rekordy

Artykuły - Rekordy (488)

 • Kilkulatki na porodówce

  Kilkulatki na porodówce

  O ciężarnych nastolatkach słyszał każdy. Czasami jednak matkami zostają znacznie młodsze dziewczynki. Zamiast chodzić do szkoły, bawić się z rówieśnikami i wieść beztroskie życie – wydają na świat potomstwo. Kim są i jaka jest ich historia?
 • Pięć tatrzańskich wyczynów, które warto poznać

  Pięć tatrzańskich wyczynów, które warto poznać

  Taternictwo i turystyka górska co prawda nie są zaliczane do dyscyplin sportowych, ale to nie znaczy, że najwyższe polskie góry nie mają swoich rekordzistów. Oto pięciu wspinaczy i biegaczy, którzy w ostatnim czasie zapisali się grubymi zgłoskami w historii Tatr.
 • Z powodu mrozów padł rekord zapotrzebowania na prąd

  Z powodu mrozów padł rekord zapotrzebowania na prąd

  Padł rekord zapotrzebowania na moc elektryczną zimą - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. We wtorek wieczorem krajowe zapotrzebowanie wyniosło 26 316 MW. Jak powiedziała rzeczniczka PSE Beata Jarosz-Dziekanowska, ze względu na utrzymujące się mrozy niewykluczone są kolejne rekordy, ale system jest bezpieczny.
 • Na Wall Street nowe rekordy

  Na Wall Street nowe rekordy

  W poniedziałek indeksy giełdowe w USA kontynuowały wzrost i zakończyły sesję na rekordowo wysokich poziomach. Notowaniom pomagały lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek.
 • Rynek mieszkaniowy bije rekordy. Najpopularniejsze są małe mieszkania

  Rynek mieszkaniowy bije rekordy. Najpopularniejsze są małe mieszkania

  Sytuacja na rynku sprzedaży mieszkań jest bardzo korzystna dla deweloperów, którzy prześcigają się we wprowadzaniu nowych projektów do sprzedaży. W efekcie, aby wyróżnić swoją ofertę, należy wykreować bardzo charakterystyczne produkty - ocenia Bohdan Szułczyński z firmy Profbud.
 • Padł rekord temperatury września

  Padł rekord temperatury września

  We wtorek padł rekord temperatury września. W Tarnowie słupki rtęci przekroczyły 35 stopni. Dotychczasowy rekord odnotowano ponad 60 lat temu - podaje portal twojapogoda.pl.
 • Rekordy Lionela Messiego w Lidze Mistrzów

  Rekordy Lionela Messiego w Lidze Mistrzów

  Lionel Messi zdobył hat-tricka w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów z APOELEM Nikozja. Dzięki temu osiągnięciu, Argentyńczyk został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców tych rozgrywek. To jednak nie jedyny rekord Messiego w Lidze Mistrzów.
 • Nudne rekordy

  W piątek amerykańskie indeksy znów zakończyły dzień na rekordowych poziomach. Jednocześnie jednak obroty na Wall Street były niskie - tylko 8 sesji w tym roku przebiegało przy niższych obrotach i to pomimo faktu, iż piątek nie był nudnym dniem: byliśmy dzień po EBC, a w USA publikowano najważniejsze dane. Do tego zmienność jest najniższa od 7 lat. Czy to zwiastuje kłopoty?

Filmy - Rekordy (4)

 • Długi znów biją rekordy. 10 lat temu to doprowadziło do kryzysu

  Mija właśnie 10 lat od momentu rozpoczęcia największego kryzysu finansowego od czasu Wielkiej Depresji z 1929. Kryzys był zaskoczeniem dla wielu. Za jego symboliczny początek uważa się bankructwo banku Lehmann Brothers 15 września 2008 r., ale w rzeczywistości jego upadłość była ostatnim aktem tragedii, która zaczęła się rozgrywać już rok wcześniej. Podobnie jak wtedy tak i dziś długi Amerykanów biją rekordy wysokości. Czy to powinno nas niepokoić?
 • Kobieta bez kości i inne osobliwości

  Leilani Franco, niesamowita kobieta-guma z Londynu, która ze swoim ciałem potrafi wyczyniać rzeczy wprost niesłychane, to tylko jedna z bohaterek najnowszej edycji „Księgi rekordów Guinnessa”. Inni rekordziści dotrzymują jej kroku – bo czy można nie wpaść w zachwyt, oglądając popisy kozy jeżdżącej na deskorolce (!), albo podziwiając największą na świecie kolekcję gadżetów związanych z tematyką „Gwiezdnych wojen”, którą stworzył pewien miłośnik fantastyki naukowej? Zapraszamy w podróż do świata osobliwości!
 • Wieczór rekordów Messiego?

  Półfinałowy mecz Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona zmierzy się z Chelsea Londyn, to dla Leo Messiego okazja do pobicia całego wachlarza indywidualnych rekordów. /źródło: The NewsMarket/
 • Fantazja czy wariactwo?

  Paznokcie długie na sześć metrów, podziurawione genitalia, monstrualne afro - bohaterowie nowej edycji Księgi Rekordów Guinnessa zdumiewają i... przerażają.