remont

Artykuły - Remont (316)

 • Remont w zabytkowej kamienicy a rola konserwatora – co musisz wiedzieć?

  Remont w zabytkowej kamienicy a rola konserwatora – co musisz wiedzieć?

  Konserwacja zabytków oraz ich ochrona to kluczowe zadania konserwatora zabytków. Mają one na celu zabezpieczenie dziedzictwa narodowego i interwencje w przypadku, kiedy znajdzie się ono w niebezpieczeństwie. Konserwator budowlany, główny konserwator czy wojewódzki konserwator zabytków, to tylko jedne z wielu funkcji pełnionych dla dobra zabytków.
 • Polacy nie są zadowoleni z warunków mieszkaniowych

  Polacy nie są zadowoleni z warunków mieszkaniowych

  W dobie pandemii dom stał się nie tylko schronieniem, ale też często biurem, szkołą, placem zabaw, restauracją czy też miejscem do uprawiania sportu i relaksu. Spędzamy w mieszkaniach więcej czasu, dlatego ich stan i dopasowanie do potrzeb stały się niezwykle ważne.
 • Jakie błędy Polacy popełniają przy urządzaniu wnętrz?

  Jakie błędy Polacy popełniają przy urządzaniu wnętrz?

  Krzysztof Miruć to architekt, znany z takich programów jak m.in. „Zgłoś remont”, „Weekendowa metamorfoza”, „Remont razem” czy „Eks–tra zmiana”. Zdradził, jakie błędy popełniamy najczęściej, urządzając nasze domy i mieszkania.
 • Ile budynków przerabiamy na mieszkania?

  Ile budynków przerabiamy na mieszkania?

  Przebudowa lub adaptacja budynku może być tanim sposobem na nowe lokum. Warto sprawdzić, jak dużą popularnością przez ostatnie lata cieszyło się takie rozwiązanie.
 • Jak się zabrać do remontu krok po kroku? Praktyczny poradnik

  Jak się zabrać do remontu krok po kroku? Praktyczny poradnik

  Wykończenie wnętrza lub sam remont zawsze kojarzą nam się z kosztowną inwestycją. Owszem, jest to po części prawda. Jednak firmy remontowe posiadają w ofercie sporą rozbieżność cenową, a więc warto dobrze poszukać, by nieco zaoszczędzić.
 • Fototapety - gdzie można je wykorzystać?

  Fototapety - gdzie można je wykorzystać?

  Fototapety w przestrzeniach biurowych mało już kogo dziwią. Każdy, kto oglądał choć kilka odcinków „Kuchennych rewolucji”, wie, że fototapeta to jedno z ulubionych rozwiązań aranżacyjnych Magdy Gessler. Ta technika dekoracyjna sprawdza się jednak nie tylko w miejscach publicznych, ale i w domu lub mieszkaniu.
 • Fototapeta 3D do salonu: podaruj swoim ścianom modne wdzianko

  Fototapeta 3D do salonu: podaruj swoim ścianom modne wdzianko

  Co to takiego fototapeta 3D do salonu i dlaczego powinna się w nim koniecznie znaleźć? Robi wokół siebie dużo szumu i kusi swoją nazwą, ale tak naprawdę mało kto wie, czym tak naprawdę charakteryzuje się efekt 3D. Trójwymiarowy efekt to namacalny dowód, jak daleko zawędrowała dzisiejsza technologia. Za jego sprawą nie tylko optycznie powiększymy małe pomieszczenie, stworzymy efekt głębi, ale także ukryjemy pewne wady ścian. Jednakże decydując się na tego typu dekorację, musimy być świadomi, że efekt będzie widoczny z pewnej odległości.
 • Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  W kwestii wyboru szklarza, co opłaca się bardziej? Zamówić szkło u lokalnego szklarza czy zdecydować się zakup szyby przez internet?
 • Jak zaplanować wydatki na remont kuchni?

  Jak zaplanować wydatki na remont kuchni?

  Kuchnia musi być pomieszczeniem wielofunkcyjnym, ergonomicznym i wyposażonym w wiele różnych sprzętów, przez co jej urządzenie pociąga za sobą wysokie koszty. Podpowiemy, jakich elementów wykończenia nie można pominąć, ile może kosztować urządzenie kuchni o powierzchni 10m2 oraz jak się na tak spore wydatki przygotować.

Filmy - Remont (14)

 • "Nasz nowy dom": Kierwonik budowy o pierwszym dniu pracy

  W kwietniu do zespołu "Naszego Nowego Domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
 • "Nasz nowy dom": Nowy kierownik budowy

  W kwietniu do zespołu "Naszego nowego domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
 • „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”: Wielki finał już 11 kwietnia!

  W programie zostały już tylko dwie osoby, które zawalczą o tytuł najlepszego projektanta programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” i 100 tysięcy złotych. W odcinku finałowym uczestnicy zmierzą się z projektem 16-metrowej kawalerki z aneksem kuchennym. Na małej przestrzeni będą musieli zmieścić miejsce do spania, gotowania i spożywania posiłków, kącik do pracy, a także meble do przechowywania. To ten projekt zdecyduje o tym, kto wygra wielki pojedynek na wnętrza.
 • "Nasz Nowy Dom": Trudne historie, kolejne wyzwania i łzy szczęścia ­ w tym tygodniu czekają nas wielki emocje!

  W dzisiejszym odcinku poznamy historię pani Sylwii, która samotnie wychowuje czworo dzieci: synów – Szymona, Jakuba i Mateusza oraz córkę Julię. We czwartek przeniesiemy się aż pod wschodnią granicę Polski do niewielkiej wsi Krzywowólka. Mieszka tu pani Anna z synami – dorosłym już Mateuszem i trzyletnim Adasiem oraz z córką Patrycją, zięciem i wnukami.