reklamy alkoholu

Artykuły - Reklamy alkoholu (9)

 • Porozmawiaj z dzieckiem o reklamach

  Porozmawiaj z dzieckiem o reklamach

  Reklamy, eksponujące alkoholowe produkty filmy czy promujący takie trunki celebryci wpływają na ryzyko nadużywania alkoholu przez młodzież. Ważną rolę w zmniejszeniu zagrożenia mogą, zdaniem naukowców, odegrać rodzice.
 • Rząd chce ograniczyć reklamę alkoholu, ale Polacy są przeciwni

  Rząd chce ograniczyć reklamę alkoholu, ale Polacy są przeciwni

  Nie minął tydzień od wejścia w życie zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a rząd już podejmuje następne kroki uderzające w branżę alkoholową, forsując zakaz reklamy piwa. Tymczasem ponad połowa społeczeństwa (59 proc.) jest przeciwna kolejnym restrykcjom i uważa, że nie przyczynią się one do rozwiązania problemów związanych z alkoholem - wynika z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez Kantar Public.
 • Zagraniczna prasa - z wyrwanymi reklamami alkoholu

  Od stycznia periodyki zagraniczne na Litwie są sprzedawane z powyrywanymi kartkami . W związku z obowiązującym od początku roku całkowitym zakazem reklamy alkoholu dystrybutorzy prasy są zmuszeni do wyrywania kart z reklamą alkoholu bądź ich zaklejania.
 • Resort zdrowia chce walczyć z nadmiernym spożyciem alkoholu

  Resort zdrowia chce walczyć z nadmiernym spożyciem alkoholu

  Wśród propozycji Ministerstwa Zdrowia jest m.in. ograniczenie emisji reklam piwa i zaostrzenie zakazów dotyczących sprzedaży i spożycia napojów alkoholowych. Branża piwowarska ocenia, że to fasadowe rozwiązania, które nie przyczynią się do ograniczenia konsumpcji alkoholu wśród Polaków. Spowodują za to ograniczenie miejsc pracy i spadek wpływów do budżetu państwa. Po uchwaleniu nowych przepisów Polska będzie mieć jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących reklamy alkoholu w całej UE.
 • Abp Gądecki: Reklama alkoholu powinna być zakazana

  Abp Gądecki: Reklama alkoholu powinna być zakazana

  - Reklama alkoholu powinna być zakazana; trzeba iść pod prąd społecznego nawyku, popularnych opinii i źle rozumianej wolności - powiedział w czwartek przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas mszy św. rozpoczynającej Narodowy Kongres Trzeźwości.
 • Rząd dąży do zmniejszenia spożycia alkoholu. Rozważa nowe regulacje i chce promować odpowiedzialną konsumpcję

  Rząd dąży do zmniejszenia spożycia alkoholu. Rozważa nowe regulacje i chce promować odpowiedzialną konsumpcję

  Rząd pracuje nad przepisami, które mają ograniczać reklamy alkoholu. Według wstępnych deklaracji, zmienić mogą się przepisy dotyczące napojów niskoprocentowych i regulacje dotyczące punktów sprzedaży. W Polsce - według danych PARPA - konsumpcja czystego alkoholu etylowego wynosi ok. 9,4 litrów rocznie na mieszkańca, co stawia nas poniżej średniej europejskiej.
 • Turcja ogranicza sprzedaż i reklamę alkoholu

  Turcja ogranicza sprzedaż i reklamę alkoholu

  Parlament Turcji przyjął w nocy z czwartku na piątek kontrowersyjną ustawę ograniczającą sprzedaż alkoholu i zakazującą jego reklamy. Ustawę przeforsowała rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju mimo głosów opozycji, że jest ona krokiem ku islamizacji kraju.
 • Belgia zaostrza reklamowanie alkoholu

  Belgia zaostrza reklamowanie alkoholu

  Belgia wprowadza ograniczenia w reklamach alkoholu. Minister zdrowia tego kraju porozumiała się z producentami i dystrybutorami napojów wyskokowych.
 • Zakazane reklamy - a co z piwem?

  Zakazane reklamy - a co z piwem?

  Reklamę alkoholu bardzo często uważa się za reklamę niedozwoloną czy też zakazaną. A jednak co jakiś czas oglądamy np. reklamy piwa. Jak więc jest naprawdę z reklamą alkoholu - jest zakazana czy nie?