ratownik górski

Artykuły - Ratownik górski (5)

 • RMF24: Polscy skialpiniści utknęli w Dolinie Tarnowieckiej

  RMF24: Polscy skialpiniści utknęli w Dolinie Tarnowieckiej

  Słowaccy ratownicy uratowali trzech polskich skialpinistów, którzy utknęli w Dolinie Tarnowieckiej w Tatrach - donosi reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Zjechali na nartach do doliny, ale nie wiedzieli, że nie ma tam szlaku turystycznego.
 • Ratownicy górscy na wodzie

  Ratownicy górscy na wodzie

  Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowuje się do sezonu letniego. 30 ratowników GOPR z całej Polski wzięło udział w specjalnym szkoleniu na wodach górskich na Popradzie w Beskidzie Sądeckim.
 • Ratownicy górscy: Kosztami akcji nie powinni być obarczani turyści

  Kilkaset akcji przeprowadzili od początku tego roku ratownicy z GOPR-u i TOPR-u. Kilkadziesiąt z nich dotyczyło poszukiwań osób, które zabłądziły w górach. Ratownicy przyznają, że te interwencje są bardzo kosztowne; ich zdaniem kosztami jednak nie można obarczać turystów.
 • Ratownicy górscy odnaleźli Andrzeja Gwiazdę

  Ratownicy górscy odnaleźli Andrzeja Gwiazdę

  Legendarnego lidera Solidarności Andrzeja Gwiazdę i towarzyszącą mu osobę odnaleźli w poniedziałek ratownicy górscy w okolicach Przełęczy Dukielskiej w Beskidzie Niskim - poinformował naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR, Grzegorz Chudzik.
 • Austria: Piąta ofiara lawin śnieżnych

  Ratownik górski, który jeżdżąc na nartach zginął pod lawiną śnieżną w austriackich Alpach, to piąta w ciągu trzech dni ofiara żywiołu - podały w sobotę służby ratunkowe.