regionalne

Artykuły - Regionalne (196)

 • Postępowanie Komisji Europejskiej w sprawie pomocy dla Przewozów Regionalnych nie jest zaskoczeniem

  Postępowanie Komisji Europejskiej w sprawie pomocy dla Przewozów Regionalnych nie jest zaskoczeniem

  Działania prowadzone przez Komisję Europejską wyjaśniające pomoc na restrukturyzację dla spółki Przewozy Regionalne nie stanowią zaskoczenia dla strony polskiej - poinformowała kolejowa spółka we wtorkowym komunikacie.
 • Przewozy Regionalne odebrały nowy pociąg od Pesy

  Przewozy Regionalne odebrały nowy pociąg od Pesy

  Przewozy Regionalne, największy polski przewoźnik kolejowy, odebrały najnowszy pociąg. Skład został wyprodukowany przez Pesę Bydgoszcz. Nowa jednostka jest jednym z kilku pojazdów typu Link, które już wkrótce będą jeździć w barwach przewoźnika - poinformowały w czwartek w komunikacie Przewozy Regionalne.
 • Greckie lotniska regionalne staną się międzynarodowymi

  Greckie lotniska regionalne staną się międzynarodowymi

  Greckie lotniska regionalne staną się międzynarodowymi - zapowiedziała niemiecka firma Fraport. W jej rękach oficjalnie od wczoraj znalazły się lotniska między innymi w Salonikach - drugim co do wielkości mieście Grecji oraz na ważnych dla turystyki wyspach - Krecie, Korfu, Rodos, Santorini, Mykonos i Zakintos.
 • Około 2000 pracowników ma odejść z Przewozów Regionalnych

  Około 2000 pracowników ma odejść z Przewozów Regionalnych

  Zarząd Przewozów Regionalnych po raz pierwszy ujawnił, jaka liczba pracowników tej spółki pożegna się z pracą i zostanie objęta Programem Dobrowolnych Odejść.
 • Setki lat tradycji w ścianach browarów

  Setki lat tradycji w ścianach browarów

  Z założycielem i właścicielem Browarów Regionalnych Jakubiak sp. z o.o. Markiem Jakubiakiem rozmawiał dr Kordian Kuczma. Obecnie polskim biznesmenom trudno jest odnosić sukcesy, ponieważ wewnętrzny rynek w praktycznie wszystkich dziedzinach sprzedano niemal za darmo zachodnim firmom. Tak skończyło się np. oddanie poznańskiego Lecha kupcom z Republiki Południowej Afryki. Nikt nie zadał sobie trudu, aby wycenić pracę włożoną przez pokolenia Polaków w budowę tego zakładu. Na pewno byłaby to suma idąca nawet w setki milionów dolarów, a nie marne grosze, na które opiewała rzeczywista transakcja.
 • Firma rodzinna: Siła lokalnego piwa

  Firma rodzinna: Siła lokalnego piwa

  Browary Regionalne Jakubiak chcą umocnić się na rynku regionalnych piw. Pieniądze na ten cel chcą zdobyć m.in. na warszawskiej giełdzie.
 • Pogotowie strajkowe w Przewozach Regionalnych

  Pogotowie strajkowe w Przewozach Regionalnych

  Związki zawodowe ogłosiły pogotowie strajkowe w Przewozach Regionalnych - poinformował PAP przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek. Związkowcy nie wyznaczyli na razie daty strajku, ale mogą go rozpocząć w każdej chwili.
 • To już koniec Przewozów Regionalnych?

  To już koniec Przewozów Regionalnych?

  Przewozy Regionalne mogą zostać zlikwidowane. Minister transportu traci cierpliwość do zadłużonej spółki kolejowej i chce, żeby marszałkowie województw rozważyli jej zamknięcie - to usłyszał od Sławomira Nowaka dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.
 • Katowice: Radni chcą kilkunastogodzinnego programu regionalnego TVP

  Katowice: Radni chcą kilkunastogodzinnego programu regionalnego TVP

  Katowiccy radni poparli w środę stanowisko rady programowej katowickiego ośrodka TVP ws. odstąpienia od zmian założeń programu ramowego telewizji regionalnej. Domagają się umożliwienia ośrodkom regionalnym nadawania własnych kilkunastogodzinnych programów.
 • Jaka przyszłość telewizji regionalnych?

  Jaka przyszłość telewizji regionalnych?

  Telewizja regionalna powinna być nadawana przez całą dobę, jednak potrzeba na to pieniędzy. O przyszłości telewizji regionalnych rozmawiano w Katowicach podczas konferencji podsumowującej proces cyfryzacji. Uczestniczyli w niej przedstawiciele świata mediów, samorządowcy i naukowcy.

Filmy - Regionalne (1)

 • Idą tłuste lata

  Ekspansja tanich przewoźników i perspektywa Euro 2012 sprawia, że regionalne porty lotnicze czekają tłuste lata.