Religa

Artykuły - Religa (180)

 • Papież Franciszek o biskupach: nie mogą puszyć się jak pawie

  Papież Franciszek o biskupach: nie mogą puszyć się jak pawie

  Papież Franciszek spotkał się w sobotę ze stałymi diakonami z diecezji rzymskiej i ich rodzinami. Mówił o konieczności przezwyciężenia w Kościele "plagi klerykalizmu, która stawia kastę kapłanów ponad Ludem Bożym". - Kapłani nie są kastą ponad innymi, a biskupi nie mogą puszyć się jak pawie - oświadczył podczas audiencji.
 • Znaleziono złotą urnę ze szczątkami Buddy

  Znaleziono złotą urnę ze szczątkami Buddy

  Kambodżańska policja poinformowała w piątek o odnalezieniu złotej urny zawierającej, jak się powszechnie uważa, szczątki samego Buddy. Ta relikwia o olbrzymim znaczeniu religijnym została skradziona przed dwoma miesiącami ze świątyni koło Phnom Penh.
 • Czas powiedzieć „dość!”

  Społeczeństwo przechodzi na prawo. Świadczą o tym nie tylko ostatnie sondaże popularności partii politycznych, w których coraz częściej PiS pokonuje PO, ale obserwacja tego, co mówią i co ważniejsze, robią tzw. przeciętni obywatele. Coraz częściej mówią antykatolickim pomysłom: stop!
 • „Przegrany” sakrament?

  „Przegrany” sakrament?

  Młodzież nie słyszy ani nie czuje szumu wiatru, nie widzi też języków ognia. Czy wobec tego podczas bierzmowania nie wydarza się nic nadzwyczajnego?
 • Biały dym nad Watykanem. Nowy papież został wybrany

  Biały dym nad Watykanem. Nowy papież został wybrany

  O godzinie 19.06 w środę pojawił się biały dym nad Kaplicą Sykstyńską, obwieszczający wybór głowy Kościoła. Nowym papieżem został Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio. Przyjął imię Franciszek.
 • Lombardi: Przeżywamy piękne chwile

  Lombardi: Przeżywamy piękne chwile

  - Spodziewaliśmy się tego, że w pierwszych głosowaniach nie uda się wybrać nowego papieża - przyznał podczas konferencji prasowej ks. Federico Lombardi, rzecznik Watykanu.
 • Ukazały się ostatnie przemówienia Benedykta XVI

  Ukazały się ostatnie przemówienia Benedykta XVI

  Wszystkie ostatnie przemówienia Benedykta XVI, wygłoszone od chwili zapowiedzi abdykacji 11 lutego do ustąpienia 28 lutego, ukazały się w czwartek nakładem watykańskiego wydawnictwa Lev.
 • Gdzie naprawdę mieszkał Jezus?

  Gdzie naprawdę mieszkał Jezus?

  Praktycznie wszystko, co o życiu Jezusa wiadomo, zawarte jest w treści ewangelii, a więc w źródłach, które powstały już po Jego śmierci.
 • Religa Development zadebiutuje na rynku NewConnect w piątek

  Religa Development, spółka realizująca inwestycje deweloperskie na terenie Dolnego Śląska, zadebiutuje na rynku NewConnect 8 lipca - poinformowała Giełdy Papierów Wartościowych w środowym komunikacie.
 • Z nowymi inwestycjami i biurem spoglądają w stronę giełdy

  Wrocławska firma Religa Development Group startuje z kolejnymi inwestycjami. Następnie, według planów na przyszły rok, dwie spółki: Religa oraz Walończyk, wchodzące w skład grupy deweloperskiej Religa, zadebiutują na NewConnect. Trwają przygotowania do przekształcenia w spółki akcyjne.