rachunki za prąd

Artykuły - Rachunki za prąd (80)

Filmy - Rachunki za prąd (11)

 • Jak zmniejszyć domowe rachunki za prąd?

  Od kilku tygodni spędzamy w domach dużo czasu. Dorośli pracują zdalnie a dzieci mają lekcje online, dlatego jest to okres, w którym zużywamy więcej prądu. Jak zatem zmniejszyć rachunki za prąd? Kilka prostych zasad przedstawił Cezary Szmidke - populatyzator nauki. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rachunki za energię elektryczną powinny rosnąć jeżeli nie chcemy mieć kłopotów

  Ceny energii elektrycznej w Polsce powinny rosnąć, bo tak dzieje się też w Europie. Powinniśmy walczyć z ubóstwem energetycznym, ale chroniąc rodziny o najniższych dochodach, czyli nie w taki sposób, w jaki próbujemy to właśnie robić.
 • Skomplikowane rachunki za prąd. Czy można je uprościć?

  Firmy energetyczne tłumaczą, że rachunki muszą być skomplikowane, bo takie jest prawo. Czy jest możliwe ich uproszczenie? Specjalista ds. prądu Dariusz Aksamit wyjaśnił, co pochłania najwięcej prądu w naszym mieszkaniu. – W kuchni jest najważniejsze z urządzeń w skali całego mieszkania, czyli lodówka – powiedział. – Ona nie pobiera dużo mocy, ale pracuje dwadzieścia cztery godziny na dobę, trzysta sześćdziesiąt pięć dni w rok – dodał. Jak zaoszczędzić na opłatach za prąd? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Prawie 2 mln klientów otrzyma obniżone rachunki za energię elektryczną

  Blisko 2 mln klientów dostawcy energii elektrycznej Innogy i kilkaset tysięcy klientów innych dostawców, otrzyma obniżone rachunki za energię elektryczną. Korekta będzie dotyczyć kwoty podwyżki wprowadzonej przez te firmy w styczniu.