rakotwórcze

Artykuły - Rakotwórcze (12)

 • PE rozszerzył listę substancji rakotwórczych

  PE rozszerzył listę substancji rakotwórczych

  Parlament Europejski w zeszłym tygodniu dodał 11 nowych substancji do listy tych, które powodują raka. Jak podkreśla PE, lista jest prowadzona, by uratować od śmierci 100 tys. osób w ciągu najbliższych 50 lat.
 • WHO: Zanieczyszczenie powietrza czynnikiem rakotwórczym

  WHO: Zanieczyszczenie powietrza czynnikiem rakotwórczym

  Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) z siedzibą w Lyonie, agenda Światowej Organizacji Zdrowia, uznała zanieczyszczenie powietrza za jeden z czynników rakotwórczych.
 • Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Francuska Agencja Bezpieczeństwa Leków świadomie naraziła na niebezpieczeństwo blisko ćwierć miliona kobiet w różnych krajach, także w Polsce. Takie informacje ujawniły nadsekwańskie media. Według nich, eksperci agencji aż przez cztery lata ukrywali alarmistyczne informacje dotyczące groźnych implantów piersiowych francuskiej firmy PIP. Międzynarodowy skandal wybuchł, kiedy odkryto, że protezy te nie odpowiadały podstawowym normom medycznym.
 • Chiński producent sosu sojowego używał rakotwórczej soli

  Chiński producent sosu sojowego używał rakotwórczej soli

  W prowincji Kanton w południowych Chinach policja aresztowała nieuczciwego producenta sosu sojowego. Zamiast soli spożywczej stosował sól, która zawierała rakotwórcze związki.
 • Uważaj na rakotwórcze kosmetyki!

  Uważaj na rakotwórcze kosmetyki!

  Parabeny znajdujące się w składzie większości kosmetyków przedostają się do naszego ciała. Najnowsze badania ponownie skłaniają naukowców do podejrzeń, że mogą one przyczyniać się do rozwoju raka.
 • Komórki nie są rakotwórcze

  Komórki nie są rakotwórcze

  Z Europy Północnej docierają nowe głosy w dyskusji na temat tego, jak niebezpieczne jest promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe. Okazuje się, że w ciągu pierwszych pięciu, dziesięciu lat od upowszechnienia się telefonów komórkowych, liczba stwierdzonych przypadków nowotworów mózgu w krajach północnoeuropejskich nie zwiększyła się.
 • Solaria tak samo rakotwórcze jak papierosy

  Solaria tak samo rakotwórcze jak papierosy

  Światowi eksperci do spraw onkologii zakwalifikowali solaria i wszystkie inne źródła promieniowania ultrafioletowego jako rakotwórcze dla człowieka w tym samym stopniu co papierosy - informuje "The Daily Tegraph".
 • Rakotwórcze budynki MSWiA do rozbiórki?

  Rakotwórcze budynki MSWiA do rozbiórki?

  Biurowce Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ul. Pawlińskiego w Warszawie powinny zostać rozebrane. Jak ustalili reporterzy RMF FM, urzędnicy resortu pracują w rakotwórczych, azbestowych i łatwopalnych budynkach.
 • Rakotwórcze kadzidełka

  Rakotwórcze kadzidełka

  Regularne wdychanie aromatycznego dymu powstającego podczas palenia kadzidełek zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory dróg oddechowych.
 • Polskie ryby są trujące i rakotwórcze

  Polskie ryby są trujące i rakotwórcze

  Według "Życia Warszawy", polski rząd już dwa lata temu powinien poinformować konsumentów, że ryby z Bałtyku mogą zawierać rakotwórcze dioksyny. Taki obowiązek nałożyła na nas Unia Europejska.