Biznes - relacja

Artykuły - Relacja (36)

 • Złoty może stracić kolejnych 10 procent w relacji do głównych walut

  Złoty może stracić kolejnych 10 procent w relacji do głównych walut

  Sytuacja fundamentalna polskiej waluty nie jest najlepsza. Niewykluczone, że złoty może stracić kolejne kilkadziesiąt groszy do franka szwajcarskiego, co wynika nie tylko z niepewnej relacji EUR/CHF, lecz także ze słabości złotego do pozostałych walut. Na nowej sytuacji rynkowej skorzystają eksporterzy.
 • Relacja z 7. edycji Kongresu Warsaw International Media Summit oraz 7. edycji Konferencji Zmiany w Regulacjach

  Relacja z 7. edycji Kongresu Warsaw International Media Summit oraz 7. edycji Konferencji Zmiany w Regulacjach

  24-25 września 2014 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się VII edycja Kongresu Warsaw International Media Summit oraz 7. edycja Konferencji Zmiany w Regulacjach i Prawie Świata Telekomunikacji i Mediów. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele branży telekomunikacyjnej i mediów, regulator oraz główni przedstawiciele administracji centralnej. Honorowym Gościem Kongresu był Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki.
 • Polski fiskus będzie ciąć ulgi!

  Polski fiskus będzie ciąć ulgi!

  Resort finansów chce zawiesić część ulg i zwolnień w PIT, jeżeli dług publiczny przekroczy poziom 55 proc. PKB. Taki zapis znalazł się w opublikowanej we wtorek strategii zarządzania długiem publicznym w latach 2011-2014.
 • MF: 5 mld zł mniej z dywidend

  MF: 5 mld zł mniej z dywidend

  MF obniżyło plan dochodów do budżetu w 2011 r. z tytułu dywidend i wpłat z zysku o prawie 5 mld zł - MF
 • Bez porozumienia ws. płacy minimalnej

  Związkowcy i pracodawcy negocjujący w Komisji Trójstronnej nie doszli w poniedziałek do porozumienia w sprawie wysokości płacy minimalnej w 2011 r. Oznacza to, że obowiązującą w przyszłym roku najniższą pensję określi rząd w rozporządzeniu.
 • Złoty w trendzie bocznym

  Na wczorajszym przetargu relacja popytu do podaży sięgnęła poziomu 2,5, niewidzianego w tym segmencie krzywej w tym roku (blisko majowego przetargu). Po stronie kupujących byli zarówno polscy inwestorzy (których długie pozycje zostały uszczuplone przez zakupy zagranicy na początku tygodnia), jak i zagranica.
 • Krakusi płacą relatywnie najwięcej

  Krakusi płacą relatywnie najwięcej

  Najłatwiej kupić własne M mieszkańcom Bydgoszczy i Szczecina. W tych miastach najkorzystniejsza jest relacja cen mieszkań do zarobków. W najgorszej sytuacji są Krakusi. Zarabiają średnio tylko o 11 proc. więcej od Bydgoszczan, a za mieszkania muszą zapłacić prawie dwa razy więcej.
 • Lepsze od oczekiwań wyniki Banku Millennium

  Z danych napływających z amerykańskiego rynku akcji wyłania się ciekawy obraz, w którym nastawienie inwestorów instytucjonalnych i detalicznych jest skrajnie odmienne. W lipcu udział akcji w portfelach instytucji sięgnął 68% i był najwyższy od 15 miesięcy.
 • Kredyty walutowe na 100 proc. nie muszą zniknąć z rynku

  Kredyty walutowe na 100 proc. nie muszą zniknąć z rynku

  Wygląda na to, że zapisy rekomendacji T dotyczące minimalnego wkładu własnego w przypadku kredytów walutowych nie są aż tak restrykcyjne, jak można było pierwotnie sądzić. Banki powinny mieć sporą dowolność w uregulowaniu tej kwestii.
 • W IV kw. nie zostanie zachwiana relacja pomiędzy eksportem a importem

  W IV kw. nie zostanie zachwiana relacja pomiędzy eksportem a importem

  W IV kwartale nie należy spodziewać się zachwiania dotychczas obserwowanej relacji pomiędzy eksportem a importem - uważa Józef Sobota, dyrektor Departamentu Statystyki Narodowego Banku Polskiego.