rajd karkonoski

Artykuły - Rajd karkonoski (14)

• Ogromne serce Kajetanowicza - aukcja na rzecz Oliwii

Ogromne serce Kajetanowicza - aukcja na rzecz Oliwii

Już wkrótce fani rajdowych emocji będą mieli możliwość zasiąść na gorącym fotelu obok Kajetana Kajetanowicza – trzykrotnego Mistrza Polski w Rajdach Samochodowych. Takiej okazji nie można przegapić.
  • W obronie rajdu...

W obronie rajdu...

List Otwarty w sprawie 25. Rajdu Karkonoskiego w randze rundy RSMP w 2010 roku.
  • Bouffier wygrał Rajd Karkonoski

Obrońca tytułu mistrza Polski Francuz Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer Evo IX) wygrał Rajd Karkonoski, czwartą eliminację mistrzostw Polski i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej sezonu 2009.
  • Rajd Karkonoski: Bouffier broni tytułu

W sobotę i w niedzielę zostanie rozegrany 24. Rajd Karkonoski, trzecia runda mistrzostw Polski. Na liście zgłoszeń jest 36 zawodników, w tym lider klasyfikacji generalnej mistrzostw, obrońca tytułu Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer Evo IX).
  • Sukces C2-R2 Teams

Sukces C2-R2 Teams

Wielkim sukcesem załóg startujących Citroenami C2-R2 zakończył się 23. Rajd Karkonoski - siódma runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
  • Rajd Karkonoski po OS4: Kuzaj na czele

Rajd Karkonoski po OS4: Kuzaj na czele

Leszek Kuzaj po porażce na pierwszym odcinku specjalnym w jednostce wojskowej, wygrał trzy kolejne próby I pętli i jest zdecydowanym liderem Rajdu Karkonoskiego. Kierowca Peugeota ma półtorej minuty przewagi nad trójką Lancerów, prowadzonych przez Pawła Dytko, Zbigniewa Gabrysia i Tomasza Czopika.
  • Rajd Karkonoski dla Kuchara

Rajd Karkonoski dla Kuchara

Tomasz Kuchar (Toyota Corolla WRC) wygrał 21. Rajd Karkonoski. Wrocławianina szczęśliwie omijał pech, który prześladował jego najgroźniejszych rywali, co przy spokojnej, bezbłędnej jeździe musiało dać efekt w postaci zwycięstwa. Jest to pierwszy wygrany rajd przez młodego kierowcę w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Drugi na mecie w Jeleniej Górze zameldował się Krzysztof Hołowczyc (Peugeot 206 WRC), a trzeci był aktualny mistrz Polski, Janusz Kulig (Ford Focus WRC). Grupę N wygrał Sebastian Frycz w Mitsubishi Lancerze Evo. TUTAJ nasza galeria z trasy rajdu!
  • Rajd Karkonoski po pierwszym etapie

Rajd Karkonoski po pierwszym etapie

Ósmy odcinek specjalny na trasie Nielestno->Chrośnica o długości 22,6 km zakończył pierwszy etap 21. Rajdu Karkonoskiego. Na ostatniej próbie najszybszy był Janusz Kulig (Ford Focus), który zdecydowanie wyprzedził swoich najgroźniejszych rywali. Drugi czas, ale aż o 15 sekund gorszy od Kuliga uzyskał Tomasz Kuchar (Toyota Corolla WRC). Jeszcze dalej, bo ze stratą 23,4 sekundy był Krzysztof Hołowczyc (Peugeot 206 WRC). Dla olsztynianina oznacza to spadek w klasyfikacji generalnej na trzecią pozycję, za Janusza Kuliga. Liderem rajdu po ośmiu próbach jest natomiast Tomasz Kuchar, którego pech dzisiaj omijał szerokim łukiem.
  • Kuzaj przed Karkonoskim

Kuzaj przed Karkonoskim

Z pierwszym numerem startowym jako liderzy klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pojedzie załoga Mocne Rally Team - Leszek Kuzaj - Andrzej Górski. Do tej pory Rajd Karkonoski był dla Kuzaja niezbyt szczęśliwy, ale warto także pamiętać, że to właśnie na tej imprezie Leszek zdobył swój tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji grupy N, w sezonie 1999 został II Wicemistrzem w klasyfikacji generalnej, a w roku ubiegłym, mimo problemów, wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w "generalce". Patrząc zatem na progres Kuziego teraz wypadałoby zdobycie tytułu mistrzowskiego. Czy tym razem Rajd Karkonoski okaże się dla krakowianina szczęśliwy?
  • Fortin pilotem Hołowczyca w Rajdzie Karkonoskim

Fortin pilotem Hołowczyca w Rajdzie Karkonoskim

Już w piątek rusza 21 Rajd Karkonoski. Ma on bardzo kompaktowy charakter. Baza rajdu oraz wszystkie parki serwisowe zostały zlokalizowane w jednym miejscu. Pierwszego dnia rozegranych zostanie osiem odcinków specjalnych, ale tylko na dwóch trasach. Każdy OS będzie przejeżdżany czterokrotnie, po dwa razy w przeciwnych kierunkach. Drugi etap to sześć OS-ów na trzech przejeżdżanych dwukrotnie trasach.

Filmy - Rajd karkonoski (1)

• 29. Rajd Karkonoski - telewizyjny reportaż mktv.pl

Wojciech Chuchała (Ford Fiesta R5) wygrał 29. Rajd Karkonoski, trzecią rundę mistrzostw Polski i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) ze stratą 34,3 s, a trzecie Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia S2000) - strata 35,9 s. Więcej filmów z rajdu na stronie telewizji internetowej mktv.pl