rekin

Artykuły - Rekin (61)

 • ​15 minut horroru: Rejs z żarłaczem białym

  ​15 minut horroru: Rejs z żarłaczem białym

  Chwile grozy przeżyli uczestnicy rejsu nieopodal półwyspu Cape Cod w stanie Massachusetts w USA. Przez 15 minut dookoła ich łodzi krążył rekin. Jak się później okazało, był to słynny żarłacz biały.
 • Megalodon: Rekin na sterydach

  Megalodon: Rekin na sterydach

  Zdaniem uczonych megalodony wymarły 2,5 miliona lat temu… z głodu. Właśnie wtedy miało miejsce jedno ze zlodowaceń. W rezultacie dużym osobnikom zaczęło brakować jedzenia, zaś młode padły ofiarą nowych drapieżników – orek. Czy wyginęły bezpowrotnie?
 • Rekin - doskonały drapieżnik z głębin!

  Rekin - doskonały drapieżnik z głębin!

  Od ponad 385 milionów lat zamieszkują planetę Ziemię, a konkretnie jej morza i oceany – mowa o rekinach. Trudno byłoby znaleźć bardziej doskonałych drapieżników.
 • ​Z wody wyciągnął samą głowę. Rekina zjadło coś olbrzymiego!

  ​Z wody wyciągnął samą głowę. Rekina zjadło coś olbrzymiego!

  Australijski rybak był pewien, że na pokład wciągnie ostronosa atlantyckiego. Po długiej walce okazało się, że za przynętę chwyciła tylko ważąca 100 kg głowa groźnej ryby. - Resztę musiało zjeść coś naprawdę imponujących rozmiarów - skomentował Trapman Bermagui.
 • Nie żyje, ale nadal jest pod ochroną. Dziwaczny przypadek rekina "Rosie"

  Nie żyje, ale nadal jest pod ochroną. Dziwaczny przypadek rekina "Rosie"

  ​Ogromny okaz martwego żarłacza spod Melbourne straszył i fascynował żądnych przygód miłośników eksploracji miejskich areałów. Już wkrótce ciało drapieżnika Rosie czeka... drugie życie.
 • Pierwszy nowy gatunek rekina w 2019 roku

  Pierwszy nowy gatunek rekina w 2019 roku

  Carcharhinus obsolerus - perłowy, wielkooki rekin to pierwszy na świecie nowo opisany gatunek rekina w 2019 roku. Należący do rodziny Rhincodontidae rekin potocznie nazywany "Lost Shark" nie został zauważony na wolności przez co najmniej 80 lat i jest mało prawdopodobne, że ponownie się pojawi.
 • Hiszpania: 11-letnia dziewczynka zaatakowana przez rekina

  Hiszpania: 11-letnia dziewczynka zaatakowana przez rekina

  11-letnią Brytyjkę zaatakował rekin. "Daily Mail" podaje, że sytuacja miała miejsce w popularnym wśród brytyjskich turystów hiszpańskim kurorcie Grao de Moncofa. Dziewczynka mocno krwawiła na skutek odniesionych ran, ale udało się ją uratować.
 • Megalodon wyginął, bo nie miał co jeść

  Megalodon wyginął, bo nie miał co jeść

  Wreszcie udało się odkryć, co zabiło megalodona, największego rekina w historii naszej planety.
 • Po raz pierwszy zaobserwowano dwugłowego rekina

  Po raz pierwszy zaobserwowano dwugłowego rekina

  Naukowcom po raz pierwszy udało się zaobserwować dwugłowy zarodek rekina.
 • Odkryto nowy gatunek pradawnego rekina

  Odkryto nowy gatunek pradawnego rekina

  Naukowcy odkryli gatunek tajemniczego rekina związanego z megalodonem. Okazuje się, że ziemskie oceany były kiedyś bardziej przerażające niż nam się wydaje.

Filmy - Rekin (58)

 • Para rybaków pomogła rekinowi zaplątanemu w linę

  Około 3-metrowy rekin zaplątał się w linę od klatki do łapania krabów w Puget Sound u wybrzeży stanu Waszyngton. Ryba została uwolniona przez parę rybaków, do których należała pułapka na skorupiaki. Całość zdarzenia została nagrana. Na filmie widać moment, w którym para wyciąga klatkę z wody. Jak napisali w mediach społecznościowych, wydawało im się, że jest ona pełna krabów z uwagi na ciężar jaki przedstawiała. Po wyciągnięciu jej blisko tafli wody zauważyli oni jednak rekina, który zaplątał się w linę. Rybę udało się oswobodzić wykorzystując metalową tyczkę. Po uwolnieniu rekin natychmiast odpłynął.
 • Mężczyźni uratowali rekina. Wrzucili go z powrotem do morza

  Ci mężczyźni mogą być z siebie dumni! Uratowali bowiem rekina, którego fala wyrzuciła na brzeg i gdyby nie pomoc ludzi, czekałaby go niechybna śmierć. Zobaczcie, jak przebiegła akcja.
 • Gołymi rękami wciągnął rekina do wody

  Na jednej z australijskich plaż pewien mężczyzna wykazał się nie lada odwagą. Gołymi rękami wciągnął młodego rekina z powrotem do wody. Zagubione zwierzę zostaało wyrzucone na ląd w miejscowości Manly w stanie Nowa Południowa Walia. Ratownicy z Manly Sea Life Sanctuary zaopiekowali się rekinem, przewożąc go do specjalnego akwarium, gdzie zwierzę spędziło noc. (STORYFUL/x-news)
 • Niewiarygodny widok. Turystka postanowiła… wykąpać się z rekinami

  Ten niesamowity widok może mrozić krew w żyłach każdego „szarego” człowieka. Jednak turystka widoczna na nagraniu zapewnia, że rekiny wąsate, z którymi postanowiła się wykąpać, nie są groźne dla ludzi. Zobaczcie niezwykłe ujęcia z drona jej bardzo bliskiego spotkania z drapieżnikami. W czerwcu 2018 roku, pozując w ten sam sposób, ucierpiała 19-letnia Instagramerka. Wówczas rekin wąsaty złapał ją za rękę i wciągnął pod wodę. Na szczęście swoją przygodę skończyła z kilkoma szwami. (STORYFUL/x-news)