'Rekiny'

Artykuły - 'Rekiny' (18)

 • Starcie rekina z płotką

  Starcie rekina z płotką

  Do czego może prowadzić nierówność stron i wykorzystywanie przewagi lepiej przygotowanego partnera, przekonał się polski kontrahent Hit (teraz Tesco Polska), który wynajął mu nieruchomość pod pierwszy hipermarket w Polsce. Wkrótce w sądzie odbędzie się pierwsza rozprawa.
 • Gdzie spotkasz młode wilki i rekiny biznesu?

  Gdzie spotkasz młode wilki i rekiny biznesu?

  European Start-up Days - wydarzenie specjalne, towarzyszące IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, zbliża do siebie młode biznesy i duże przedsiębiorstwa. Udział w tegorocznej dwudniowej (11-12. maja) konferencji dedykowanej start-upom potwierdzili już prezesi i menedżerowe największych firm. Pomysły na biznes, jakie zostaną przed nimi zaprezentowane, mogą być początkiem wielkich karier. Zgłoszenia innowacyjnych i kreatywnych projektów przyjmowane są do 26 kwietnia.
 • Młody przedsiębiorco - uważaj na rekiny!

  Młody przedsiębiorco - uważaj na rekiny!

  Bycie przedsiębiorcą w Polsce nie jest łatwe. To wie każdy, kto choć przez krótki okres zajmował się prowadzeniem własnej firmy. Cała procedura zakładania działalności została w ostatnich latach znacznie uproszczona i dziś można nawet, posiadając podpis elektroniczny z certyfikatem kwalifikowanym, założyć ją nie ruszając się z domu - przez internet. Jednak gdy podpisu elektronicznego nie mamy, to musimy wybrać się do odpowiedniej komórki naszego urzędu miasta i wypełnić stosowne dokumenty.
 • Rekiny biznesu unikają rozgłosu

  Rekiny biznesu unikają rozgłosu

  Fortuna najbogatszych rośnie mimo kryzysu. Czy podobny trend dotyczy ich obecności w mediach? PRESS-SERVICE Monitoring Mediów zbadał medialność pierwszej dziesiątki rankingu 100 najbogatszych Polaków, opublikowanego przez tygodnik "Wprost". Najpopularniejszy okazał się Jan Kulczyk.
 • Jak rekiny giełdowe zdobywają przewagę?

  Jak rekiny giełdowe zdobywają przewagę?

  Znajomość teorii gier może dawać przewagę. Wywiad z dr Robertem Golańskim ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Z teorią gier mamy do czynienia w każdej sytuacji, w której podejmujemy decyzję i jest więcej niż jeden decydent.
 • Jak zostać rekinem biznesu?

  Jak zostać rekinem biznesu?

  Większość przedsiębiorców marzy o tym, aby w prowadzonym biznesie osiągnąć pozycję lidera i wyjść ze swoimi produktami na świat. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy relację jednej z takich osób - jest nim pan Wojciech (nazwisko i adres znane redakcji - przyp. aut.), przedsiębiorca z okolic Warszawy, który przez blisko 20 lat prowadził zakład produkcji i sprzedaży obuwia. Jak wejść z biznesem na światowe salony? Oddajmy głos naszemu bohaterowi.
 • Regionalny rekin z Polski?

  Polpharma, największa polska firma farmaceutyczna, chce stać się regionalnym rekinem i zdobyć pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej w produkcji leków generycznych - informuje "Puls Biznesu".
 • Ze strachu przed rekinami anulowano 65 proc. rezerwacji

  Po ostatnich atakach rekinów, cudzoziemcy odwołali 65 proc. rezerwacji w egipskich hotelach nad Morzem Czerwonym - podało egipskie Ministerstwo Turystyki.
 • Pogoda jest dla rekinów

  Leszek Czarnecki, właściciel Getin Holdingu, Michał Sołowow, główny akcjonariusz Cersanitu i Barlinka, oraz Zygmunt Solorz-Żak, kontrolujący cyfrowy Polsat - to najbogatsi inwestorzy indywidualni na warszawskiej GPW, podsumowuje "Rzeczpospolita".
 • Dwie nowe ofiary w paszczy rekina biznesu

  Dwie nowe ofiary w paszczy rekina biznesu

  Bardzo ożywił się rynek fuzji i przejęć. Najbardziej żarłoczny jest na nim w ostatnich dniach największy rekin - Kohlberg Kravis Roberts.