QE3

Artykuły - QE3 (158)

 • Koronawirus na świecie: Kurs dolara zachęca do ryzyka

  Koronawirus na świecie: Kurs dolara zachęca do ryzyka

  ​Dwa biliony dolarów które zapewnił Fed, to pieniądze, po które warto się schylić. Już we wtorek amerykańskie rynki akcji poczuły ich zapach, a najważniejszy indeks Standard and Poor’s 500 wzrósł o 9,4 proc. W środę dodał kolejne ponad 1 proc. Ale dolar słabnie, bo obietnice wielkich pieniędzy zachęcają do podejmowania ryzyka. Są szanse, że to zatrzyma spadki złotego. Banki centralne świata wprowadził nieograniczony program dosypywania pieniędzy.
 • ​Nadszedł czas rozdawania pieniędzy. Co dalej?

  W ciągu ostatnich kilku dni politycy oferują środki ekonomiczne mające na celu złagodzenie skutków COVID-19. - Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył, że państwo "toczy wojnę" z wirusem i zapowiedział, że zrobi "wszystko, co tylko jest możliwe bez względu na koszty", aby uratować gospodarkę. We wczorajszym orędziu złożył odważną obietnicę, że "nikt nie zbankrutuje", a rząd udzieli małym i średnim przedsiębiorstwom gwarancji państwowej w wysokości 300 mld EUR. Premier przedstawił plan pakietu antykryzysowego przeznaczonego dla przedsiębiorców i pracowników; jego wartość to ok. 212 mld zł.
 • EBC obniżył QE do 30 mld euro, stopy procentowe bez zmian

  EBC obniżył QE do 30 mld euro, stopy procentowe bez zmian

  Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego zdecydowała o wydłużeniu programu skupu aktywów od stycznia do września 2018 r. przy obniżeniu miesięcznej skali QE do 30 mld euro z 60 mld euro - podał EBC w komunikacie. Zgodnie z oczekiwaniami, EBC pozostawił bez zmian podstawowe stopy procentowe.
 • Polscy inwestorzy gotowi na decyzję EBC

  Polscy inwestorzy gotowi na decyzję EBC

  Na październikowe posiedzenie EBC będzie bardzo ważne dla naszych obligacji. Oczekujemy decyzji o łagodnym wygaszaniu programu luzowania ilościowego w strefie euro. Jeśli EBC zdecyduje się na ostrzejsze cięcie, przecena obligacji w Polsce powinna zostać zamortyzowana przez krajowych inwestorów.
 • EBC - stopy procentowe bez zmian

  EBC - stopy procentowe bez zmian

  Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe i parametry programu skupu aktywów bez zmian - wynika z czwartkowego komunikatu EBC. Jednocześnie EBC utrzymał gotowość do zwiększenia skali programu skupu aktywów.
 • EBC w centrum uwagi inwestorów

  EBC w centrum uwagi inwestorów

  Wczoraj rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Dziś o 13.45 bank poinformuje o swoich decyzjach. Na rynek dotarły tymczasem kolejne przecieki o zamiarach bankierów w niedalekiej przyszłości. Dzisiejsza decyzja może mieć duże znaczenie dla notowania dolara i złotego.
 • Klucze kapitałowe mogą być królikiem z kapelusza Draghiego

  Klucze kapitałowe mogą być królikiem z kapelusza Draghiego

  Dzisiejsze posiedzenie Rady Prezesów EBC, stawia pytanie nad przyszłością programu luzowania ilościowego QE. Cześć analityków rynku spodziewa się, że ograniczy on swoją aktywność na rynkach długu.
 • Zaczynają się schody dla europejskiej wersji QE

  Zaczynają się schody dla europejskiej wersji QE

  Na krajowym rynku walutowym w piątek nastąpiło uspokojenie, niemniej jednak EUR/PLN jest na najniższych poziomach w lipcu. Ryzykiem pozostaje kwestia przewalutowania kredytów frankowych. Negatywnym bohaterem był funt - który zareagował na słabe dane z Wielkiej Brytanii.
 • Co może zrobić Europejski Bank Centralny?

  Co może zrobić Europejski Bank Centralny?

  Już dziś poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych, a godzinie 14:30 będzie mieć miejsce konferencja prasowa Mario Draghiego.
 • Jest decyzja ws. stóp procentowych EBC

  Jest decyzja ws. stóp procentowych EBC

  Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian - podał bank w komunikacie. EBC podał, że rozpocznie skup obligacji korporacyjnych 8 czerwca.

Filmy - QE3 (1)