remonty dróg

Artykuły - Remonty dróg (28)

 • Wakacje. Jakich utrudnienia na drogach czekają kierowców?

  Wakacje. Jakich utrudnienia na drogach czekają kierowców?

  W czasie wakacji kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami m.in. na trasie S7 w okolicach Radomia, na niektórych odcinkach S8 czy S3; natomiast remont autostrady A4 ma zostać wstrzymany - mówi PAP rzecznik prasowy GDiDKiA Jan Krynicki. Radzi, by przed wyruszeniem w trasę skorzystać z infolinii drogowej 19 111.
 • Raport NIK: Poważne zarzuty wobec GDDKiA

  Raport NIK: Poważne zarzuty wobec GDDKiA

  Oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie dbają o kierowców planując remonty - wynika z raportu NIK dotyczącego utrzymania i remontów dróg. Szczególny niepokój izby budzi sytuacja w łódzkim oddziale GDDKiA. NIK domaga się odwołania dyrektora oddziału.
 • Drogowcy będą... liczyć samochody. Po co?

  Drogowcy będą... liczyć samochody. Po co?

  W czwartek przy drogach krajowych w woj. warmińsko-mazurskim rozpocznie się generalny pomiar ruchu, który polega na liczeniu przejeżdżających w danym miejscu pojazdów. Od wyniku tego liczenia uzależnione są m.in. remonty dróg.
 • Remonty, utrudnienia w ruchu w 2014 r.

  Remonty, utrudnienia w ruchu w 2014 r.

  Kontynuacja przebudowy Trasy AK, estakad Trasy Łazienkowskiej, a także budowa II linii metra, która ma zakończyć się jesienią - te inwestycje utrudnią ruch w Warszawie w 2014 r.
 • Warszawa: Weekendowe utrudniania związane z remontami

  Wymiana nawierzchni ul. Mehoffera na Białołęce, remont wiaduktu kolejowego nad ul. Cierlicką w Ursusie oraz nocne wyłączenia z ruchu jednej z estakad na Trasie AK będą powodem zmian w ruchu w najbliższy weekend - poinformował w czwartek stołeczny ratusz.
 • Nowy pomysł. Piwosze sfinansują remonty dróg?

  Nowy pomysł. Piwosze sfinansują remonty dróg?

  Podwyżka akcyzy może także objąć browary. Jak powiedziała "Pulsowi Biznesu" posłanka PSL Genowefa Tokarska, jej partia chce zwiększyć akcyzę na piwo o 10-15 proc.
 • W najbliższych dniach kolejne utrudnienia na Trasie AK

  8 listopada rozpocznie się zasadnicza część remontu Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego, ale już od poniedziałku do środy będą trwały prace przygotowawcze - poinformował wydział prasowy stołecznego ratusza.
 • Do połowy listopada remonty dróg krajowych

  Do połowy listopada remonty dróg krajowych

  Do połowy listopada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamierza wyremontować nawierzchnię ok. 80 km dróg w woj. śląskim. Prace będą kosztowały ok. 15,5 mln zł, obejmą m.in. odcinki dróg S1, 1 i 94.
 • Pieniądze zamiast na nowe drogi pójdą na remonty

  Pieniądze zamiast na nowe drogi pójdą na remonty

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma w tym roku na remonty dróg grubo ponad pół miliarda złotych. To aż o 80 milionów więcej niż w ubiegłym roku.
 • Polskę czeka recesja i podwyżki podatków

  Polskę czeka recesja i podwyżki podatków

  Polska gospodarka będzie w 2013 roku przechodziła głęboką recesję - twierdzi ekonomista prof. Krzysztof Rybiński. Jego zdaniem kłopoty budżetowe oraz nagły wzrost bezrobocia zmuszą rząd do podjęcia trudnych reform, w tym odchudzenia administracji. Problemy budżetów domowych i firm przełożą się z kolei na dochody Skarbu Państwa. - Zabraknie na wszystko: na leczenie w szpitalach, na remonty dróg, nawet na wypłaty wynagrodzeń i świadczeń, może się zdarzyć, że trzeba będzie obcinać bardzo mocno - prognozuje prof. Rybiński.