rachunek za ogrzewanie

Artykuły - Rachunek za ogrzewanie (0)

 • Ministerstwo Energii wylicza, ile zapłacimy za ogrzewanie domu prądem

  Ministerstwo Energii wylicza, ile zapłacimy za ogrzewanie domu prądem

  W wyniku wprowadzenia taryfy antysmogowej ogrzewanie elektryczne stanie się tańsze od ogrzewania olejem opałowym i może być konkurencyjne dla ogrzewania gazem i węglem, szczególnie że jest praktycznie bezobsługowe, nie stwarza niebezpieczeństwa pożarów, wybuchów, które mogą wystąpić w przypadku źródeł ciepła z komorą spalania - przekonuje Tadeusz Skobel, wiceminister energii.
 • Znów więcej zapłacimy za ogrzewanie?

  Znów więcej zapłacimy za ogrzewanie?

  Koszty ogrzewania stanowią ważną pozycję w budżecie polskich gospodarstw domowych. Taka sytuacja jest związana z uwarunkowaniami klimatycznymi. Przeciętny Polak musi o 40 proc. dłużej oraz intensywniej ogrzewać swoje lokum niż mieszkaniec Niemiec, Holandii lub Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo jeszcze, czy zima z końca 2017 roku i początku 2018 roku będzie łaskawa dla osób płacących za ogrzewanie. Doświadczenia poprzednich lat pokazują, że zimowa aura bywa bardzo zróżnicowana. Można być jednak pewnym, że za jednostkę ciepła sieciowego lub tonę węgla Polacy zapłacą więcej niż na początku bieżącej dekady.
 • Para wydaje na mieszkanie już 568 złotych

  Para wydaje na mieszkanie już 568 złotych

  Podwyżki cen opału to główny powód wrześniowych podwyżek kosztu utrzymania mieszkania i jego wyposażenia. Statystyczna para wydaje na ten cel średnio 568 złotych, a do tego często doliczyć trzeba jeszcze czynsz najmu lub ratę kredytu - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Ogrzewanie - jaki typ opłaca się najbardziej?

  Ogrzewanie - jaki typ opłaca się najbardziej?

  Ogrzewanie - w naszym klimacie jedna z najważniejszych kwestii do przemyślenia przy budowie czy wynajmie domu. Aż 70 proc. całorocznych kosztów utrzymania budynku mieszkalnego pochłania jego ogrzewanie i podgrzewanie ciepłej wody. Nic więc dziwnego, że to właśnie na tym polu szukamy oszczędności. Jaki typ ogrzewania opłaca się najbardziej?
 • Deficyt węgla uderzy nas po kieszeni. Od 2018 r. wzrosną rachunki za ogrzewanie

  Deficyt węgla uderzy nas po kieszeni. Od 2018 r. wzrosną rachunki za ogrzewanie

  Ciepłownictwo będzie kupować więcej paliwa z importu, bo brakuje krajowego - ustalił DGP. To oznacza wyższe rachunki od 2018 r.
 • Rachunki za ciepło możesz obniżyć o jedną trzecią

  Rachunki za ciepło możesz obniżyć o jedną trzecią

  Znaczną część pieniędzy wydawanych przez Polaków na utrzymanie nieruchomości pochłania rachunek za ogrzewanie. A wystarczy zmienić kilka przyzwyczajeń i koszty mogą spaść o jedną trzecią lub więcej.
 • 50 tysięcy złotych dopłaty do energooszczędnych domów

  50 tysięcy złotych dopłaty do energooszczędnych domów

  Już niedługo banki zaczną oferować kredyty na mieszkania i domy z dopłatą. Warunkiem jest jednak ich energooszczędność. Takie nieruchomości są droższe, ale dopłaty i niższe koszty utrzymania pozwalają zrekompensować dodatkową inwestycję już w ciągu kilku lat. Niestety właściciele używanych nieruchomości obejdą się w tym wypadku smakiem.
 • Koszty ogrzewania mogą być wyższe pomimo tańszego gazu

  Koszty ogrzewania mogą być wyższe pomimo tańszego gazu

  Nawet pomimo spadku stawek za gaz od 2013 r., rachunek za ogrzewanie w całym bieżącym sezonie może być wyższy niż przed rokiem. Wyższe koszty mogą być też konsekwencją niesprzyjającej aury. W bieżącym sezonie przynajmniej o 100-200 zł więcej trzeba będzie zapłacić za ogrzanie przeciętnego domu czy mieszkania.
 • Zmień sześć nawyków i płać za ogrzewanie nawet o 1/3 mniej

  Zmień sześć nawyków i płać za ogrzewanie nawet o 1/3 mniej

  Za oknem mróz, a więc na wymianę okien czy ocieplenie domu już za późno. Nie znaczy to jednak, że nie ma odwrotu od wysokich rachunków za ogrzewanie w tym sezonie. Wciąż można je obniżyć umiejętnie korzystając z ciepła. Home Broker przedstawia sześć rad, które mogą ograniczyć rachunek za ogrzewanie.
 • Za ogrzewanie możemy zapłacić w tym roku nawet o kilkaset złotych więcej

  Za ogrzewanie możemy zapłacić w tym roku nawet o kilkaset złotych więcej

  Zapotrzebowanie na ciepło na początku sezonu grzewczego jest wyższe niż przed rokiem. W tym roku wyższe są też ceny gazu, węgla czy ciepła z sieci. Gdyby w kolejnych miesiącach sytuacja była podobna, rachunki za ogrzewanie przeciętnego mieszkania w "wielkiej płycie" wzrosłyby o 100-200 zł względem ubiegłego roku.

Filmy - Rachunek za ogrzewanie (1)

 • Kupując mieszkania nie wiadomo, ile zapłacimy za ogrzewanie

  Koszty ogrzewania zajmują najwyższą pozycję w domowych rachunkach, a można je ograniczyć decydując się na kupno lub wynajęcie energooszczędnej nieruchomości. Od pięciu lat obowiązuje w Polsce system, który miał ułatwić wybór takich domów. Eksperci podkreślają, że został źle skonstruowany i nie jest wiarygodny. - Koszt ogrzewania, zwłaszcza w przypadku domu jednorodzinnego, może sięgnąć nawet 70 proc. wszystkich kosztów eksploatacji. To jest pozycja, na którą powinniśmy zwrócić największą uwagę – mówi Piotr Pawlak z firmy Rockwool.