Rafał Trzaskowski

Artykuły - Rafał Trzaskowski (24)

 • Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

  Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

  Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy - ustalili liderzy obu ugrupowań, Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.
 • ​"Rzeczpospolita": To będzie brudna kampania

  ​"Rzeczpospolita": To będzie brudna kampania

  "Skleimy Rafała Trzaskowskiego z Hanną Gronkiewicz-Waltz nieodwołalnie" - mówią "Rzeczpospolitej" politycy Prawa i Sprawiedliwości.
 • Zmiany wieku emerytalnego: Najwięcej stracą kobiety

  Zmiany wieku emerytalnego: Najwięcej stracą kobiety

  Jeżeli wiek emerytalny zostanie obniżony, tak jak w kampanii wyborczej obiecywał obecny prezydent, to najbardziej stracą na tym kobiety. Nie tylko z powodu obniżenia przyszłej emerytury, ale także ze względu na zmniejszenie szans na lepszą, lepiej płatną pracę.
 • Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Zdaniem Rafała Trzaskowskiego sobotni marsz KOD-u to "sukces całej opozycji". Według posła PO "PiS jest mocno zaniepokojone tą demonstracją". Z kolei Joachim Brudziński ocenił na antenie TVN 24, że demonstracja opozycji to "mega kompromitacja, mega porażka". - Nie jesteśmy rządem autorytarnym, rządzimy dzięki obywatelom. Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, a nie pan Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz. Naprawdę się nie cofniemy - podkreślił Brudziński w programie "Kawa na ławę".
 • Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Platforma Obywatelska zapowiada "wyważony" głos w debacie o Polsce z udziałem premier Beaty Szydło i jest do niej przygotowana. Debata ma się rozpocząć o godzinie 16.
 • Trzaskowski: Polska będzie rezeprezentowana na Malcie przez inne państwo

  Trzaskowski: Polska będzie rezeprezentowana na Malcie przez inne państwo

  Wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski poinformował, że rząd zwróci się do jednego z państw członkowskich o przedstawienie polskiego stanowiska na szczycie w Malcie.
 • Rafał Trzaskowski: Nie grozi nam utrata funduszy unijnych

  Rafał Trzaskowski: Nie grozi nam utrata funduszy unijnych

  Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere, popiera zmniejszanie unijnych funduszy dla państw, które nie zgadzają się na przyjęcie kwot, czyli odgórnie ustalonej liczbę imigrantów. ​- Nie grozi nam utrata unijnych funduszy - tak groźby niemieckiego MSW skomentował wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.
 • "Propozycja KE w sprawie uchodźców idzie w dobrym kierunku"

  "Propozycja KE w sprawie uchodźców idzie w dobrym kierunku"

  Minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski powiedział w poniedziałek, że propozycja Komisji Europejskiej w sprawie złagodzenia kryzysu migracyjnego zmierza w dobrym kierunku. Wyjaśnił, że plan KE spełnia wiele postulatów, jakie Polska zgłaszała od początku.
 • ​Rafał Trzaskowski: Polska stawia warunki ws. uchodźców

  ​Rafał Trzaskowski: Polska stawia warunki ws. uchodźców

  "Polska powinna być solidarna i może przyjąć więcej uchodźców, jeśli spełnione zostaną nasze warunki. Zależy nam na: uszczelnieniu granic zewnętrznych UE, jasnym rozróżnieniu imigrantów ekonomicznych i uchodźców oraz możliwości weryfikacji uchodźców pod kątem bezpieczeństwa" - mówi wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.
 • ​Brytyjska prasa: Polska ostrzega Davida Camerona

  ​Brytyjska prasa: Polska ostrzega Davida Camerona

  Wywiad wiceministra spraw zagranicznych Rafała Trzaskowskiego dla "Observera" odbił się szerokim echem w brytyjskich mediach.

Filmy - Rafał Trzaskowski (18)

 • Trzaskowski o budowie pomnika smoleńskiego: Trzeba dialogu, a nie metody faktów dokonanych

  „Nie chodzi o pomnik, tylko o styl. Byłem jednym z niewielu polityków PO mówiących, że pomnik świateł na Krakowskim Przedmieściu nie był złym pomysłem (…). To, co robi dzisiaj PiS, to nie jest kwestia stawiania pomnika, to jest kwestia tego, że z pogwałceniem prawa przejmuje się Plac Piłsudskiego, łamiąc trzy ustawy, w uzasadnieniu mówiąc, że chodzi o względy bezpieczeństwa, (…) po czym okazuje się, że bez pytania kogokolwiek (…) stawia się (pomnik)” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Rafał Trzaskowski. „W tym momencie robimy kpinę samorządu” – dodał polityk Platformy Obywatelskiej. Trzaskowski odniósł się także do zmian nazw ulic, mówiąc: „Jeżeli większość warszawiaków chce, by te nazwy zostały, to powinno się to brać pod uwagę (…). Chodzi o prostą rzecz - decyzje dotyczące takich kwestii trzeba konsultować”. „Ja nigdy nie powiedziałem, że nie może stanąć pomnik smoleński, nigdy nie powiedziałem, że będę rozbierał pomniki (…). Przeprowadźmy referendum, rozmawiajmy z warszawiakami, a jeżeli pomnik ma tam stanąć, to nie z pogwałceniem prawa” – podkreślił poseł Platformy. Trzaskowski zaznaczył, że dla pomnika smoleńskiego można by wybrać „inną lokalizację, równie godną, ale najważniejsze jest to, by robić to w dialogu (…), a nie metodą faktów dokonanych”.
 • Rafał Trzaskowski o pomyśle likwidacji CBA: Jest poczucie, że działa na polityczne zamówienie

  „CBA zawsze powoduje podejrzenia o to, że jest polityczne. Ostatnio, moim zdaniem, ono jest w 100 proc. polityczne. Ja bym wolał, żeby takie sprawy robili policjanci. Mocna część normalnej policji, jak antykorupcyjna, która by się nie poddawała tak łatwo tego typu naciskom politycznym” - powiedział w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Rafał Trzaskowski. Kandydat PO na prezydenta Warszawy dodał, że likwidacja CBA to oficjalne stanowisko Platformy. Gość RMF FM zastanawiał się jednak nad tym, czy taki krok nie będzie czytany przez PiS jako potwierdzenie, że PO czegoś się boi. W Porannej rozmowie Robert Mazurek z Rafałem Trzaskowskim rozmawiał także o projekcie ustawy likwidującej nagrody dla ministrów. To pomysł posłów Kukiz’15. „Problem z premiami czy nagrodami polega nie na samych nagrodach, tylko jak to zostało zrobione. Wszyscy ministrowie dostali bardzo duże premie i widać, że tu chodzi o drugą pensję” - wyjaśnił gość RMF FM i dodał: „Ja uważam, że jest rzeczą dziwną, że poseł zarabia więcej niż minister konstytucyjny. Uważam, że ministrowie powinni zarabiać więcej”. Rafał Trzaskowski podał także przykład: „To jest dziwne, że minister Błaszczak, który zaliczył parę spektakularnych porażek i w normalnym państwie raczej by się podawał do dymisji albo by dostał naganę, dostaje najwyższą możliwą premię ze wszystkich ministrów. To jest po prostu nieuzasadnione”.
 • Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (10.01.18)

  "Zniknęli najgorsi szkodnicy polskiej polityki. Należy się z tego cieszyć" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Rafał Trzaskowski pytany o rekonstrukcję rządu. "Trudno udawać, że te zmiany są zmianami na gorsze" - dodał polityk Platformy Obywatelskiej. "Jarosław Kaczyński jest wytrawnym politykiem. Najpierw wpuścił team demolka, który zniszczył to, co trzeba było zniszczyć - łącznie z podeptaniem polskiej konstytucji. W tej chwili wprowadza ludzi dużo bardziej stonowanych. Zobaczymy, jaką oni będą prowadzili politykę" - zauważył gość Roberta Mazurka. "Chciałbym, żeby ten rząd prowadził nową politykę. Nie spodziewam się niestety - mimo tych nowych twarzy, żeby ta polityka była inna. Dalej wszystkie decyzje podejmuje Jarosław Kaczyński i wszystko będzie bazowane na jego uprzedzeniach - taka prawda" - podkreślił Trzaskowski. Pytany o sprawę sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego, któremu prokuratura zarzuca przyjmowanie łapówek, stwierdził: "Pojawia się mnóstwo pytań. To nie jest sprawa absolutnie jednoznaczna". "Nie wiem, dlaczego duża część polityków musi mieć jakieś superdrogie zegarki. Polityk nie powinien epatować zegarkami" - dodał.
 • Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (25.10.17)

  Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (25.10.17)