rekrutacja

Artykuły - Rekrutacja (225)

 • Branża IT rekrutuje. Można zarobić 20 tys. zł miesięcznie

  Branża IT rekrutuje. Można zarobić 20 tys. zł miesięcznie

  Pracodawcy w IT mają większy wybór kandydatów. Większość z nich rekrutuje zdalnie. Pracownicy mogą zarobić nawet 20 tys. zł miesięcznie, a stawki zależne są od doświadczenia, specjalizacji i miejsca pracy.
 • Raport z epidemii: Mimo koronawirusa firmy nadal zatrudniają, głównie pracowników fizycznych

  Raport z epidemii: Mimo koronawirusa firmy nadal zatrudniają, głównie pracowników fizycznych

  Pomimo pandemii pracodawcy nadal chętnie zatrudniają, ale oferują mniej zachęt niż przed kryzysem - wynika z raportu "Rynek pracy w czasie COVID-19". W ostatnich tygodniach wzrosło zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, a spadło - na umysłowych.
 • Pracodawcy obawiają się odpływu ukraińskich pracowników do Niemiec

  Pracodawcy obawiają się odpływu ukraińskich pracowników do Niemiec

  46 proc. firm dostrzega trudności w rekrutacji pracowników ze Wschodu. To rekordowo wysoki odsetek, a w kolejnych miesiącach może być jeszcze trudniej ze względu na otwarcie się zachodnioeuropejskich rynków pracy na obcokrajowców spoza Unii Europejskiej.
 • Polacy są zadowoleni z pracy

  Polacy są zadowoleni z pracy

  Z badania „Confidence Index” przygotowanego przez Michael Page, w IV kwartale 2019 r. wynika, że 62 proc. polskich pracowników jest zadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej i warunków zatrudnienia, a jeszcze więcej, bo 81,6 proc. dobrze ocenia kondycję rodzimego rynku pracy. Co ważne, większość ankietowanych przewiduje, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy ich sytuacja zawodowa i finansowa w pracy jeszcze się poprawi.
 • To był trudny rok dla pracodawców

  To był trudny rok dla pracodawców

  W 2019 roku pracodawcy mieli mierzyć się z pogłębiającym się deficytem kadrowym dotyczącym rodzimych pracowników oraz odpływem imigrantów do innych krajów Europy - głównie Czech, Słowacji i Niemiec.
 • Rekruterzy docierają już do 86 proc. kandydatów

  Rekruterzy docierają już do 86 proc. kandydatów

  Z najnowszego raportu Devire „Rynek zmiany pracy” wynika, że 9 na 10 kandydatów otrzymało zaproszenie do procesu rekrutacyjnego w ostatnich sześciu miesiącach. Ilu z nich zdecydowało się na zmianę pracy? Które branże są najbardziej narażone na rotację?
 • Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracowników

  Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracowników

  Pracodawcy muszą walczyć o młodych pracowników. Coraz częściej nie stawiają się oni na umówione rozmowy rekrutacyjne.
 • Jak rekrutacja i rynek HR zmienią się w najbliższych 10 latach

  Jak rekrutacja i rynek HR zmienią się w najbliższych 10 latach

  Otaczający nas świat zmienia się w błyskawicznym tempie. Technologie zaczynają dominować w nowych obszarach życia. Będąc świadkami tych zmian demograficznych i społecznych, musimy nieustannie się dokształcać oraz zmieniać podejście, również w kwestii sposobów oraz jakości pracy. Już teraz możemy zauważyć znaczące przeobrażenia rynku rekrutacji oraz HR. O tym, czy za 10 lat rozmowy kwalifikacyjne będą przeprowadzane przez roboty opowiada Beata Pisula, specjalistka międzynarodowego portalu pracy Talinkme.pl.
 • Rekrutacja młodych z pokolenia Y wyzwaniem dla firm

  Rekrutacja młodych z pokolenia Y wyzwaniem dla firm

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradztwa personalnego BIGRAM - dla większości ankietowanych proces zatrudnienia jest wyzwaniem. Innego zdania jest tylko 12 proc. badanych.
 • Wyślij CV i zostań szpiegiem. Tak wygląda rekrutacja do „służby w cieniu dla Polski”

  Wyślij CV i zostań szpiegiem. Tak wygląda rekrutacja do „służby w cieniu dla Polski”

Filmy - Rekrutacja (7)

 • Problemy z rekrutacją w polskich szkołach

  Mimo że przed uczniami jeszcze ponad połowa wakacji, to nie wszyscy mogą się z nich cieszyć. W związku z reformą edukacji o miejsce w wymarzonej szkole walczyć będzie podwojona liczba absolwentów gimnazjów oraz ósmoklasistów. O tym problemie w studiu „Dzień Dobry Wakacje” rozmawiały Monika Worch oraz Edyta Plich. Jak pomóc naszym dzieciom w stresie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rekrutacja po nowemu. Teraz kandydatów zaprasza się do „Grobowca Faraona” lub „Laboratorium Tesli”

  Firmy znalazły alternatywną metodę rekrutacji, która bada posiadanie cech charakteru, potrzebnych na danym stanowisku. Escape Room pozwala np. ustalić, czy kandydat na szefa potrafi kierować grupą, efektywnie komunikować się z nią i wspierać. Pokazuje, jak zachowuje się w chwili porażki i czy umie wpływać na zespół. Atmosfera zabawy pomaga zapomnieć uczestnikom o trwającym teście i skupić się na zadaniu. To stwarza niemal naturalne warunki do oceny kompetencji na każdym szczeblu zawodowym. Jednocześnie można sprawdzić predyspozycje zawodowe nawet 5 osób, zamkniętych razem w pokoju zagadek.
 • Ponad połowa pracodawców w Polsce ma problemy ze znalezieniem pracowników

  Blisko 60 proc. kandydatów jest niedopasowanych do potrzeb pracodawców, a 40 proc. ma zbyt wygórowane oczekiwania finansowe. Co drugi pracownik wskazuje, że w ogłoszeniach o pracę brakuje podstawowych informacji, przede wszystkim o wysokości zarobków. Zdaniem ekspertów skończył się już czas tradycyjnych ogłoszeń z ofertami pracy. Potencjalny pracownik traktowany jest jak klient, a firmy coraz częściej stosują nowoczesne narzędzia podczas rekrutacji.
 • Te pytania potrafią zepsuć rozmowę o pracę. Sprawdź jak z nich wybrnąć

  Oto 7 pytań, które możesz usłyszeć podczas spotkania i wskazówki jak na nie odpowiedzieć. 1. Jakie są twoje zalety? Nie powinieneś popadać w samozachwyt. Warto pamiętać o kilku cenionych przez pracodawców cechach, które należy wymienić. Jak np. samodzielność i szybkość uczenia się. 2. Jakie są twoje wady? Warto wskazywać cechy, które nie są kluczowe dla stanowiska, na które aplikujesz. Np. nieśmiałość będzie dużą wadą, jeśli praca polega na codziennym kontakcie z klientem. 3. Gdzie chciałbyś się znaleźć za 5 lat? W zależności od stanowiska, na które aplikujesz, możesz powiedzieć, że interesuje cię rozwój i chciałbyś kiedyś zająć seniorską bądź menedżerską pozycję. 4. Dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie? Warto prześledzić historię organizacji, poznać orientacyjną liczbę oddziałów oraz państwa, w których działa. Możesz wspomnieć o największych sukcesach firmy. Pracodawca zauważy i z pewnością doceni fakt, że przygotowałeś się do rozmowy. 5. Dlaczego chcesz zrezygnować z obecnej pracy? Powinieneś wystrzegać się mówienia źle o obecnym pracodawcy. Stawia cię to w złym świetle. Lepiej powiedzieć, że w obecnej pracy nie masz możliwości dalszego rozwoju i odpowiednio to uargumentować. 6. Czym była spowodowana przerwa w zatrudnieniu? W przypadku, gdy powodem były przyczyny losowe takie jak problemy zdrowotne bądź rodzinne, powinieneś o tym szczere powiedzieć. W innych przypadkach możesz wspomnieć, że bardzo selektywnie wybierasz oferty, na które odpowiadasz, a te nie pojawiają się zbyt często, stąd też dłuższa przerwa w zatrudnieniu. 7. Co możesz zaoferować firmie czego nie mogą inni kandydaci? Ważnym aspektem jest lojalność. Warto, abyś wspomniał, że zdajesz sobie sprawę, że rozwój pracownika w organizacji to kilkuletni proces i, że chciałbyś związać się z firmą na dłużej.