca Polaków. Dziękujemy za waszą pomoc!

  Po emisji reportażu Interii - "Ciężkie życie się zrobiło. Herkules 17 lat później" – ruszyła zbiórka funduszy na rzecz jego bohatera Krzysztofa Sawczuka. I choć do jej zakończenia zostało jeszcze 28 dni, to już teraz można mówić o ogromnym sukcesie.
 • Polacy rzadko myślą o wartościach

  Polacy rzadko myślą o wartościach

  - Sprawdzić pod kątem skłonności psychopatycznych trzeba przede wszystkim osoby z wysoką pozycją, bo to one w instytucjach zamkniętych dostają niczym nieograniczoną moc - mówi Justyna Kopińska: dziennikarka, autorka reportaży i pierwsza Polka uhonorowana nagrodą European Press Prize. Niedawno premierę miała jej debiutancka powieść pt. "Obłęd".
 • Non-Fiction: Pierwsza edycja festiwalu w Krakowie

  Non-Fiction: Pierwsza edycja festiwalu w Krakowie

  Spotkania z twórcami polskiego reportażu, a także warsztaty i projekcje filmowe wypełnią program pierwszego Festiwalu Reportażu w Krakowie. Festiwal rozpocznie się w czwartek, 23 czerwca i potrwa do niedzieli w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
 • Pielgrzymka korespondentki wojennej

  Pielgrzymka korespondentki wojennej

  "Ludzie, jak ja was, kur..., nie lubię. Jak wy mnie wszyscy denerwujecie. Tylko nie pytajcie dlaczego" - tak zaczyna się opowieść znanej dziennikarki i korespondentki wojennej Marii Wiernikowskiej z podróży do Santiago de Compostela.
 • 14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji

  14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji

  ​Pociąg osobowy do Czyty jedzie pięć dni. Do stacji końcowej, Władywostoku, okrągły tydzień..."
 • Bieszczady w PRL-u

  Bieszczady w PRL-u

  "Bieszczady w PRL-u" to zbiór barwnych reportaży pełnych anegdot i archiwalnych zdjęć, odsłaniających nieznaną dotąd część historii regionu południowo-wschodniej Polski.
 • Kałasznikow kebab. Reportaże wojenne

  Kałasznikow kebab. Reportaże wojenne

  Anna Badkhen, jedna z niewielkiego grona kobiet korespondentów wojennych, pomimo wszystkich lat, które spędziła w Azji, Afryce i Europie w rejonach krwawych konfliktów, przyznaje, że wciąż wierzy w człowieczeństwo. To przekonanie najgłębiej widać w jej reportażach Kałasznikow kebab.
 • Drugi Kapuściński? Nie żartuj!

  Drugi Kapuściński? Nie żartuj!

  - Myślę, że musimy być bardziej otwarci na z pozoru egzotyczne, "niepoważne" tematy. Im bardziej zamkniemy się na własnym podwórku otoczeni pudłami z napisem lewica czy prawica, do których wypada wskoczyć - tym mniej będziemy się rozumieć - mówi portalowi INTERIA.PL Andrzej Muszyński, podróżnik, reportażysta i pierwszy stypendysta fundacji imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Do którego mu - jego zdaniem - jeszcze daleko.
 • Owcza statystyka

  Owcza statystyka

  Czy można napisać coś ciekawego o miejscu, gdzie żyje więcej owiec niż ludzi? Dwaj młodzi, zafascynowani archipelagiem Polacy poznawanie Wysp Owczych połączyli z rozmowami z Fareram i przyglądaniem się ich codziennemu życiu.
 • Boże, czemu nie jesteśmy tacy, jak Czesi?

  Boże, czemu nie jesteśmy tacy, jak Czesi?

  Oscar Wilde mawiał, że najbardziej nie lubimy ludzi, którzy mają takie same wady, jak my. Dlatego tak uwielbiamy Czechów.

Filmy - Reportaż (3)

 • Ciężkie życie się zrobiło - Herkules 17 lat później

  W 2004 r. i 2006 r. Lidia Duda, reżyserka znakomitych filmów dokumentalnych zrealizowała opowieść o Krzysztofie „Herkulesie” Sawczuku – 12-latku, który sprzedając złom i węgiel z hałd, utrzymuje bezrobotnych rodziców. Mimo postępującej choroby oczu i porażenia mózgowego, chłopiec staje się głównym żywicielem rodziny. Po 17 latach od tamtych wydarzeń dziennikarz Interii Łukasz Piątek odnalazł Herkulesa, by pokazać, jak potoczyły się jego dalsze losy.
 • "Gottland": Wszystko jest taśmą produkcyjną

  Nowelowy dokument "Gottland" na podstawie cyklu reportaży Mariusza Szczygła 7 listopada trafi na ekrany kin. - Nasze życie jest jak taśma produkcyjna – autor dzieli się wrażeniami po seansie jednej z noweli, opowiadającej o fabryce butów Bata "Dzień ma 86 400 sekund".
 • Węglarczyk: To jest bardzo długi reportaż

  Każda książka ma swoich krytyków. (...) Są ludzie, którzy twierdzą, że w tej książce wiele jest wątków nieprawdziwych - dziennikarz, Bartosz Węglarczyk o książce "Operacja Geronimo" Chucka Pfarrera.