rakotwórcze substancje

Artykuły - Rakotwórcze substancje (5)

 • PE rozszerzył listę substancji rakotwórczych

  PE rozszerzył listę substancji rakotwórczych

  Parlament Europejski w zeszłym tygodniu dodał 11 nowych substancji do listy tych, które powodują raka. Jak podkreśla PE, lista jest prowadzona, by uratować od śmierci 100 tys. osób w ciągu najbliższych 50 lat.
 • Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Francuska Agencja Bezpieczeństwa Leków świadomie naraziła na niebezpieczeństwo blisko ćwierć miliona kobiet w różnych krajach, także w Polsce. Takie informacje ujawniły nadsekwańskie media. Według nich, eksperci agencji aż przez cztery lata ukrywali alarmistyczne informacje dotyczące groźnych implantów piersiowych francuskiej firmy PIP. Międzynarodowy skandal wybuchł, kiedy odkryto, że protezy te nie odpowiadały podstawowym normom medycznym.
 • Pasza z rakotwórczą substancją w 6,5 tys. ferm hodowlanych

  Zanieczyszczona rakotwórczą aflatoksyną pasza dla zwierząt trafiła do niemal dwukrotnie większej liczby gospodarstw hodowlanych w Dolnej Saksonii niż początkowo zakładano. Ministerstwo rolnictwa w Hanowerze skorygowało w sobotę liczbę ferm z 3560 do 6457.
 • Rakotwórcze substancje w mleku dla niemowląt

  Silną rakotwórczą truciznę pochodzenia pleśniowego, aflatoksynę, znaleziono w popularnym w Chinach mleku w proszku rodzimej produkcji - poinformował Urząd Kontroli Przemysłu i Handlu w Kantonie. W związku z takimi aferami w ChRL kwitnie prywatny import mleka.
 • Te pigułki z internetu mogą cię zabić!

  Te pigułki z internetu mogą cię zabić!

  Kupiłeś w internecie środek na odchudzanie o nazwie "Japan Rapid Weight Loss Diet Pills"? Niedobrze - to wyrzucone pieniądze. Amerykański nadzór nad żywnością i lekami (Food and Drug Administration) ostrzega, iż preparat zawiera rakotwórczy składnik, a dwa inne mogą prowadzić do zawału.

Filmy - Rakotwórcze substancje (2)

 • W przypalonych tostach tworzy się rakotwórczy związek

  Robisz codziennie tosty na śniadanie? To szybki i lubiany posiłek, ale niekoniecznie zdrowy, warto więc zachować umiar. W mocno przypiekanym pieczywie tostowym powstaje szkodliwy związek – akrylamid (akryloamid, C3H5NO), który może przyczyniać się do rozwoju nowotworów.
 • Ser pleśniowy i topiony - ile mają kalorii i co zawierają?

  Ile kalorii ma ser pleśniowy, a ile topiony? Na to pytanie odpowiedziała Alicja Kalińska. Dietetyk omówiła też skład tych produktów, wyróżniając składniki, które źle wpływają na nasz organizm. Wytłumaczyła, dlaczego powinniśmy unikać serka topionego. - Aby wyprodukować te sery, trzeba do nich dodać substancje chemiczne. To topniki, które w dość niskiej temperaturze, powodują upłynnianie sera. Na ten proces mają również wpływ fosforany, które w połączeniu z konserwantami, posiadają właściwości rakotwórcze. (Studio Active / TVN Meteo Active/x-news)