przestój

Artykuły - Przestój (13)

 • Przestój ekonomiczny i obniżenie wymiaru czasu pracy na podstawie tarczy 4.0

  Przestój ekonomiczny i obniżenie wymiaru czasu pracy na podstawie tarczy 4.0

  Pracodawcy mający trudności ekonomiczne z powodu epidemii koronawirusa mogą zarządzić przestój ekonomiczny lub obniżyć pracownikom wymiar etatu. Takie rozwiązania przewiduje specustawa w sprawie COVID-19, adresując je m.in. do pracodawców, którzy zanotowali określony spadek obrotów. Tarcza 4.0 pozwala na skorzystanie z przestoju ekonomicznego lub obniżenia wymiaru etatu również takim pracodawcom, u których wystąpił istotny wzrost obciążenia funduszu wynagrodzeń.
 • Prawo.pl: Przestój i krótsza praca tylko na okres dofinansowania?

  Prawo.pl: Przestój i krótsza praca tylko na okres dofinansowania?

  Przestój i krótsza praca tylko na okres dofinansowania? https://biznes.interia.pl/raporty/raport-tarcza-antykryzysowa-poradnik-przedsiebiorcy/aktualnosci/news-prawo-pl-przestoj-i-krotsza-praca-tylko-na-okres-dofinansowa,nId,4504689
 • Tarcza Antykryzysowa a finansowanie wpłat do PPK

  Tarcza Antykryzysowa a finansowanie wpłat do PPK

  Pracodawcy, którzy skorzystali z rozwiązań Tarczy Antykryzysowej, takich jak przestój ekonomiczny i obniżony wymiar czasu pracy, stanęli przed dylematem, czy kontynuować finansowanie wpłat do PPK. Część ekspertów wskazuje na konieczność zmiany przepisów tarczy.
 • Od 16 grudnia przestój w fabryce MAN w Starachowicach

  Od 16 grudnia przestój w fabryce MAN w Starachowicach

  - Od 16 grudnia pracownicy fabryki autobusów MAN w Starachowicach (Świętokrzyskie) rozpoczną przymusowe urlopy, które potrwają do końca roku. Przestój w produkcji jest spowodowany mniejszą ilością zamówień na produkowane pojazdy - powiedział PAP szef zakładowej Solidarności Jan Seweryn.
 • Przestój w Bielsku

  Przestój w Bielsku

  Kolejna fabryka motoryzacyjna w Polsce ogranicza produkcję.
 • Przestój w firmie nie zawsze możliwy

  Przestój w firmie nie zawsze możliwy

  Dla niektórych pracodawców okres letni to czas wyraźnego spowolnienia prowadzonej przez nich działalności.
 • Zarobimy więcej

  Od 1 stycznia 2009 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie z 1126 do 1204 zł. Więcej zarobią m.in. najgorzej wynagradzani oraz osoby pracujące nocą.
 • Lotos zapowiada przestoje

  Grupa Lotos liczy, że dzięki programowi inwestycyjnemu wartemu 5,6 mld zł zdolność przerobowa rafinerii wzrośnie do ponad 10 mln ton ropy naftowej rocznie, a przychody grupy do 20 mld zł rocznie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
 • Postój instalacji hydrokrakingu

  Raport bieżący nr 61/2006Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. ("PKN ORLEN S.A.", "Spółka") informuje, że w dniu 13 października 2006 roku zatrzymana została instalacja Hydrokrakingu w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN S.A. w Płocku. Postój instalacji związany jest z koniecznością wymiany zużytych elementów instalacji. Przestój trwać będzie około 12 dni, w tym czasie zakończą się prace rem
 • Rybacy bez dorszy i bez rekompensat

  Rybacy bez dorszy i bez rekompensat

  4 tys. zł miesięcznie miała dostać 4-osobowa załoga kutra za przestój w połowie dorszy. O dwa tysiące więcej mieli otrzymywać armatorzy. Skończyło się jednak na obietnicach - większość rybaków jak na razie pieniędzy nie ujrzało.