rasa

Artykuły - Rasa (31)

 • Demografowie: Rasa biała przestanie być dominującą w Ameryce

  Stany Zjednoczone stoją u progu jednej z najważniejszych przemian demograficznych w ostatnich dziesięcioleciach. Demografowie przewidują, że za 30 lat rasa biała przestanie być dominującą w Ameryce.
 • Apartheid, czyli biali zawsze górą

  Apartheid, czyli biali zawsze górą

  - Już pod koniec lat 70. XX w. rząd południowoafrykański starał się znaleźć alternatywę dla apartheidu. Uznano, że tak dalej żyć się nie da. Bynajmniej nie dlatego, że uważano, iż apartheid był zły i należało od niego odejść. Myślano raczej jak to zło, nie nazywając tego rzecz jasna złem, zreformować i usprawnić, by dalej mogło funkcjonować – mówi portalowi INTERIA.PL Wojciech Jagielski.
 • Prawdziwy pies na wilki

  Prawdziwy pies na wilki

  Estrele pochodzą z pasma górskiego Estrela na Półwyspie Iberyjskim w środkowej Portugalii, gdzie były używane jako psy pasterskie stróżujące przed drapieżnikami od setek lat. Są to duże, molosy typu mastifowatego.
 • Litwa i Białoruś będą współpracowały w dziedzinie obrony

  Ministrowie obrony Litwy i Białorusi, Rasa Juknevicziene i Jurij Żadobin, podpisali w Wilnie porozumienie o współpracy w dziedzinie obrony. To pierwsze takie porozumienie, które Białoruś zawarła z krajem należącym do NATO.
 • Red Faction: Armageddon

  Red Faction: Armageddon

  Mars od zawsze pociągał ludzi. Jednak nasza rasa ma dziwną skłonność do samodestrukcji. Kiedy już udało się osiedlić na Czerwonej Planecie, jej mieszkańcy rozpętali wojnę, która nie może znaleźć końca...
 • Mózg mordercą genów

  Mózg mordercą genów

  Czy fakt, że ktoś jest mniej inteligentny, to jego wina czy też po prostu urodził się głupszy? Coraz więcej mamy dowodów, że za nasze IQ odpowiadają w dużej mierze geny. Ale błędem byłoby lekceważenie edukacji.
 • Piękny czy bestia?

  Piękny czy bestia?

  Owczarek południoworosyjski - jużak, to pies wzbudzający powszechny podziw. Gdy spaceruję ze swoją suką ulicami miasta, niemal wszyscy mijani ludzie zwracają na nas uwagę.
 • Unikalna rasa w Dragon Age: Origins

  Unikalna rasa w Dragon Age: Origins

  Bioware nie przestaje zaskakiwać.
 • Twórca Ultimy powróci z grą fantasy?

  Twórca Ultimy powróci z grą fantasy?

  Chociaż ostatni sieciowy projekt Richarda Garriotta nie okazał się sukcesem i ma zostać zamknięty (Tabula Rasa), autor prawdopodobnie już niedługo zajmie się kolejnym.
 • Tabula Rasa za darmo!

  Tabula Rasa za darmo!

  Mowa o produkcji z Destination Games, grze wydanej w listopadzie 2007, a będącej klasycznym mmorpegiem. Mimo tego, że tytuł jest sygnowany nazwiskiem Garriotta, odniósł spektakularną... klapę.

Filmy - Rasa (1)