remont

Artykuły - Remont (314)

 • Jakie błędy Polacy popełniają przy urządzaniu wnętrz?

  Jakie błędy Polacy popełniają przy urządzaniu wnętrz?

  Krzysztof Miruć to architekt, znany z takich programów jak m.in. „Zgłoś remont”, „Weekendowa metamorfoza”, „Remont razem” czy „Eks–tra zmiana”. Zdradził, jakie błędy popełniamy najczęściej, urządzając nasze domy i mieszkania.
 • Ile budynków przerabiamy na mieszkania?

  Ile budynków przerabiamy na mieszkania?

  Przebudowa lub adaptacja budynku może być tanim sposobem na nowe lokum. Warto sprawdzić, jak dużą popularnością przez ostatnie lata cieszyło się takie rozwiązanie.
 • Jak się zabrać do remontu krok po kroku? Praktyczny poradnik

  Jak się zabrać do remontu krok po kroku? Praktyczny poradnik

  Wykończenie wnętrza lub sam remont zawsze kojarzą nam się z kosztowną inwestycją. Owszem, jest to po części prawda. Jednak firmy remontowe posiadają w ofercie sporą rozbieżność cenową, a więc warto dobrze poszukać, by nieco zaoszczędzić.
 • Fototapety - gdzie można je wykorzystać?

  Fototapety - gdzie można je wykorzystać?

  Fototapety w przestrzeniach biurowych mało już kogo dziwią. Każdy, kto oglądał choć kilka odcinków „Kuchennych rewolucji”, wie, że fototapeta to jedno z ulubionych rozwiązań aranżacyjnych Magdy Gessler. Ta technika dekoracyjna sprawdza się jednak nie tylko w miejscach publicznych, ale i w domu lub mieszkaniu.
 • Fototapeta 3D do salonu: podaruj swoim ścianom modne wdzianko

  Fototapeta 3D do salonu: podaruj swoim ścianom modne wdzianko

  Co to takiego fototapeta 3D do salonu i dlaczego powinna się w nim koniecznie znaleźć? Robi wokół siebie dużo szumu i kusi swoją nazwą, ale tak naprawdę mało kto wie, czym tak naprawdę charakteryzuje się efekt 3D. Trójwymiarowy efekt to namacalny dowód, jak daleko zawędrowała dzisiejsza technologia. Za jego sprawą nie tylko optycznie powiększymy małe pomieszczenie, stworzymy efekt głębi, ale także ukryjemy pewne wady ścian. Jednakże decydując się na tego typu dekorację, musimy być świadomi, że efekt będzie widoczny z pewnej odległości.
 • Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  W kwestii wyboru szklarza, co opłaca się bardziej? Zamówić szkło u lokalnego szklarza czy zdecydować się zakup szyby przez internet?
 • Jak zaplanować wydatki na remont kuchni?

  Jak zaplanować wydatki na remont kuchni?

  Kuchnia musi być pomieszczeniem wielofunkcyjnym, ergonomicznym i wyposażonym w wiele różnych sprzętów, przez co jej urządzenie pociąga za sobą wysokie koszty. Podpowiemy, jakich elementów wykończenia nie można pominąć, ile może kosztować urządzenie kuchni o powierzchni 10m2 oraz jak się na tak spore wydatki przygotować.
 • Koszty remontu rozliczane w czasie - interpretacja indywidualna organu podatkowego

  Koszty remontu rozliczane w czasie - interpretacja indywidualna organu podatkowego

  Skoro wydatki remontowe zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości są rozliczane przez podatnika w określonym z góry okresie, to powinny one w tym samym czasie być kwalifikowane do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatkowych.
 • Ratują Pałac Steinertów w Łodzi

  Ratują Pałac Steinertów w Łodzi

  Trwa remont zabytkowego Pałacu Steinertów przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi.
 • Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Inwestor, który remontuje mieszkanie, jest zainteresowany tym, by podniosły one odpowiednio wartość nieruchomości. To też kluczowa sprawa w przypadku, gdy remont finansujemy kredytem mieszkaniowym. W takiej sytuacji od przyszłej wartości nieruchomości będzie zależeć to, ile pieniędzy otrzymamy z banku. Dlatego, żeby się nie "przejechać" dobrze jest zanim zaczniemy działać, określić potencjalną wartość nieruchomości po przeprowadzeniu prac.

Filmy - Remont (12)

 • Kiedy jest najlepsza pora na remont? Dorota Szelągowska radzi

  Dorota Szelągowska zdradziła, że najlepsza pora na remont jest… zawsze! - Trochę żartuję. Rzeczywiście te okresy wakacji czy ferii są bardzo dobre, bo mniej domowników jest w domu - powiedziała. - Nie trzeba od razu zrobić wielkiego remontu, żeby zmienić mieszkanie - dodała. Co poleca? (Agencja TVN/x-news)
 • Jak zabezpieczyć się przed nieuczciwą ekipą remontową?

  Beata Węgrzyn padła ofiarą nieuczciwej ekipy remontowej, która zniszczyła jej mieszkanie. Co dokładnie się stało? Adwokat Eliza Kuna wyjaśniła, jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi fachowcami. Co powinno się znaleźć w umowie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak przeżyć remont?

  - Każdy budynek możemy odmienić wizualnie o sto osiemdziesiąt stopni - powiedział architekt Piotr Rytlewski. Architekt wnętrz Jan Kośmieja pokazał jak zmienił się dom z okresu PRL-u, tzw. kostka. Jak wyglądały wnętrza? W studiu programu architekt wnętrz Jonatan Kilczewski doradził jak zaplanować remont. - Najważniejsze to jest przygotować sobie budżet, jaki chcemy przeznaczyć na remont - zaznaczył. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Remont po polsku: kompleksowy i z rozmachem

  Jeśli remont, to duży, najlepiej obejmujący od razu kilka pomieszczeń – jak pokazuje badanie serwisu Oferteo.pl, właśnie z takiego założenia wychodzą Polacy. Najczęściej remontujemy pokój dzienny (27%).