Radary

Artykuły - Radary (31)

 • Wystawiają mandaty z fotoradarów, chociaż to nielegalne. RPO ujawnił pułapkę na kierowców

  Wystawiają mandaty z fotoradarów, chociaż to nielegalne. RPO ujawnił pułapkę na kierowców

  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ponownie ruszył z batalią o los kierowców. A chodzi o mandaty za przejazd na czerwonym świetle na podstawie wskazania fotoradaru, mimo że od trzech lat nie ma do tego podstawy prawnej.
 • 400 nowych radarów dla policji. Nie uwierzysz, co potrafią!

  400 nowych radarów dla policji. Nie uwierzysz, co potrafią!

  Nowe radiowozy, które trafiły w ostatnim czasie do komend w całym kraju, to nie ostatnie słowo policjantów w walce z piratami drogowymi. W najbliższych latach drogówka otrzymać ma również 400 nowych, ręcznych mierników prędkości.
 • Czy policja ma choć jeden legalny miernik prędkości?

  Czy policja ma choć jeden legalny miernik prędkości?

  Jeden z podstawowych radarów polskiej drogówki - Rapid-1A - wykorzystywany jest przez policjantów bezprawnie! Do takich wniosków doszło właśnie Stowarzyszenie Prawo na Drodze.
 • Kierowcy noga z gazu! Rusza maraton radarowy

  Radarowy maraton ruszył w 21 europejskich krajach. Szczególnie uważać trzeba w Niemczech, bo tam aż w siedmiu tysiącach miejsc sprawdzani są dziś kierowcy.
 • Ostrzegali na Facebooku o radarach. Trafili przed sąd!

  Ostrzegali na Facebooku o radarach. Trafili przed sąd!

  Głośny precedens sądowy we Francji! Rusza tam proces 15 kierowców, którzy używając smartfonów umieszczali na Facebooku ostrzeżenia o radarach i fotoradarach.
 • Policjanci "suszyli" Iskrą 1. Sąd uznał rację kierowcy

  Policjanci "suszyli" Iskrą 1. Sąd uznał rację kierowcy

  Sąd Rejonowy w Trzciance wyrokiem z dnia 4 września 2013 r. (sygn. akt II W 66/13) uniewinnił kierującego pojazdem od zarzutu nie zastosowania się do ograniczenia prędkości (art. 92a k.w.).
 • 15 nowych fotoradarów

  Na najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg pod koniec przyszłego tygodnia ma działać 15 nowych fotoradarów, a do końca roku 300 takich urządzeń - poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD).
 • Radary, czyli polowanie na kierowców

  Radary, czyli polowanie na kierowców

  Posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury przyjęli projekt nowelizacji ustawy o ruchu drogowym zakładający, że właściciele wszystkich fotoradarów na ustawienie ich przy drodze będą musieli mieć zgodę generalnego inspektora transportu drogowego oraz opinię policji, która potwierdzi, że we wskazanym miejscu w istocie względy bezpieczeństwa wymagają ulokowania miernika prędkości.
 • Młodzi nie wpadają na radary

  Młodzi nie wpadają na radary

  Z danych zebranych przez norweską policję wynika, że kobiety oraz młodzi kierowcy są najrzadziej wychwytani przez fotoradary.
 • Zobacz, gdzie staną radary

  Zobacz, gdzie staną radary

  Chociaż w większości przypadków fotoradary zamiast poprawiać bezpieczeństwo służą raczej do ratowania gminnych budżetów, są w Polsce miejsca, gdzie urządzeń tych używa się zgodnie z przeznaczeniem.