rekin

Artykuły - Rekin (71)

 • John Moore: Nieprawdopodobne spotkanie człowieka z rekinem

  John Moore: Nieprawdopodobne spotkanie człowieka z rekinem

  Choć większość ludzi boi się rekinów, są też tacy, którzy się nimi fascynują. Jednym z nich jest fotograf John Moore, który wykonał tym zwierzętom wiele niesamowitych zdjęć. Mężczyzna wykazał się niemałą odwagą, stając oko w oko z gigantycznymi żarłaczami. Efekty jego pracy zapierają dech w piersiach.
 • Potężny krokodyl pożera rekina. Niesamowite sceny w Afryce

  Potężny krokodyl pożera rekina. Niesamowite sceny w Afryce

  Starcia drapieżników za każdym razem odznaczają się jakimś pierwiastkiem niesamowitości. Rzadko można je zobaczyć w prawdziwym życiu, ale kiedy ktoś je uwieczni, zawsze zdobywają popularność. Tak też było w przypadku zetknięcia krokodyla z rekinem, które sfotografował pewien Australijczyk.
 • ​Latający rekin to prawda? Niezwykłe odkrycie z Meksyku

  ​Latający rekin to prawda? Niezwykłe odkrycie z Meksyku

  To nie był zwykły rekin. Jeżeli przyjrzymy się jego budowie i wyciągniemy analogię do współczesnych zwierząt, może się okazać, że ten krewny żarłacza białego... poruszał się w powietrzu.
 • Krwawa uczta rekinów. Szał bestii uwieczniony na wideo!

  Krwawa uczta rekinów. Szał bestii uwieczniony na wideo!

  Istny szał żerowania żarłaczy białych został uwieczniony przez amerykańskiego rybaka. Gdy usłyszał on o znalezieniu martwego wieloryba w pobliżu, od razu wiedział, że rekiny mogą wkrótce urządzić sobie tam ucztę. To, co zobaczył, przeszło jego najśmielsze oczekiwania.
 • Rekin przeżył z kolcem jadowym w mózgu

  Rekin przeżył z kolcem jadowym w mózgu

  Rybacy w meksykańskim mieście Cabo San Lucas znaleźli młodego rekina mako z kolcem jadowym płaszczki, wystającym spomiędzy oczu. Nadal nie wiadomo, jakim sposobem udało mu się przeżyć ten atak.
 • Rekiny świecące w ciemności. Niesamowite odkrycie naukowców

  Rekiny świecące w ciemności. Niesamowite odkrycie naukowców

  Badając rekiny pływające u wybrzeży Nowej Zelandii, naukowcy odkryli, że aż trzy gatunki są bioluminescencyjne, czyli, mocno upraszczając, świecą w ciemności. Jeden z nich został już oficjalnie okrzyknięty największym znanym świecącym kręgowcem. Badania mają być wkrótce kontynuowane.
 • ​Rekin młot zaatakował nurka. Nagranie z kamery przeraża

  ​Rekin młot zaatakował nurka. Nagranie z kamery przeraża

  Australijski nurek zaliczył bardzo bliskie spotkanie z rekinem młotem, gdy beztrosko spędzał czas ze swoją rodziną na północy kraju. Kiedy zwierzę go zaatakowało, obronił się... kamerą sportową, którą akurat wszystko nagrywał. Filmik oczywiście trafił do sieci.
 • Koncept megajachtu w kształcie rekina

  Koncept megajachtu w kształcie rekina

  Studio Lazzarini Design zaprezentował swój najnowszy koncept megajachtu. Prodigium mierzy 153 metry długości oraz posiada kształt gigantycznego rekina.
 • Dwugłowy rekin. Pierwszy taki okaz na świecie

  Dwugłowy rekin. Pierwszy taki okaz na świecie

  Brazylijscy naukowcy odnotowali pierwszy na świecie przypadek dwugłowego kolenia pospolitego – jednego z najdłużej żyjących rekinów. Mutacja mogła powstać przez zanieczyszczenie oceanów, w związku z czym takich osobników możemy spodziewać się coraz więcej.
 • ​Znaleźli martwego rekina. Przyczyna śmierci? Co najmniej zagadkowa

  ​Znaleźli martwego rekina. Przyczyna śmierci? Co najmniej zagadkowa

  Wyrzucone na brzeg libijskiej plaży ciało martwego rekina samo w sobie jest równie strasznym, co intrygującym znaleziskiem. Zwłaszcza w kontekście tego, co mogło być przyczyną śmierci "postrachu mórz i oceanów".

Filmy - Rekin (22)

 • Coś złapało haczyk. To był rekin!

  Obserwując mężczyznę, który stoi po kolana w wodzie, a w ręku trzyma wędkę raczej nie spodziewamy się, że za chwilę wyciągnie z wody rekina. Zobaczcie, jak mężczyzna o imieniu Brett złapał na haczyk żarłacza tępogłowego. Brett podjął się tego zadania w celach badawczych. Jak mówi — "Rekiny musimy zawsze traktować z najwyższym szacunkiem."
 • Mężczyźni uratowali rekina. Wrzucili go z powrotem do morza

  Ci mężczyźni mogą być z siebie dumni! Uratowali bowiem rekina, którego fala wyrzuciła na brzeg i gdyby nie pomoc ludzi, czekałaby go niechybna śmierć. Zobaczcie, jak przebiegła akcja.
 • Bliskie spotkanie z żarłaczem białym. Porwał przynętę

  Grupa ludzi będąca na łodzi zarzuciła przynętę licząc na to, że rekin się na nią połakomi. Wszystko uwiecznili na nagraniu. Robi wrażenie.
 • Zostali otoczeni przez rekiny. Finał?

  Nurkowie zostali otoczeni przez stado rekinów. Gdy każdy myślał, że może zdarzyć się najgorsze, okazało się, że rekiny te są bardzo towarzyskie i chętnie korzystały z pieszczot. Zobaczcie sami.