remont

Artykuły - Remont (260)

 • Ratują Pałac Steinertów w Łodzi

  Ratują Pałac Steinertów w Łodzi

  Trwa remont zabytkowego Pałacu Steinertów przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi.
 • Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Inwestor, który remontuje mieszkanie, jest zainteresowany tym, by podniosły one odpowiednio wartość nieruchomości. To też kluczowa sprawa w przypadku, gdy remont finansujemy kredytem mieszkaniowym. W takiej sytuacji od przyszłej wartości nieruchomości będzie zależeć to, ile pieniędzy otrzymamy z banku. Dlatego, żeby się nie "przejechać" dobrze jest zanim zaczniemy działać, określić potencjalną wartość nieruchomości po przeprowadzeniu prac.
 • Remont po polsku - kompleksowy i z rozmachem

  Jeśli remont, to duży, najlepiej obejmujący od razu kilka pomieszczeń - jak pokazuje badanie serwisu Oferteo.pl, właśnie z takiego założenia wychodzą Polacy. Najczęściej remontujemy pokój dzienny (27 proc.). Kolejne miejsca zajmują przedpokój (24 proc.), kuchnia (23 proc.) i łazienka (23 proc.).
 • Nie ma zgody na remont lotniska w Modlinie

  Nie ma zgody na remont lotniska w Modlinie

  Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze nie zgadza się na remont dróg kołowania na lotnisku w Modlinie. PPL jest jednym z czterech udziałowców tego portu.
 • Co drugi kredytobiorca może mieć problem z uzyskaniem finansowania na zakup bądź remont nieruchomości. Propozycja implementacji Dyrektywy MCD szkodząca interesom polskiego konsumenta

  Co drugi kredytobiorca może mieć problem z uzyskaniem finansowania na zakup bądź remont nieruchomości. Propozycja implementacji Dyrektywy MCD szkodząca interesom polskiego konsumenta

  Drastyczne zmniejszenie dostępu do kredytów hipotecznych - to jeden ze skutków wprowadzenia ustawy implementującej Dyrektywę MCD w obecnym kształcie. Dokument od kilku miesięcy procesowany przez Ministerstwo Finansów, lada dzień trafi pod obrady Sejmu. Niektóre zapisy w rzeczywistości ograniczą dostęp do kredytów hipotecznych około połowie kredytobiorców, uderzając szczególnie w mieszkańców mniejszych miejscowości. Likwidując im możliwość bezpłatnego porównania ofert konkurencyjnych banków, zwiększą także ryzyko wyboru niekorzystnego produktu.
 • Remontowanie obiektów wybudowanych po zgłoszeniu

  Remontowanie obiektów wybudowanych po zgłoszeniu

  Inwestor wybudował pewien obiekt budowlany w oparciu o zgłoszenie - teraz chce go wyremontować. Jakich formalności musi dopełnić? Kiedy, w świetle prawa, rzeczywiście mamy do czynienia z remontem, a kiedy z bieżącą konserwacją, rozbudową lub przebudową?
 • Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

  Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

  Wiele osób uważa, że remont łazienki wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Jednak nie zawsze musi tak być. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wykonanie remontu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Najprostsze pomysły na poczynienie oszczędności opiszemy poniżej.
 • Szykuje się remont mieszkania? Gdzie bezpiecznie przechowywać rzeczy?

  Szykuje się remont mieszkania? Gdzie bezpiecznie przechowywać rzeczy?

  Remont to czas, w którym dom czy mieszkanie opanowują – brud, kurz i obcy ludzie. To także czas, w którym bardzo łatwo o uszkodzenie, a nawet całkowite zniszczenie mebli i wszystkich innych, trzymanych w czterech kątach przedmiotów. Tylko czy istnieją bezpieczne, a przy tym wygodne metody na przechowanie rzeczy na okres remontu?
 • Jak najtaniej wykonać remont kuchni?

  Jak najtaniej wykonać remont kuchni?

  Remont starej kuchni często sprawia więcej problemów niż wykończenie nowego pomieszczenia. Na szczęście jego przeprowadzenie nie musi się wiązać z bardzo dużym nakładem finansowym. Przy odrobinie umiejętności, dobrym pomyśle i kreatywności będziemy w stanie odświeżyć wygląd pomieszczenia za rozsądne pieniądze.
 • Kupno mieszkania i remont na kredyt - sprawdź warunki

  Kupno mieszkania i remont na kredyt - sprawdź warunki

  Jest możliwość finansowania w ramach jednego kredytu hipotecznego zarówno zakupu nieruchomości, jak i jej wykończenia. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż dodatkowe posiłkowaniem się osobnym kredytem - zwłaszcza najdroższym, czyli konsumpcyjnym.

Zdjęcia - Remont (0)

 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły

Filmy - Remont (12)

 • Jak zabezpieczyć się przed nieuczciwą ekipą remontową?

  Beata Węgrzyn padła ofiarą nieuczciwej ekipy remontowej, która zniszczyła jej mieszkanie. Co dokładnie się stało? Adwokat Eliza Kuna wyjaśniła, jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi fachowcami. Co powinno się znaleźć w umowie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak przeżyć remont?

  - Każdy budynek możemy odmienić wizualnie o sto osiemdziesiąt stopni - powiedział architekt Piotr Rytlewski. Architekt wnętrz Jan Kośmieja pokazał jak zmienił się dom z okresu PRL-u, tzw. kostka. Jak wyglądały wnętrza? W studiu programu architekt wnętrz Jonatan Kilczewski doradził jak zaplanować remont. - Najważniejsze to jest przygotować sobie budżet, jaki chcemy przeznaczyć na remont - zaznaczył. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Remont po polsku: kompleksowy i z rozmachem

  Jeśli remont, to duży, najlepiej obejmujący od razu kilka pomieszczeń – jak pokazuje badanie serwisu Oferteo.pl, właśnie z takiego założenia wychodzą Polacy. Najczęściej remontujemy pokój dzienny (27%).
 • Praktyczne triki do pracy z wiertarką

  Każdy, kto choć raz pracował z wiertarką, wie, że to niebywale pomocne urządzenie, które czasem sprawia jednak wiele kłopotu. Przygotowaliśmy dla was zestaw paru trików, które pomogą wam ulepszyć pracę z wiertarką - to naprawdę proste!