quentin tarantino

Artykuły - Quentin tarantino (172)

 • Laurence Fishburne miał zagrać w "Pulp Fiction"

  Laurence Fishburne miał zagrać w "Pulp Fiction"

  W jednym z wywiadów Quentin Tarantino zdradził, że rola Julesa Winnfielda w "Pulp Fiction" została napisana z myślą o Laurencie Fishburnie. Według słów reżysera, odtwórca roli Morfeusza odrzucił propozycję - którą ostatecznie przyjął Samuel L. Jackson - dlatego, że nie była ona główną rolą w filmie. W wywiadzie udzielonym portalowi "Vulture", Fishburne podał prawdziwy powód nie skorzystania z propozycji Tarantino.
 • Tarantino napisze książkę na podstawie "Pewnego razu... w Hollywood"?

  Tarantino napisze książkę na podstawie "Pewnego razu... w Hollywood"?

  Jeśli dotrzyma danego kiedyś słowa, jego kolejny film będzie zarazem ostatnim, jaki zrealizuje. O ile tak będzie, niewykluczone, że przerzuci się na pisanie książek. Na razie jednak Quentin Tarantino przyznał w rozmowie z "Pure Cinema Podcast", że rozważa napisanie książki na podstawie swojego zeszłorocznego hitu "Pewnego razu... w Hollywood".
 • Richardson o Tarantino: On jest geniuszem

  Richardson o Tarantino: On jest geniuszem

  - Pod każdym względem on jest geniuszem - powiedział o Quentinie Tarantino jego bliski współpracownik, operator filmowy Robert Richardson podczas spotkania z publicznością EnergaCamerimage w Toruniu.
 • Dramat Travolty. Znów pomoże mu Tarantino?

  Dramat Travolty. Znów pomoże mu Tarantino?

  Najnowszy film Johna Travolty "Fanatic" to finansowa klapa. Nikt nie chce oglądać 65-letniego gwiazdora jako kinowego maniaka. Ale i poprzedni jego tytuł "Gotti" nie spotkał się z uznaniem. Co dalej? Travolta chciałby zagrać u Quentina Tarantino, który już raz uratował jego karierę...
 • "Star Trek" kolejnym filmem Tarantino? Pitt i Robbie w obsadzie?

  "Star Trek" kolejnym filmem Tarantino? Pitt i Robbie w obsadzie?

  Quentin Tarantino zakończył niedawno prace nad "Pewnego razu... w Hollywood", a jego fani już snują spekulacje co będzie jego kolejną produkcją. Oprócz widzów, zastanawiają się nad tym sami aktorzy, którzy nie ukrywają, że czymkolwiek by to nie było, z chęcią wzięliby w tym udział!
 • Polański kontaktował się z Tarantino w sprawie "Pewnego razu... w Hollywood"

  Polański kontaktował się z Tarantino w sprawie "Pewnego razu... w Hollywood"

  Podczas festiwalu w Cannes Quentin Tarantino zdradził, że nie kontaktował się z Romanem Polańskim w sprawie fabuły swojego ostatniego filmu "Pewnego razu... w Hollywood". Jednym z głównych wątków produkcji jest zabójstwo Sharon Tate, żony polskiego reżysera, do którego doszło w sierpniu 1969 roku. Okazuje się, że Polański sam skontaktował się z Tarantino.
 • Quentin Tarantino reżyserem kolejnego "Star Treka"?

  Quentin Tarantino reżyserem kolejnego "Star Treka"?

  Quentin Tarantino wciąż pracuje nad swoim najnowszym filmem, "Pewnego razu... w Hollywood". Chociaż miał on swoją premierę podczas festiwalu w Cannes, reżyser zapowiedział, że przed światową premierą pod koniec lipca 2019 roku zamierza go przemontować i nieco wydłużyć. Jednocześnie już myśli o swoim następnym projekcie. Być może będzie to kolejna część "Star Treka".
 • Django spotka Zorro?

  Django spotka Zorro?

  W 2015 roku ukazał się komiks "Django/Zorro", będący sequelem nagrodzonego dwoma Oscarami "Django", siódmego filmu Quentina Tarantino. Reżyser był jednym z jego współscenarzystów. Według ostatnich informacji ma on planować wyprodukowanie ekranizacji komiksu.
 • Żona Polańskiego atakuje Tarantino!

  Żona Polańskiego atakuje Tarantino!

  Żona Romana Polańskiego oskarża Tarantino o "deptanie życia jej męża". "Emmanuelle Seigner krytykuje twórcę filmu 'Pewnego razu… w Hollywood'" - to tytuły francuskiej prasy, która komentuje oburzenie żony polskiego reżysera.
 • Cannes 2019: Światowa premiera nowego filmu Tarantino!

  Cannes 2019: Światowa premiera nowego filmu Tarantino!

  W Cannes trwa święto kina. We wtorek, 21 maja, na półmetku 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, w Konkursie Głównym miejsce będzie miała światowa premiera "Pewnego razu w Hollywood", bardzo oczekiwanego filmu Quentina Tarantino.

Filmy - Quentin tarantino (3)

 • "Django" (2)

  Tytułowym bohaterem najnowszego filmu Quentina Tarantino jest Django (Jamie Foxx) wyzwolony niewolnik, który pod skrzydłami niemieckiego dentysty Schultza (Christoph Waltz) uczy się fachu, łapiąc łotrów. We dwóch wyprawiają się po żonę wyzwoleńca, która jest niewolnicą bezwzględnego plantatora Calvina Candie (Leonardo DiCaprio).
 • "Django Unchained"

  Django (Jamie Foxx) wyzwolony niewolnik, pod skrzydłami niemieckiego dentysty Schultza (Christoph Waltz) uczy się fachu, łapiąc łotrów. We dwóch wyprawią się po żonę wyzwoleńca, która jest niewolnicą bezwzględnego plantatora Calvina Candie (Leonardo DiCaprio)...
 • Genialny mózg Quentina Tarantino

  Rose McGowan wspomina swoją współpracę z Quentinem Tarantino i Robertem Rodriguezem.