ratowanie

Artykuły - Ratowanie (166)

 • Zarabiają, maltretując zwierzęta. Możesz im przeszkodzić!

  Zarabiają, maltretując zwierzęta. Możesz im przeszkodzić!

  Każdemu z nas raduje się serce, kiedy w Internecie ogląda bohaterskie akcje przypadkowych osób, ratujących życie bezbronnych zwierząt. Często wysyłamy nawet datki takim jednostkom. Jednak niewiele osób zdaję sobie sprawę, ile procent takich nagrań faktycznie niesie pomoc tym stworzeniom. Coraz więcej osób wykorzystuje naszą naiwność i okalecza niewinne zwierzęta, tylko po to, aby zarobić niemałe pieniądze.
 • Bohaterski nastolatek

  Bohaterski nastolatek

  Wypoczywający we włoskiej Sabaudii nastolatek kąpał się, gdy zobaczył, że dwie dziewczynki mają kłopoty. Valerio Catoia, choć ma zespół Downa, od wielu lat z sukcesami trenuje pływanie. W ramach zajęć opanował też techniki ratownicze i doskonale wiedział, że musi zacząć działać.
 • Może nie wystarczyć pieniędzy banków na ratowanie SKOK-ów

  2 mld zł musiały wpłacić banki do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, aby ratować upadające SKOK-i, ale to może nie wystarczyć, ponieważ lista SKOK-ów z kłopotami wzrosła do kilkunastu.
 • Jest pomysł na ratowanie systemu emerytalnego

  Jest pomysł na ratowanie systemu emerytalnego

  Wprowadzone obniżenie wieku emerytalnego, przez co będziemy mieć najmłodszych emerytów w UE, prowadzi do drastycznego zmniejszenia świadczeń wypłacanych przez ZUS. Jest pomysł, jak można temu zapobiec: 50 zł dokładanych co miesiąc przez państwo do każdego indywidualnego programu emerytalnego.
 • Nowy pomysł ratowania frankowiczów

  Nowy pomysł ratowania frankowiczów

  Jak podaje dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna", rząd szykuje nowe rozwiązanie dla frankowiczów. Chce zmusić banki, które będą musiały same porozumieć się z walutowymi kredytobiorcami. Jeśli tego nie zrobią, stracą część swoich pieniędzy.
 • "Nasz Dziennik": PGNiG rusza na odsciecz górnictwu!

  PGNiG zamierza wydać w tym roku na inwestycje rekordowe 1,7 mld zł. Pieniądze trafią na rozbudowę sieci dystrybucyjnej gazu - informuje poniedziałkowy "Nasz Dziennik". Zdaniem analityków gazowy gigant wyłoży co najmniej 450 mln zł za ratowanie KHW i PGG.
 • Ratowanie górnictwa czy budowa elektrowni atomowej - co jest ważniejsze dla Polski?

  Ratowanie górnictwa czy budowa elektrowni atomowej - co jest ważniejsze dla Polski?

  Trudno ustalić, co jest najważniejsze dla polskiej energetyki - budowanie nowych elektrowni węglowych, wbrew polityce innych państw Unii Europejskiej, aby ratować kopalnie, czy raczej wybudowanie elektrowni atomowej? Ministerstwo Energii chciałoby też, żeby firmy energetyczne zaangażowały się w budownictwo. Na tak wiele inwestycji branży nie stać.
 • Orzeł SA: Informacje dotyczące wniosku o udzielenie pomocy na ratowanie

  Raport bieżący nr 14/2016Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 29 grudnia 2016 roku do siedziby Spółki wpłynęło pismo z Ministerstwa Skarbu Państwa dotyczące wniosku o udzielenie pomocy na ratowanie, który Spółka złożyła w dniu 31 października 2016 roku. Departament Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej informuje, że ze względu na przewidzianą z dniem 1 stycznia 2017 roku likwidację Funduszu Restrukturyzacji Przeds
 • Włosi będą ratować swoje banki

  Włosi będą ratować swoje banki

  Rząd Włoch kierowany przez Paolo Gentiloniego przyjął w nocy z czwartku na piątek dekret w sprawie ratowania banków i kas oszczędnościowych. Zgodził się na to wcześniej parlament, który upoważnił gabinet do utworzenia funduszu w wysokości 20 miliardów euro.
 • EBC odmówił przedłużenia terminu na ratowanie banku Monte dei Paschi

  EBC odmówił przedłużenia terminu na ratowanie banku Monte dei Paschi

  Europejski Bank Centralny (EBC) odrzucił w piątek wniosek o przedłużenie terminu, w jakim ma być dokapitalizowany najstarszy bank świata, włoski Monte dei Paschi di Siena (MPS). Upadek tego banku grozi zachwianiem całej włoskiej gospodarki.