rehabilitacja ofiar

Artykuły - Rehabilitacja ofiar (30)

 • Wypadek a dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika

  Wypadek a dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika

  W lipcu 2016 r. weszły w życie przepisy dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na tzw. starych pracowników. W praktyce przepisy te mogą znaleźć zastosowanie do osób, które uległy wypadkowi i stały się niepełnosprawne w trakcie zatrudnienia u pracodawcy.
 • Innowacyjny japoński egzoszkielet wspomagany

  Innowacyjny japoński egzoszkielet wspomagany

  ​Egzoszkielety wspomagane są trochę jak rowery elektryczne - dają użytkownikom tylko zastrzyk mocy, który jest niezbędny do łatwiejszego przemieszczania się. Teraz japońscy naukowcy stworzyli minimalistyczny egzoszkielet, który jest pozbawiony ciężkich akumulatorów i silników.
 • Beata Jałocha walczy o powrót do sprawności

  Beata Jałocha walczy o powrót do sprawności

  To miał być zwykły dzień pracy. W sobotę, 18 maja, fizjoterapeutka i instruktorka fitness Beata Jałocha była w drodze do pacjentki, kiedy z siódmego piętra bloku przy ul. Grójeckiej w Warszawie spadł na nią samobójca łamiąc jej kręgosłup. Mężczyzna zginął na miejscu. 28-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Zwykły dzień przerodził się koszmar, ale Beata i jej najbliżsi nie zamierzają się poddać. Mają cel. Walczą o to, żeby Beata znów mogła chodzić.
 • Na świadczeniu rehabilitacyjnym też można zwolnić

  Na świadczeniu rehabilitacyjnym też można zwolnić

  Długotrwała choroba może zakończyć się przyznaniem świadczenia rehabilitacyjnego. Jeżeli osoba chora pozostaje wówczas w zatrudnieniu, jej chorobowa absencja może utrudniać prawidłowe zorganizowanie pracy w zakładzie i skłaniać pracodawcę do podjęcia decyzji o zwolnieniu pracownika. Mimo że temu ostatniemu przysługuje ochrona zatrudnienia, w niektórych przypadkach możliwe jest rozwiązanie z nim umowy również w czasie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego.
 • Sztuka jedyna w swoim rodzaju. Tylko on tak potrafi

  Sztuka jedyna w swoim rodzaju. Tylko on tak potrafi

  Podczas długich spacerów Simon Beck tworzy na śniegu niesamowite i ulotne dzieła sztuki.
 • Rosja: Nie będzie rehabilitacji ofiar obławy augustowskiej

  Na razie nie będzie rehabilitacji Polaków, ofiar stalinowskich represji zamordowanych przez NKWD latem 1945 roku. Sąd w Moskwie oddalił zażalenie stowarzyszenia Memoriał na decyzję Głównej Prokuratury Wojskowej w tej sprawie
 • Ławrow: Rosja gotowa rozpatrzyć problem rehabilitacji ofiar Katynia

  Ławrow: Rosja gotowa rozpatrzyć problem rehabilitacji ofiar Katynia

  Rosja gotowa jest rozpatrzyć problem rehabilitacji ofiar Katynia - oświadczył minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow.
 • Rosjanie przygotowali propozycję w sprawie rehabilitacji ofiar Katynia

  Rosyjscy eksperci przygotowali propozycje rozwiązania problemu rehabilitacji ofiar zbrodni katyńskiej - poinformował w poniedziałek Michaił Mitiukow, przewodniczący Komisji ds. Rehabilitacji Ofiar Represji Politycznych działającej przy prezydencie Rosji.

Filmy - Rehabilitacja ofiar (1)

 • Uratowane żółwie Oscar i Kika wróciły do oceanu

  Dwa uratowane żółwie morskie zostały wypuszczone na wolność. Zwierzęta spędziły blisko 2 lata w nowozelandzkiej klinice morskiej, gdzie przechodziły rehabilitację. Oscar i Kika, bo tak nazwano żółwie, zostały znalezione ciężko chore, odwodnione i z wieloma infekcjami. Podczas leczenia wróciły do zdrowia, zyskały 15 kg wagi, by w pełni sił wrócić do oceanu. (STORYFUL/x-news)