ratownik

Artykuły - Ratownik (74)

Filmy - Ratownik (6)

 • Każdego dnia ktoś się topi. WOPR radzi: Jak wypoczywać nad wodą?

  Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy – setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek. – Przy wyborze kąpieliska należy zwracać uwagę na to, gdzie jest plaża strzeżona i ratownicy. To jest najważniejsze. Musimy bowiem pamiętać, że nie każdy pływak będzie nas w stanie uratować. Pamiętajmy o tym, że jeśli ratownik nas upomina to robi to dla naszego bezpieczeństwa. Ratownicy zwracają także uwagę na prewencję i profilaktykę. Jeśli widzą zagrożenie to na bieżąco o tym informują – mówi Arkadiusz Galiński, Instruktor Ratownictwa Wodnego MSWiA.
 • Pies myśli, że jest ratownikiem wodnym

  Kiedy pies zobaczył swojego właściciela jak pływa w basenie, postanowił go uratować i wskoczył niczym ratownik do wody.
 • Nieustraszona kobieta łapie jadowitą kobrę gołymi rękami

  Kobieta ratuje kobry gołymi rękami, ponieważ jak twierdzi "zwierzęta są bardziej spokojne, gdy robi się to bez użycia sprzętu".
 • AED - automatyczny defibrylator

  AED - automatyczny defibrylator zewnętrzny to urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych prowadzi przez procedurę bezpiecznej defibrylacji. Z każdą minutą szansa na uratowanie poszkodowanego zmniejsza się o 7-10 procent. Zobaczcie, w jaki sposób działa! Pokazał nam to ratownik medyczny Michał Brandys z BHP Center.